خبر
سنگ آهن  

چند خبر با اهمیت از گهر زمین

می متالز - مدیرعامل گهر زمین پیش بینی کرد : قیمت سنگ آهن در سال جدید افتی نداشته باشد و در همین نرخ های کنونی و بالای 100 دلار نوسان کند.

به گزارش می متالز، علی اکبر پوریانی که درباره آخرین تحولات شرکت گهر زمین اظهار داشت : در سال 96 میزان استخراج ماده معدنی در گهر زمین 16.5 میلیون تن بود که این عدد در سال 97 به 17.5 میلیون تن رسید، لکن برای سال 98 پیش بینی ما استخراج 25 تا 30 میلیون تن ماده معدنی است.

به گفته وی، یکی از اقدامات مهم سال گذشته گهر زمین 15 میلیون تن باطه برداری بود که به دلیل احتمال رانش و فرو نشست ضلع شمالی معدن گهر زمین صورت گرفت، معدنی که با برآورد حدود 643 میلیون تن ماده معدنی تاکنون 450 میلیون تن عملیات معدنکاری در آن صورت گرفته است.

وی گفت در سال 97 شرکت گهر زمین در دو خط تولید کنسانتره 2 میلیون تنی خود بالای ظرفیت تولید کرده و عدد تولید 4 میلیون و 430 هزار تن را ثبت کرده است.

بهره برداری از گندله سازی نزدیک است

وی درباره سرانجام طرح توسعه شرکت گفت: شهریور امسال طرح گندله سازی شرکت با ظرفیت 5 میلیون تن به بهره برداری می رسد و این طرح تا الان 91 درصد پیشرفت داشته است و خط دوم و سوم هم پیشرفت های خوبی داشته است و دلیل پیشرفت خوب این پروژه ها پرهیز از ادامه خام فروشی است و حرکت به سمت محصول نهایی است.

حق انتفاع؛ چند؟

وی گفت: این شرکت 22 درصد فروش خود را بابت حق انتفاع به دولت پرداخت می کند و پرداخت حقوق دولتی بر عهده خود ایمیدرو است که سال گذشته میزان حق انتفاع پرداختی 800 میلیارد تومان برآورد می شود، لکن با پروژه های جدید و در دستور کار با توجه به فرمول حق انتفاع که هر چه به سمت محصول نهایی حرکت کنیم حق انتفاع هم کمتر می شود، میزان پرداختی به دولت هم کمتر خواهد شد.

پیش بینی رشد بیش از دو برابری سود

مدیرعامل گهر زمین درباره وضعیت سودسازی این شرکت گفت: برای سال مالی 98 پیش بینی می کنیم 3000 میلیارد تومان سود بسازیم در حالی که سود 97 برابر با 1200 میلیارد تومان بوده است که البته این تنها یک پیش بینی با توجه به نرخ های کنونی است و در صورت تحقق از طریق کدال اطلاع رسانی می شود.

او گفت: گل گهر بزرگترین خریدار ماده معدنی این شرکت است و مبنای فروش داخلی هم فرمول های موجود و مبنای نرخ های صادراتی هم نرخ جهانی منهای 5 درصد فوب خلیج فارس است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نشست دوره ای ورزشکاران پیشکسوت کرمانی مقیم تهران برگزار شد

می متالز - زندگی دور از زادگاه گاهی آدم‌ها را بیشتر از گذشته به هم نزدیک می‌کند. از همین رو در خبرها می‌خوانیم که اهالی استان‌‌های مختلف در تهران به بهانه‌هایی دور هم جمع می‌شوند و ضمن تازه‌ کردن دیدارها تلاش می‌کنند تا برای شهر آبا و اجدادی خود آستینی در حد توان بالا بزنند.
 

هیات‌مدیره شرکت گهر زمین انتخاب شد

می متالز - نمایندگان شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌گهر، سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، سرمایه‌گذاری غدیر، گروه سرمایه‌گذاری امید و سرمایه‌گذاری سپه، پنج عضو هیات‌مدیره شرکت سنگ‌آهن گهر زمین را تشکیل دادند.
 استاندار هرمزگان:

۸۰ درصد نیروهای واحد گندله سازی مادکوش باید بومی باشند

می متالز - استاندار هرمزگان گفت: مرحله اول واحد تولیدی گندله سازی مادکوش که در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، به زودی با ظرفیت تولید دو و نیم میلیون تن گندله افتتاح خواهد شد.
 

طرح مجتمع 5 میلیون تنی فرآوری و گندله سازی سنگان در آستانه افتتاح/ اشتغال 1400 نفری واحد معدنی در خراسان رضوی

می متالز - طرح مجتمع فرآوری و گندله سازی سنگان با ظرفیت 5 میلیون تن گندله سازی و 5 میلیون تن فرآوری و کنسانتره سنگ آهن مهر ماه امسال به بهره برداری می رسد.
 

سود ۴ هزار میلیارد ریالی فولاد سنگان/ بهره برداری از کنسانتره سازی فولاد سنگان تا پایان آذر/ تاکید مدیرعامل جدید بر توسعه در فولاد سنگان

می متالز - امروز سه شنبه ٢٨ خرداد، جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل اسبق و مدیرعامل جدید شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان (فولاد مباركه) در دفتر این شرکت در تهران برگزار شد.
 

واحد گندله سازی فولاد سنگان فراتر از ظرفیت تولید کرد

می متالز - میرمحمدی: اولین اولویت کاری فولاد سنگان در سال 97، برنامه تولید مستمر واحد گندله سازی و رسیدن به برنامه پیش بینی شده یعنی 2.7 میلیون تن بود که خوشبختانه از مرز صد درصد برنامه عبور کرد و علیرغم تمامی مشکلات موجود و حوزه تامین مواد اولیه نه تنها عقب افتادگی در این حوزه نداشت بلکه فراتر از برنامه پیش رفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما