خبر
نفت  
پس از بازدید اعضای هیئت علمی دانشگاه شهیدچمران مطرح شد

نفت مانع پیشروی آب در هورالعظیم نیست

می متالز - جمعی از استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز از تالاب هورالعظیم و تاسیسات نفتی مستقر در این تالاب بازدید و در جمع‎بندی این بازدید اعلام کردند: نفت مانع پیشروی آب در هورالعظیم نبوده است.

به گزارش می متالز، در گزارشی به بازدید جمعی از استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز از تالاب هورالعظیم پرداخته و جمع‌بندی این بازدید را به نقل از مهدی قمشی، رئیس دانشکده مهندسی علوم آب دانشگاه شهید چمران اعلام کرده است که بخشی از آن به این شرح است: «اگر بنا بود آب در مخازن سوم، چهارم و پنجم هورالعظیم جاری نشود و نفت جلو پیشروی آب را گرفته بود، بی‌شک در شهرهای سوسنگرد، حمیدیه و بستان با مشکل روبه‌رو می‌شدیم و این شهرها زیر آب می‌رفتند، این در حالی است که آب در همه مخازن در حال جاری شدن است و می‌توان گفت وزارت نفت هیچ نقش منفی در این جریان نداشته است.»

بر اساس این گزارش، اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز از پنج حوضچه موجود در هورالعظیم بازدید و روند ورود آب جاری شده از رودخانه کرخه به این تالاب را مشاهده و بررسی کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بلومبرگ در گزارشی به آخرین اخبار عدم تمدید معافیت‌های خریداران نفت ایران پرداخته است

سهم خریداران از کیک نفتی ایران

می متالز - دولت ترامپ دیگر به مهلت معافیت‌های خریداران نفت ایران را تمدید نخواهد کرد. این تصمیم به بالا رفتن قیمت نفت در بازار جهانی منجر شده و به موجب آن زیان قابل توجهی در انتظار خریداران عمده نفت کشورمان علی‌الخصوص چین و هند خواهد بود.
 اقدام جدید آمریکا در آستانه سالگرد خروج از برجام

معافیت خریداران نفت ایران به ایستگاه آخر رسید؟

می متالز - انتظار می‌رود که مقامات کاخ سفید امروز خبر به پایان رسیدن مهلت استفاده از معافیت‌های خرید نفت ایران را اعلام کنند. مشتریان عمده نفت ایران در صورت تداوم خرید خود با تحریم‌های آمریکا مواجه خواهند شد. بهای نفت با ظهور این سیگنال بیش از 2 درصد در معاملات امروز افزایش یافته است.
 نگاهی به سخنان پمپئو در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید

آیا نفت ایران در بازار جایگزین خواهد شد؟

می متالز - بعد از انتشار بیانیه کاخ سفید در رابطه با عدم تمدید معافیت تحریمی برای خریداران نفت ایران، مایک پمپئو در تشریح مواضع آمریکا در قبال ایران سخن گفت. وی هدف از اعمال این تحریم‌ها را بازگرداندن ایران به میز مذاکره عنوان کرد. همچنین وی بر خواسته آمریکا از دو کشور عربستان سعودی و امارات متحده برای جایگزین کردن نفت ایران تاکید و از دیگر سو به افزایش تولید نفت ایالات متحده اشاره کرد.
 واکنش بازار ارز به خبر عدم تمدید معافیت خریداران نفت ایران

دلار و سکه با شوک نفتی صعودی شدند

می متالز - در اولین روز کاری اردیبهشت ماه شرایط بازار ارزی کشور با سیگنال نفتی آمریکا متحول شد. امروز نشریه واشنگتن پست اعلام کرد که دولت آمریکا معافیت‌های خریداران نفت ایران را تمدید نخواهد کرد. خبری که با بیانیه رسمی کاخ سفید رنگ واقعیت به خود گرفت. در همین راستا دلار و سکه با گارد صعودی معاملات دوشنبه خود را آغاز کردند و بدون توقف به افزایش قیمت پرداختند.
 

حفاری‎‌های نفت و گاز ایران در فروردین‌ماه

می متالز - سرپرست معاونت عملیات حفاری شرکت ملی حفاری از حفر هفت حلقه چاه نفت و گاز در نخستین ماه امسال خبر داد.
 

اگر تالاب‌های استان گلستان لایروبی نمی‌شد آب‌گرفتگی یک سوم بیشتر بود/ آلودگی نفتی تالاب هورالعظیم رد شده است

می متالز - معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست با اشاره به نقش مؤثر تالاب‌ها در کنترل سیلاب اخیر در استان گلستان،‌ گفت: سه تالاب این استان حدود 130 میلیون مترمکعب آب را در خود ذخیره کرده‌اند که یک سوم از حجم آب ورودی به شهرها در این استان کاهش یافته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما