خبر
گاز  
به‌منظور گرمایش لوله‌های حامل گاز و میعانات گازی

سامانه گرمایش با بخار در منطقه عملیاتی تنگ بیجار راه‌اندازی شد

می متالز - سیستم گرمایش با بخار (Steam Trace)، در منطقه عملیاتی تنگ بیجار به‌منظور بهینه‌سازی سیستم و گرمایش لوله‌های حامل گاز و میعانات گازی راه‌اندازی شد.

به گزارش می متالز، میرحسین کاظمی، مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب درباره مزایای این پروژه گفت: طراحی و ساخت سیستم استفاده از بخار آب برای گرمایش لوله‌های حامل گاز و میعانات گازی به منظور بهینه‌سازی سیستم و افزایش بهره‌وری و استفاده حداکثری از سرمایه و تجهیزات موجود و برای کاهش هزینه‌های خرید متانول از سوی نیروهای عملیاتی ناحیه تنگ بیجار انجام شده است.

وی در تشریح روند اجرای این پروژه افزود: در این پروژه ضمن طراحی، ساخت و نصب دو عدد جکت به دور لوله، طراحی و ساخت دو منیفولد مسی و لاین‌کشی و تهیه بسکت مسی به دور تجهیزات کنترلی انجام شده است.

مدیرعملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب اظهار کرد: با توجه به کاهش دمای هوا در فصول سرد سال، سیستم بهره‌برداری گاز در منطقه با احتمال یخ زدگی روبه‌روست و این مسئله عملکرد تجهیزات از جمله ولوها را مختل خواهد کرد که در صورت عدم رفع این مشکل، سبب توقف تولید و تحمیل هزینه‌های فراوان خواهد شد.

وی افزود: یکی از راهکارهای جلوگیری از یخ زدن، تزریق متانول به خط گاز بوده که تامین آن افزون بر افزایش هزینه تولید گاهی زمان‌بر است و با راه‌اندازی سیستم جدید، ضمن صرفه‌جویی در زمان، تزریق متانول به‌طور محسوس کاهش می‌یابد و به تبع آن هزینه‌های تولید تا یک سوم کاهش خواهد یافت.

کاظمی تصریح کرد: با مشارکت کارشناسان تعمیرات، تهویه و خط لوله منطقه تنگ بیجار و با هماهنگی و همکاری کارکنان پالایشگاه گاز ایلام سیستم Steam Trace  در مدت ۷۲ روز و با صرف 3 هزار و ۴۵۶ نفر ساعت کار طراحی و اجرا شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عرضه یک میلیون بشکه میعانات گازی در بورس انرژی

می متالز - بر اساس اعلام بورس انرژی، امروز یک میلیون بشکه میعانات گازی مجتمع پارس جنوبی در بخش بین‌الملل بورس انرژی ایران عرضه می‌شود.
 

خروج از خام فروشی به لطف تحریم‌ها/ایران صادرکننده پارازایلن به چین شد

می متالز - کره ای ها با کاهش شدید واردات میعانات گازی از ایران به دلیل تحریم‌های نفتی، شرایط لازم برای صادرات پارازایلن ایران به چین را فراهم کردند.
 ۲۷ فروردین

نخستین عرضه سال ۹۸ میعانات گازی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی

می متالز - اطلاعیه نخستین عرضه سال ۹۸ میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی برای تاریخ ۲۷ فروردین منتشر شد.
 ۲۷ فروردین ماه صورت می گیرد؛

نخستین عرضه میعانات گازی در سال ۹۸

می متالز - اطلاعیه نخستین عرضه سال ۱۳۹۸ میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی برای تاریخ ۲۷ فروردین منتشر شد.
 صادرات میعانات گازی بالاترین رقم دو‌ساله را در اسفند سال گذشته ثبت کرد

ریز نمرات تجارت خارجی‌ ۹۷

می متالز - ریزنمرات تجارت خارجی ۹۷ از سوی گمرک ایران منتشر شد. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد با وجود اینکه میعانات گازی بیشتر تحت‌تاثیر تحریم‌ها بود، اما روند رشد صادرات این بخش از دی‌ماه به بعد تداوم یافته و در ماه اسفند رکورد صادراتی یک میلیارد دلار را ثبت کرده است. در عین حال درصد تغییرات صادرات و واردات کشور در سال ۹۷ اگرچه نسبت به سال ماقبل آن (۹۶) به لحاظ وزنی و ارزشی منفی است، اما تراز تجاری کشور مثبت یک میلیارد و ۶۹۸ میلیون دلار بوده و حجم تجارت خارجی نیز ۸۶ میلیارد و ۹۲۲ میلیون دلار است.
 

افزایش صدور میعانات گازی از گمرک منطقه ویژه پارس

می متالز - مدیر کل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از افزایش 15درصدی صدور میعانات گازی از این گمرک خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما