خبر
فلزات گرانبها   بانک ها  
آخرین تحولات بازار دلار و سکه

تلاش بی‌ثمر افزایشی‌ها در بازار ارز

می متالز - دلار و سکه در معاملات امروز نتوانستند به افت ابتدای هفته ادامه دهند و با رشد قیمت مواجه شدند. سفته‌بازان در برابر تداوم کاهش شاخص ارزی کشور مقاومت کردند و با بالا بردن خریدهای خود اقدام به رشد دلار کردند. سکه نیز که محدودیت کمتری در برابر رشد خود می‌دید با سرعت بیشتری نسبت به دلار به افزایش قیمت پرداخت.

به گزارش می متالز، هر دلار آمریکا ساعت 18 دومین روز کاری هفته به قیمت 13 هزار و 710 تومان به فروش رفت و رشد روزانه 10 تومانی را تجربه کرد. صبح امروز دلالان از همان ابتدا در برابر افت بیشتر دلار مقاومت کردند و با شدت بخشیدن به خریدهای خود مقدمه افزایش نرخ ارز را فراهم آوردند. سفته‌بازان در نظر داشتند با تقویت تقاضا در بازار ارزی کشور از سطح افت بیشتر دلار و واگذاری مقاومت 13 هزار و 500 تومانی جلوگیری کنند. در همین راستا دلار با قیمت 13 هزار و 700 تومان کار خود را آغاز کرد و رفته رفته افزایش یافت. با این حال برخورد شاخص ارزی کشور به مقاومت 13 هزار و 800 تومانی سمت عرضه را تقویت کرد تا دلار ضمن فاصله گرفتن از اوج روزانه به قیمت پایانی شنبه نزدیک‌تر شود. هم‌اکنون 14 هزار و 400 تومانی پیش روی نرخ ارز قرار دارد که در صورت شکست در روزهای آتی، جبهه جدیدی از تقاضا در بازار شکل خواهد گرفت.

 رشد حباب سکه

هر سکه طرح جدید در معاملات امروز 60 هزار تومان افزایش قیمت داشت و راس ساعت 18 به بهای 4 میلیون و 840 تومان به فروش رفت. بازگشت مجدد شاخص ارزی کشور از مدار نزولی، سکه را همچون روزهای گذشته با خود همراه کرد و به رشد 1.2 درصدی بهای این دارایی ارزشمند انجامید. رشد بیشتر سکه در مقابل دلار نقش بازارساز را یادآور می‌شود. صرافی‌های بازارساز می‌توانند با انبساط مجرای عرضه نرخ ارز را تعدیل کنند، اما چنین امکانی در بازار سکه وجود ندارد و در صورت شکل‌گیری موج صعودی سکه بیش از دلار واکنش می‌دهد. افزایش تقاضا توسط خریداران خرد هم به رشد قیمت این دارایی شدت بخشید. نزدیک شدن به تعطیلات مناسبتی تقاضای فیزیکی برای انواع سکه را افزایش داده است. امروز حباب سکه بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده بار دیگر به بالای مرز 600 هزار تومانی صعود کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سایه سنگین آثار روانی صعود قیمت دلار بر اقتصاد ایران

می متالز - یک کارشناس ارز گفت: بر همگان مسلم است که پول ما دیگر آن پول سابق نیست و آن قدرت همیشگی را ندارد. با توجه به این موارد نباید انتظار داشته باشیم که آن آثار روانی که در بازار دلار به وجود آمد از میان رفته باشد. چرا که کماکان به قوت خود باقی مانده و البته طبیعی نیز است. ما شاهد بودیم که هر دلار قیمت ١٩ هزار تومان را نیز تجربه کرد. باید به این اعتقاد برسیم که کم و بیش فشارها برای افزایش قیمت دلار به شدت کاهش پیدا کرده است.
 در نظرسنجی هفتگی دنیای بورس مطرح شد

پیش‌بینی از تداوم صعود نماگرهای بازار سهام

می متالز - معاملات بورس تهران در هفته گذشته با رشد 3 درصدی شاخص کل به پایان رسید. این روند در شرایطی شکل گرفت که غالب کارشناسان و سهامداران حاضر در نظر سنجی سایت تحلیلی «دنیای بورس» روند شاخص سهام را صعودی پیش‌بینی کرده بودند. برآورد اکثر در نظرسنجی «دنیای بورس» از روند شاخص کل در هفته جاری نیز صعودی است.
 با اعلام بانک مرکزی؛

نرخ رسمی ۲۵ ارز کاهش یافت/قیمت یورو و پوند نزولی شد

می متالز - بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز(شنبه ۳۱ فروردین ۹۸) اعلام کرد که براساس آن، قیمت ۱۰ ارز نسبت به روز پنج‌شنبه افزایش و قیمت ۲۵ واحد پولی دیگر مانند یورو و پوند، کاهش یافت.
 

آیا قیمت مسکن در اردیبهشت ۹۸ ثابت می‌ماند؟/ خریداران مسکن به حومه کلانشهر‌ها مهاجرت کردند

می متالز - همزمان با افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن در سال گذشته امیدواری برای ثابت ماندن قیمت‌ها در بازار مسکن وجود دارد.
 

دلار به ۱۳۴۰۰ تومان رسید/ افزایش ۴۰ هزار تومانی بهای سکه + جدول

می متالز - در معاملات امروز بازار تهران سکه طرح جدید با 40 هزار تومان افزایش 4 میلیون و 770 هزار تومان و دلار با افت 143 تومانی 13400 تومان به فروش رسید.
 

تنش بازار ارز فروکش کرد/ نگهداری ارز خانگی صرفه ندارد

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بازگشت آرامش نسبی نرخ‌ها به بازار نزدیک است، افزود: بزودی تنش‌های قیمتی بازار ارز به حداقل خود خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما