خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   سهام  

واگذاری بلوک ۶۰ درصدی سهام هپکو در فرابورس

می متالز - بلوک ۶۰.۷۲ درصد از سهام شرکت تولید تجهیزات سنگین – هپکو توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق فرابورس عرضه می‌شود.

به گزارش می متالز، بلوک ۶۰.۷۲ درصد از سهام شرکت تولید تجهیزات سنگین – هپکو(سهامی عام) شامل یک میلیارد و ۴۱۸ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۵۴۸ سهم توسط سازمان خصوصی‌سازی از طریق فرابورس عرضه می‌شود.

این سازمان به استناد اختیارات حاصل از وکالتنامه مأخوذه، از خریداران بالقوه دعوت کرده حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه این هفته (۲۸ فروردین) نسبت به ارائه قیمت پیشنهادی خود به این سازمان اقدام کنند و پس از آن در صورت وجود تقاضای خرید، سهام هپکو در فرابورس عرضه خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید: این میزان سهام با اقساط ۵ ساله در حالی واگذار می‌شود که متقاضیان باید ۳ درصد مبلغ پیشنهادی برای بلوک سهام هپکو را به عنوان سپرده شرکت در فراخوان به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز کنند.

همچنین شرط این معامله نیز این‌گونه عنوان شده است که خریدار باید متعهد شود همزمان با پرداخت حصه نقدی معامله نسبت به پرداخت حداقل مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال جهت سرمایه در گردش شرکت هپکو اقدام کند.

علاوه بر این سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده، آگهی واگذاری این بلوک سهام شرکت هپکو به منظور شناسائی متقاضیان بالقوه و تعیین قیمت پایه سهام قابل عرضه، منتشر شده و در مرحله بعدی قرار است نسبت به عرضه سهام این شرکت به صورت رقابتی در بازار فرابورس و مطابق با مقررات آن بازار اقدام شود.

همچنین مطابق شیوه‌نامه تشویق بخش‌های خصوصی و تعاونی به منظور جلب مشارکت در واگذاری‌ها برای خریداران بلوک ۶۰.۷۲ درصد از سهام شرکت تولید تجهیزات سنگین – هپکو که از بخش‌های خصوصی و تعاونی باشند، مشوق‌هایی درنظر گرفته شده است شامل موارد زیر می شود.

  1. افزایش سقف کل زمانی و مجموع تعداد اقساط برای خریداران بخش خصوصی تا یک سوم و برای خریداران بخش تعاونی تا میزان دو پنجم جمع مدت و تعداد اقساط مصوب
  2. بازپرداخت پلکانی اقساط با شیب ۱۰ درصد رشد سالانه برای خریداران بخش‌های خصوصی و تعاونی، به مأخذ ۱۰۰  برای رقم میانه دوره اقساط
  3. سود فروش اقساطی تا میزان ۳ درصد پایین‌تر از سایر خریداران برای خریداران بخش خصوصی و ۳.۶ درصد پایین‌تر برای خریداران بخش تعاونی.

کد خبر: 33169
تاریخ: 1398/01/24 - 14:36
منبع: ایبنا

سهام  هپکو  فرابورس  سازمان خصوصی‌سازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معارفه امروز زیرمجموعه شستا

می متالز - هلدینگ ۲ هزار میلیارد تومانی سرمایه گذاری صدر تامین امروز معرفی می‌شود تا این زیرمجموعه مهم شستا، آماده عرضه اولیه ۵ تا ۱۰ درصدی سهام باشد.
 خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به ثبات رشد اقتصادی موجب شد؛

بازارهای آسیایی در آرامش

می متالز - روز دوشنبه بازارهای آسیایی، به دنبال خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به ثبات رشد اقتصادی در ماه‌های آتی، روزی آرام را پشت سر گذاشتند.
 

بازده ۱۰ درصدی آیفکس در ۱۶ روز

می متالز - آمارها نشان می‌دهد که آیفکس در ۱۶ روز بازدهی ۱۰ درصدی را رقم زده است.
 

تسویه کامل سود سهام عدالت همه مشمولان تا چند روز دیگر

می متالز - سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد:‌ پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ۹۶ مشمولان سهام عدالت طی روزهای جاری خاتمه می‌یابد.
 

سومین واگذاری هپکو کلید خورد/ تجربه تلخ خصوصی‌سازی در ایران

می متالز - طی ۱۱ سال گذشته شرکت ۴۴ ساله هپکو که سالانه میلیاردها تومان سودآوری داشت و امروز حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد، دو بار واگذار شده و قرار است برای بار سوم تغییر مالکیت دهد.
 

رویدادهای فین‌ استارز ٢٠١٩ به زودی کلید می خورد

می متالز - تامین سرمایه لوتوس پارسیان، حامی برگزاری فین‌ استارز پلاس است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما