خبر
گاز  
به‌منظور گرمایش لوله‌های حامل گاز و میعانات گازی

سامانه گرمایش با بخار در منطقه عملیاتی تنگ بیجار راه‌اندازی شد

می متالز - سیستم گرمایش با بخار (Steam Trace)، در منطقه عملیاتی تنگ بیجار به‌منظور بهینه‌سازی سیستم و گرمایش لوله‌های حامل گاز و میعانات گازی راه‌اندازی شد.

به گزارش می متالز، میرحسین کاظمی، مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب درباره مزایای این پروژه گفت: طراحی و ساخت سیستم استفاده از بخار آب برای گرمایش لوله‌های حامل گاز و میعانات گازی به منظور بهینه‌سازی سیستم و افزایش بهره‌وری و استفاده حداکثری از سرمایه و تجهیزات موجود و برای کاهش هزینه‌های خرید متانول از سوی نیروهای عملیاتی ناحیه تنگ بیجار انجام شده است.

وی در تشریح روند اجرای این پروژه افزود: در این پروژه ضمن طراحی، ساخت و نصب دو عدد جکت به دور لوله، طراحی و ساخت دو منیفولد مسی و لاین‌کشی و تهیه بسکت مسی به دور تجهیزات کنترلی انجام شده است.

مدیرعملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب اظهار کرد: با توجه به کاهش دمای هوا در فصول سرد سال، سیستم بهره‌برداری گاز در منطقه با احتمال یخ زدگی روبه‌روست و این مسئله عملکرد تجهیزات از جمله ولوها را مختل خواهد کرد که در صورت عدم رفع این مشکل، سبب توقف تولید و تحمیل هزینه‌های فراوان خواهد شد.

وی افزود: یکی از راهکارهای جلوگیری از یخ زدن، تزریق متانول به خط گاز بوده که تامین آن افزون بر افزایش هزینه تولید گاهی زمان‌بر است و با راه‌اندازی سیستم جدید، ضمن صرفه‌جویی در زمان، تزریق متانول به‌طور محسوس کاهش می‌یابد و به تبع آن هزینه‌های تولید تا یک سوم کاهش خواهد یافت.

کاظمی تصریح کرد: با مشارکت کارشناسان تعمیرات، تهویه و خط لوله منطقه تنگ بیجار و با هماهنگی و همکاری کارکنان پالایشگاه گاز ایلام سیستم Steam Trace  در مدت ۷۲ روز و با صرف 3 هزار و ۴۵۶ نفر ساعت کار طراحی و اجرا شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 امروز صورت می گیرد؛

عرضه دو میلیون بشکه میعانات گازی در رینگ بین الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران

می متالز - امروز سه‌شنبه چهارم تیر ۹۸، کالاهای حلال ۴۰۴، آیزوریسایکل، آیزوفید و حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، پنتان پالایش نفت کرمانشاه، حلال ۵۰۳ پتروشیمی بیستون، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز، متانول شرکت متانول کاوه، برش سنگین شرکت پتروشیمی شازند، سی او پالایش نفت آبادان و آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان در رینگ داخلی و میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی در رینگ بین الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه می شود.
 

تصویب کلیات طرح نفت‌وگازی در مجلس

می متالز - مجلس با کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه میعانات گازی و نفت خام موافقت کرد.
 

افزایش ذخیره‌سازی شناور نفت و میعانات گازی

می متالز - اطلاعات یک مؤسسه آماری نشان می‌دهد که ذخیره‌سازی‌های شناور نفت خام در ماه مه امسال به بالاترین حد در دو سال اخیر رسیده است.
 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی

کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ میعانات گازی و نفت‌خام تصویب شد

می متالز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه میعانات گازی و نفت‌خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی موافقت کردند.
 

ترافیک بین المللی بورس انرژی

می متالز - روز گذشته کالاهای برش سنگین، گاز بوتان صنعتی، گاز مایع صنعتی و هگزان پتروشیمی بندر امام، حلال ۴۰۲ و حلال ۴۰۴ شرکت نفت ستاره خلیج فارس و گازمایع پتروشیمی پارس در رینگ داخلی و حلال ۴۰۲ پالایش نفت اصفهان در رینگ بین الملل بازار فیزیکی بورس انرژی عرضه شدند.
 چهارم تیر انجام می‌شود:

دومین عرضه میعانات گازی در بورس انرژی

می متالز - اطلاعیه عرضه دو میلیون بشکه میعانات گازی پارس جنوبی در رینگ بین‌الملل بورس انرژی که دومین عرضه میعانات در سال جاری است،‌ برای تاریخ چهارم تیر منتشر شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما