خبر
آهن و فولاد   محیط زیست  

برنامه‌های « فولاد » در سال 98

می متالز - معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه از سهم تولید آهن اسفنجی این مجموعه در سال ۹۷ و برنامه تولید انواع محصول‌های فولادی در سال جاری خبر داد.

به گزارش می متالز، مختار بخشیان با بیان اینکه در سال 97 کل آهن اسفنجی تولید شده در ایران (شرکت‌های تابعه ایمیدرو) بالغ ‌بر 24 میلیون تن بود، گفت: سهم گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد سبا و شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری) از این میزان تولید به بیش از .510 میلیون تن می رسد.

سال گذشته در واحدهای احیا مستقیم یک و دو «فولاد» 7.1 میلیون تن، فولاد هرمزگان بیش از 1.6 ‌میلیون تن، فولاد سبا 1.2 میلیون تن و در فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بیش از 554 هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است.

با توجه به اهمیت تولید فولاد و نقش آن در اقتصاد، عرضۀ 7 میلیون و 50 هزار تن انواع محصول‌های فولادی در برنامۀ سال 98 فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا قرار گرفته که این میزان عرضه نسبت ‌به مدت مشابه سال قبل 4.6 رشد نشان می‌دهد.

به گفته بخشیان برای تولید کلاف گرم در فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا تولید 6.5 میلیون تن محصول برنامه‌ریزی شده که رشد 2 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین در بخش محصولات سرد و پوشش‌دار "فولاد" نیز تولید 1.58 ‌میلیون تن و رشد 2 درصدی نسبت‌به مدت مشابه سال 97 در دستور کار قرار گرفته است.

همچنین حمیدرضا عظیمیان؛ مدیرعامل فولاد مبارکه در نمایشگاه محیط زیست به چند نکته اساسی در خصوص مجموعه تحت اختیار خود اشاره کرد:

  • توجه به مسائل زیست محیطی برای فولاد مبارکه اقدامی داوطلبانه است.
  • کاهش مصرف آب در فولاد مبارکه با اجرای طرح‌های دقیق و مهندسی و تصفیه پساب صنعتی اتفاق افتاده است.در مبارکه از یک قطره آب هم نمی‌گذریم.
  • سالانه ۲۵ تا ۲۸میلیون مترمکعب از آب زاینده‌رود استفاده می‌کنیم که نیمی از مقدار قرارداد است.
  • مقامات سیاسی کمک کنند قراردادهای آبی که در سالهای قبل عملیات اجرای آن آغاز شده را تکمیل کنیم تا آب پایدار فولاد مبارکه تامین شود.
  • فولاد مبارکه استاندارد مدیریت ISO1400 را دارد و جزو اولین‌ها در ایران هستیم که این استاندارد را دریافت کرده‌ایم.
  • تحریم مشکلاتی را برای صادرات فولاد ایجاد کرده و در تلاشیم با ارتباطات سنتی با مشتریان قدیمی و بازارهای جدید،صادرات را تداوم دهیم.
  • برای خرید تجهیزات خارجی و مواد مصرفی هم با مشکل مواجه شدیم. برنامه‌هایی برای تامین آن‌ها اجرا کردیم تا فولاد مبارکه با موضوع توقف مواجه نشود.
  • امسال چند محصول جدید از جمله ورق‌های API و لوازم خانگی و بدنه خودرو را تولید خواهیم کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در آستانه روز صنعت و معدن اعلام شد؛

کسب رکورد تولید در آهن اسفنجی سفیددشت/ برنامه اتمام ساخت تصفیه خانه فنی و بهداشتی

می متالز - مدیرعامل فولاد سفیددشت از ثبت رکورد تولید آهن اسفنجی در سه ماه نخست امسال خبر داد و گفت: این مجتمع با تولید 200 هزار تن آهن اسفنجی طی 3 ماه نخست سال جاری، رکورد جدیدی در تولید این محصول به ثبت رساند.
 

زمان بهره‌برداری فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش «کاوه»

می متالز - فاز دوم تولید فولاد در کاوه جنوب کیش نیز نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
 

آهن اسفنجی صادراتی هند ارزان تر شد

می متالز - با افت قیمت در بازار داخلی، آهن اسفنجی صادراتی هند نیز در پایین ترین سطح دو سال اخیر قرار دارد. چنین قیمت هایی ژوئن 2017 مشاهده شده بود.
 

تاکید مدیر عامل فولاد مبارکه و مسئولین بر توسعه پایدار منطقه و حفظ منافع ملی

می متالز - در جلسه‌ای که روز شنبه ۲۵ خردادماه، با حضور مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه، مهندس زهرا سعیدی نمایندۀ مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، عصارزادگان فرماندار شهرستان مبارکه و جمعی از شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی این شهرستان در فولاد مبارکه برگزار شد، بر توسعۀ پایدار منطقه و حفظ منافع ملی تأکید شد.
 

روند تغییر برداشت آب «فولاد» از زاینده‌رود

می متالز - سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه در اجرای پروژه احداث شبکه فاضلاب و جمع آوری پساب شهرهای همجوار شرکت و باز چرخانی آن در خطوط تولید ناشی از تفکر هوشمندانه مدیریت این شرکت است.
 

مروری بر روند بومی‌سازی در صنعت فولاد

می متالز - صنعت فولاد ایران به طور خاص در 4 دهه اخیر به بلوغ مناسبی رسیده و این پیشرفت‌ها در زمانی اتفاق افتاده که کشور در معرض انواع تحریم‌ها قرار داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما