خبر
بانک ها   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  
رئیس پلیس فتا پایتخت خبر داد؛

بانک‌ها مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستند

می متالز - رئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا ۴۰ روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.

به گزارش می متالز، سرهنگ تورج کاظمی  با بیان اینکه ۶۰ درصد از جرایم اینترنتی مربوط به برداشت‌های غیرمجاز از حساب افراد است، اظهار کرد: تا ۴۰ روز دیگر بانک‌ها مکلف هستند، برای برداشت‌های اینترنتی رمز یکبار مصرف در اختیار کاربران قرار دهند.

وی افزود: حسب بخشنامه بانک مرکزی تمامی بانک‌ها موظف هستند از تاریخ اول خرداد ۹۸ خدمات اینترنتی را در بستر رمزهای یکبار مصرف ارائه دهند تا امور شهروندی در خصوص حفظ حریم داده و نگهداری از اطلاعات شخصی رعایت شود.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به ضمانت اجرایی این بخشنامه گفت: رکن ضمانت اجرایی این موضوع هنوز مشخص نشده ولی معلوم است که اگر بانکی این موضوع را رعایت نکند و مشتری آن بانک دچار ضرر و زیانی در این مورد شود؛ تمامی ضرر و زیان را بانک مربوطه باید پرداخت کند.

سرهنگ کاظمی در پایان تاکید کرد: بسیاری از بانک‌ها چه خصوصی و چه دولتی هم در فضای مجازی و هم در تبلیغات شهری و محیطی اعلام کردند آمادگی ارائه رمز یکبار مصرف را به مشتریان خود را دارند پس هیچ نگرانی در مورد زیرساخت‌های این امر (ارائه رمز یکبار مصرف) وجود ندارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رمز یکبار مصرف را از «بام» فعال کنید

می متالز - سامانه بام این امکان را برای کاربرانش فراهم کرده که رمز یکبار مصرف ۶۰ را با استفاده از آن فعال کنند.
 به منظور افزایش امنیت حساب کاربران؛

برنامه صدور رمز یکبار مصرف در بانک سرمایه بروزرسانی شد

می متالز - به منظور تکمیل زنجیره خدمات بانکی و افزایش امنیت حساب کاربران، امکان صدور رمز دوم یکبار مصرف کارت‌های بانک سرمایه از طریق «برنامک رمزساز بانک سرمایه» فراهم شد.
 سردار هادیانفر اعلام کرد؛

هیچ سایتی مجوز معامله رمز ارز ندارد

می متالز - رییس پلیس فتا درباره ارزهای رمزنگار گفت: تا به امروز برای هیچ وب سایت اینترنتی در حوزه رمز ارزها مجوز قانونی صادر نشده و این فناوری از سوی نهادهای مسئول در حال بررسی است.
 

کاهش سوءاستفاده سایت‌های قمار از شبکه پرداخت الکترونیک کشور

می متالز - اقدامات مؤثر شبکه پرداخت الکترونیک کشور با هماهنگی شاپرک، نهادهای انتظامی و قضایی و هدایت بانک‌مرکزی، سهم درگاه‌های پرداخت اینترنتی را در سوءاستفاده گردانندگان سایت‌های غیرقانونی قمار و شرط‌بندی از این ابزار به شکل چشم‌گیری کاهش داده‌است.
 نیروی انتظامی:

مدیرعامل متواری سکه ثامن دستگیر شد

می متالز - نیروی انتظامی اعلام کرد: مدیرعامل متواری شرکت تجارت الکترونیکی ثامن معروف به سکه ثامن دستگیر و به کشور بازگردانده شد.
 

اطلاعیه جدید درباره سکه ثامن

می متالز - رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از انتشار اطلاعیه‌ای در سایت سکه ثامن از سوی دستگاه قضایی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما