خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  

واگذاری بلوک ۶۰ درصدی سهام هپکو در فرابورس

می متالز - بلوک ۶۰.۷۲ درصد از سهام شرکت تولید تجهیزات سنگین – هپکو توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق فرابورس عرضه می‌شود.

به گزارش می متالز، بلوک ۶۰.۷۲ درصد از سهام شرکت تولید تجهیزات سنگین – هپکو(سهامی عام) شامل یک میلیارد و ۴۱۸ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۵۴۸ سهم توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق فرابورس عرضه می‌شود.

این سازمان به استناد اختیارات حاصل از وکالتنامه مأخوذه، از خریداران بالقوه دعوت کرده حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه این هفته (۲۸ فروردین) نسبت به ارائه قیمت پیشنهادی خود به این سازمان اقدام کنند و پس از آن در صورت وجود تقاضای خرید، سهام هپکو در فرابورس عرضه خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید: این میزان سهام با اقساط ۵ ساله در حالی واگذار می‌شود که متقاضیان باید ۳ درصد مبلغ پیشنهادی برای بلوک سهام هپکو را به عنوان سپرده شرکت در فراخوان به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کنند.

همچنین شرط این معامله نیز این‌گونه عنوان شده است که خریدار باید متعهد شود همزمان با پرداخت حصه نقدی معامله نسبت به پرداخت حداقل مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال جهت سرمایه در گردش شرکت هپکو اقدام کند.

علاوه بر این سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده، آگهی واگذاری این بلوک سهام شرکت هپکو به منظور شناسائی متقاضیان بالقوه و تعیین قیمت پایه سهام قابل عرضه، منتشر شده و در مرحله بعدی قرار است نسبت به عرضه سهام این شرکت به صورت رقابتی در بازار فرابورس و مطابق با مقررات آن بازار اقدام شود.

همچنین مطابق شیوه‌نامه تشویق بخش‌های خصوصی و تعاونی به منظور جلب مشارکت در واگذاری‌ها برای خریداران بلوک ۶۰.۷۲ درصد از سهام شرکت تولید تجهیزات سنگین – هپکو که از بخش‌های خصوصی و تعاونی باشند، مشوق‌هایی درنظر گرفته شده است شامل موارد زیر می شود.

  1. افزایش سقف کل زمانی و مجموع تعداد اقساط برای خریداران بخش خصوصی تا یک سوم و برای خریداران بخش تعاونی تا میزان دو پنجم جمع مدت و تعداد اقساط مصوب
  2. بازپرداخت پلکانی اقساط با شیب ۱۰ درصد رشد سالانه برای خریداران بخش‌های خصوصی و تعاونی، به مأخذ ۱۰۰  برای رقم میانه دوره اقساط
  3. سود فروش اقساطی تا میزان ۳ درصد پایین‌تر از سایر خریداران برای خریداران بخش خصوصی و ۳.۶ درصد پایین‌تر برای خریداران بخش تعاونی.

کد خبر: 33169
تاریخ: 1398/01/24 - 14:36
منبع: ایبنا

سهام  هپکو  فرابورس  سازمان خصوصی‌سازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل:

کروز برنامه ایی برای خرید سهام ایران خودرو ندارد و پول لازم است

می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع تولیدی کروز گفت: این شرکت به هیچ عنوان قصد خرید سهام ایران خودرو را ندارد و اگر منابع مالی در اختیار داشته باشد بدهی خود را پرداخت می کند.
 

بازگشت ۲۳ نماد و خروج ۹ شرکت از تابلو در روز کاهش ۱۷۷۸ واحدی شاخص

می متالز - در روز کاهش ۱۷۷۸ واحدی شاخص بورس، نماد ۹ شرکت به دلایل مختلف از تابلو خارج و نماد ۲۳ شرکت نیز عمدتا پس از برگزاری مجمع سالانه بازگشایی شد.
 

بانک مرکزی انتخاب هیات مدیره بانک بورسی را مردود اعلام کرد + علت

می متالز - بانک مرکزی تصمیمات مجمع عادی بطور فوق العاده بانک اقتصاد نوین برای انتخاب اعضای هیات مدیره، را فاقد وجاهت قانونی اعلام کرد.
 

رویدادهای مهم ۹ شرکت منجر به صف خرید و توقف نماد شد

می متالز - ۹ شرکت بورسی و فرابورسی درخصوص رویدادهای مهم توضیح دادند و با توقف نماد، رشد قیمت و صف خرید روبرو شدند.
 در تیرماه ۹۸؛

معاملات فرابورس ایران بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافت

می متالز - معاملات فرابورس ایران در نخستین ماه از فصل تابستان با جابه جایی ۳۶ هزار و ۷۲۴ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۱۸۰ هزار و ۹۸۴ میلیارد ریال پایان پذیرفت که این ارقام در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۲۵۵ و ۲۰۶ درصدی حجم و ارزش معاملات را نشان می‌دهد.
 بورس تهران در موضع انفعال

نقشه نیمروز بورس سه‌شنبه(یک مرداد)

می متالز - شاخص کل بورس تهران پس از دو جهش متوالی در معاملات امروز تحت تاثیر انفعال اهالی سهام در دو سوی معاملات عقب‌نشینی حدود 2 هزار واحدی را تجربه کرد. در حالی که کارنامه‌های فصلی خبر از سودآوری مقبول شرکت‌ها می‌داد و برای دو روز موج قدرتمندی از تقاضا را رقم زده بود اما در معاملات امروز موج کم‌جان تقاضا مغلوب عرضه‌هایی شد که عموما در پی شناسایی سود بودند. با وجود این، تردید در برخورد دوباره با سقف تاریخی باعث شد تا ضمن مشارکت کمتر معامله‌گران، ارزش معاملات افت کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما