خبر
مس  

قیمت جهانی مس در کانال 7000 دلار در طی ماه های آتی

می متالز - مس فلزی با خصوصیات منحصر به فرد که خصوصیات مشابه آن فقط در طلا و نقره پیدا می شود که قیمت آن به مراتب بالا و استفاده از آن توجیه اقتصادی ندارد.

به گزارش می متالز، کانال تلگرامی مبین تحلیل طی یادداشتی در مورد فلز سرخ نوشت:

  • در سال گذشته حدود 21.5 میلیون تن تولید مس در سطح جهانی محقق شده است که سهم ایران حدود 1.5 درصد از بازار این صنعت می باشد.
  • در خرداد سال گذشته قیمت جهانی مس به دلیل کمبود عرضه به ازای هر تن به مقدار 7250 دلار رسید.
  • اما در سال 2019 پیش بینی می شود با افزایش تقاضای جهانی بخصوص در بخش تولید خودروهای برقی (اخیرا با توجه به ملاحظات زیست محیطی تولید آن در سطح جهانی بسیار رشد کرده است) که سهم عمده ای از مصرف را به خود اختصاص داده است، افزایش پیدا کند. هم اکنون به صورت میانگین مصرف مس به ازای هر خودروی هیبریدی در حدود 100 کیلو مس می باشد.
  • در سال 2018 حدود 11 میلیون تن مس در صنعت خودرو سازی مصرف شده است.
  • از طرفی دیگر میزان ذخایر مس در بورس فلزات لندن نسبت به دوره مشابه در سال گذشته  تقریبا 50 درصد کاهش پیدا کرده است.  
  • افزایش تقاضای اقتصادهای نو ظهور مانند هند و برزیل نیز از عمده دلایلی می باشد که پیش بینی می شود در کوتاه مدت قیمت مس وارد کانال 7000 و در بلند مدت وارد کانال 8000 شود.
  • به یاد داشته باشید قیمت جهانی مس در سال 2011 به دنبال افزایش نرخ رشد اقتصادی و بر طرف شدن رکود آمریکا و کمبود عرضه  کانال 10000 دلاری را رد کرده بود. 
  • با مراجعه به دادهای تاریخی می توان رابطه مستقیمی بین قیمت مس و حامل های انرژی مخصوصا نفت خام را پیدا کرد که با ادامه قیمت جهانی نفت خام انتظار بیشتری از افزایش قیمت جهانی مس می رود.    
  • به طور خلاصه با توجه به اخبار مربوط به رشد اقتصادی چین به عنوان کشوری که حدود 50 درصد از تقاضای جهانی را به خود اختصاص داده است و از طرفی با توجه به کاربرد وسیع در ساخت خودورها برقی و رشد تقاضای 20 درصد در سال هند انتظار می رود که قیمت این کامودیتی هم در روند کوتاه مدت هم در روند بلند مدت افزایش پیدا کند.

نمودار مربوط به قیمت جهانی مس طی یک سال گذشته میلادی و همچنین میزان ذخایر مس در بازار بورس فلزات در لندن

کد خبر: 33173
تاریخ: 1398/01/24 - 14:52
منبع: می متالز

مبین تحلیل  قیمت جهانی مس  مس  صنعت خودرو سازی  قیمت مس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 «احمد انارکی محمدی» سخنگوی مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی:

از واگذاري پهنه‌هاي معدنی مس در استان كرمان به شركت مس حمایت می‌کنیم

می متالز - «احمد انارکی محمدی» نماینده مردم رفسنجان ‌ و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: با فوريت در حال مكاتبه با استاندار هستيم تا در شوراي عالی معادن استان تمام محدوده‌های معدنی مس استان كرمان جهت فعال‌سازی و بهره‌برداری به شركت مس واگذار شود.
 برترین‌های بورس در بهار معرفی شدند

«فملی» جزو پنج شرکت برتر بورس

می متالز - بر اساس آخرین فهرست ارائه‌شده ازسوی بورس برای سه‌ماهه نخست سال 1398، شرکت ملی صنایع مس ایران با نماد «فملی» جزو پنج شرکت فعال‌تر بورس شناخته شد.
 

افت معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فصل بهار

می متالز - حجم و ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن (تسه) در فرابورس ایران طی بهار امسال به ترتیب کاهش ۱۰ و ۳۲ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال داشته است.
 نتایج نخستین سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به کرمان چه بود؟

تخصیص ۲ درصد حقوق مالکانه به معادن جنوب کرمان

می متالز - رضا رحمانی، وزیر دولت تدبیر و امید، نخستین وزیر صنعت، معدن و تجارتی بود که از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون به جنوب کرمان سفر کرده است.
 ارسال بسته رونق تولید به رییس‌جمهور؛

وزیر اقتصاد: واگذاری شرکت‌های غیر بورسی دولت با کمک شرکت‌های تعاونی / برای صادرات غیرنفتی فرش قرمز پهن می‌کنیم

می متالدژپسند درباره واگذاری شرکت‌های غیر بورسی دولت گفت: در این واگذاری ها، شرکت‌های تعاونی می‌توانند ورود فعالانه‌ای داشته باشند.
 فریپورت اعلام کرد

ساخت یک واحد ذوب مس در ۲۰۲۰

می متالز - کمپانی فریپورت مک‌موران اعلام کرد که این کمپانی در اواسط سال ۲۰۲۰، ساخت یک واحد ذوب مس در کشور اندونزی را آغاز خواهد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما