خبر
آهن و فولاد   مواد  

رشد صادرات منگنز آفریقای جنوبی / حجم صادرات در ماه مارس به 1.6 میلیون تن رسید / سهم 69 درصدی چین از منگنز صادراتی آفریقای جنوبی

می متالز -صادرات منگنز آفریقای جنوبی در ماه مارس به یک میلیون و 610 هزار تن رسید.

به گزارش می متالز به نقل از متال بولتن، صادرات منگنز آفریقای جنوبی در ماه مارس با رشد 14 درصدی نسبت به سال قبل به یک میلیون و 610 هزار تن رسید.

این میزان صادرات درمقایسه با فوریه 2019 نیز رشد 13 درصدی داشته است.

حجم قابل توجهی از منگنز آفریقای جنوبی و بیش از یک میلیون تن آن به چین رفته است که رشد 14 درصدی نسبت به مارس سال قبل داشته و حتی بهبود 11 درصدی نسبت به ماه قبل داشت.

میانگین صادرات ماهانه منگنز به چین در سال قبل به یک میلیون و 110 هزار تن رسیده بود که نشان دهنده کاهش در حجم ماهانه صادرات است.

صادرات منگنز آفریقای جنوبی به دیگر کشورهای آسیایی و کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) نیز در ماه مارس درمقایسه با ماه فوریه افزایشی بود.

علی رغم کاهش شدید قیمت های منگنز در سال 2018، در سال 2019 قیمت منگنز در سطوح بالای تاریخی باقی مانده است.

معدنکاران آفریقایی با وجود گران بودن حمل جاده ای به دنبال به حداکثر رساندن حجم صادرات هستند تا همچنان بر فضای قیمت گذاری منگنز مسلط باشند.

درحالی که این کار منجر به افزایش هزینه ها شده اما سطح قیمت های کنونی همچنان انگیزه ای برای تولیدکنندگان برای توسعه و افزایش تولید است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 آبسیم در دل معادن ونارچ؛

سوپر فروش این معدنی در یک ماه / آماده باش «کمنگنز» برای تعدیل مثبت سنگین

می متالز - سال 97 برای بسیاری از شرکت‎ها به سبب رشد نرخ‎های فروش، درآمدهای بسیاری نیز به همراه داشت اما برخی شرکت‎ها همانند «کمنگنز» که مجبور به خرید مواد اولیه نیستند، از این فرصت منفعت بیشتری کسب کردند. برآوردها از مجمعی پربار برای سهامداران حکایت می‎کند.
 

«رونق تولید» قفل بسته تنها کارخانه فرومنگنز کشور را گشود

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: با دستور و تاکید ویژه دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه ذوب آهن اسدآباد به عنوان تنها تولیدکننده فرومنگنز کشور، در سال جدید دوباره راه اندازی می شود و رونق به این واحد صنعتی راکد باز می گردد.
 

استخراج از بزرگ‌ترین معدن منگنز کشور به‌روایت تصویر

می متالز - معدن منگنز قم به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ منگنز کشور از سال ۱۳۴۱ فعالیت خود را آغاز کرده و امروزه در سطح منطقه و خاورمیانه یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان این سنگ معدنی به شمار می‌رود.
 مرصاد محامی، مدیرعامل شرکت یکتا ذوب ایرانیان:

استفاده از فرو سیلیکو منگنز در ایران رو به افزایش است

می متالز - نوع و میزان استفاده از انواع مختلف فروآلیاژها به نوع محصول تولیدی بستگی دارد. ایران به‌عنوان یکی از غنی‌ترین کشورهای دنیا، منابع معدنی زیادی به‌منظور تولید فروسیلیکومنگنز در اختیار دارد.
 موانع جدی در آفریقای‌ جنوبی بر سر راه تولید فرومنگنز

گنجایش ریلی پایین، بخش کانی منگنز در آفریقای‌ جنوبی را دچار مشکل خواهد کرد

می متالز - در حالی که همچنان آفریقای‌ جنوبی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فرومنگنز در دنیا به شمار می‌رود، چالش‌‌های جدی پیش روی این صنعت، صاحبان صنایع را نگران کرده است؛ به‌طوری که این کشور در صورت برطرف نشدن موانع، ممکن است جایگاه خود را در بازار از دست دهند.
 بررسی تجارت جهانی و منطقه‌ای سنگ منگنز (4)

ترکیه و عمان تنها صادرکنندگان منگنز معدنی منطقه

می متالز - بزرگترین معادن منگنز در آفریقای جنوبی، اوکراین، استرالیا، هند، چین، گابن و برزیل قرار دارند. به‌دلیل کاربرد متنوع منگنز، نحوه و میزان مصرف منگنز در مناطق مختلف جهان تا حدودی متفاوت است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما