خبر
زمین شناسی  
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌کند:

سی و هشتمین گردهمایی علوم زمین ۱۰ و ۱۱ اریبهشت ماه در تهران

می متالز - پژوهشکده علوم زمین که با مشارکت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور این رویداد بزرگ علمی را برگزار خواهد کرد، محمودرضا مجیدی‌فر را به عنوان دبیر علمی این نشست معرفی کرده است.

به گزارش می متالز، بر اساس این گزارش؛ این نشست محورها و رویکردهای زمین‌شناسی بنیادی(دبیر علمی مسعود زمانی پدرام)، مخاطرات زمین‌شناختی(امیر شمشکی)، اکتشاف مواد معدنی(سیدمهران حیدری) و علوم‌زمین و جامعه (محمدرضا  قاسمی) را در دستور کار خود دارد.
شایان ذکر است، سی و هشتمین گردهمایی علوم زمین انتخاب و معرفی کتاب برتر و بزرگداشت دکتر محمود احمدزاده هروی را نیز همراه با نمایشگاه فروش و عرضه مستقیم سنگ‌های کلکسیونی و قیمتی برگزار خواهد کرد.
گفتنی‌ست؛ پژوهشکده صنعت نفت، دانشگاه‌های کاشان، زنجان،  بوعلی سینا، شهید بهشتی، یزد، دانشگاه‌های آزاد واحد دامغان، واحد کرج، پیام‌نور یزد، کمیسیون ملی یونسکو-ایران، موسسه تحقیقات آب، موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور، پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم‌جوی به عنوان حامیان سی و هشتمین گردهمایی علوم زمین یاد شده‌اند.
بر اساس این گزارش، از میان مقاله‌های ارسال شده به دبیرخانه سی و هشتمین گردهمایی علوم زمین 175 مقاله از سوی دوران پذیرفته شده که به صورت سخنرانی و پوستر ارائه خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت و کسب اطلاعات بیشتر درباره سی و هشتمین گردهمایی علوم زمین به
دبیرخانه این نشست به آدرس تهران، میدان آزادی، بلوار معراج، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مراجعه کرده یا با شماره‌64592423-021 تماس حاصل نمایند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انتصاب مهندس محمدباقر درّی به سمت سرپرست معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

می متالز - طی حکمی از سوی دکتر علیرضا شهیدی سرپرست این سازمان مهندس محمدباقر درّی به عنوان سرپرست معاونت اکتشافات معدنی منصوب شد.
 

شناسایی کانی‌های پلاسری محدوده کیاشهر-چمخاله سواحل دریای کاسپین

می متالز - پانته‌آ گیاهچی از آغاز فاز نخست مطالعاتی بررسی زمین‌شناسی اقتصادی با هدف شناسایی کانی‌های پلاسری محدوده کیاشهر-چمخاله سواحل دریای کاسپین به همت کارشناسان این مرکز از اواخر سال گذشته خبر داد.
 

محدوده‌های طلایی کردستان را بهتر بشناسیم

می متالز - سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران، در محدوده‌های معدنی استان کردستان به ویژه در زون ارومیه-دختر و سنندج-سیرجان اقدامات مناسبی انجام داده است؛ به ویژه در زون دوم متمرکز شد که تیپ طلای کوهزایی داشت.
 

افغانستان و آغاز بررسی‌ها درباره ذخایر ۳ تریلیون دلاری لیتیوم

می متالز - وزارت نفت و معادن افغانستان بررسی‌ها درباره منابع لیتیوم این کشور را در حالی آغاز خواهد کرد که برخی گزارش‌ها ارزش این منابع را تا ۳ تریلیون دلار برآورد می‌کنند.
 مدیر مرکز زمین‌شناسی واکتشافات‌معدنی سنندج خبر داد:

ذخیره معادن کردستان به ۷۰۰ میلیون تُن می‌رسد

می متالز - مدیر مرکز زمین‌شناسی واکتشافات‌معدنی غرب کشور(سنندج) گفت: ذخیره معادن این استان با صدور گواهی و پروانه‌های اکتشاف جدید از ۶۲۰ میلیون تُن فعلی به حدود ۷۰۰ میلیون تُن در سال جاری افزایش پیدا خواهد کرد.
 یک مقام مسئول خبر داد؛

انجام ۱۸ پروژه اکتشافات به وسعت ۱۲۶۷۰ کیلومترمربع در سال ۹۷

می متالز - گل‌محمدی از انجام ۱۸ پروژه اکتشافات ژئوشیمیایی و کانی سنگین به وسعت ۱۲۶۷۰ کیلومترمربع در سال ۹۷ به منظور اکتشافات طلا، مس، عناصر نادر خاکی، سرب، روی و نقره خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما