خبر
سنگ آهن  

چند خبر با اهمیت از گهر زمین

می متالز - مدیرعامل گهر زمین پیش بینی کرد : قیمت سنگ آهن در سال جدید افتی نداشته باشد و در همین نرخ های کنونی و بالای 100 دلار نوسان کند.

به گزارش می متالز، علی اکبر پوریانی که درباره آخرین تحولات شرکت گهر زمین اظهار داشت : در سال 96 میزان استخراج ماده معدنی در گهر زمین 16.5 میلیون تن بود که این عدد در سال 97 به 17.5 میلیون تن رسید، لکن برای سال 98 پیش بینی ما استخراج 25 تا 30 میلیون تن ماده معدنی است.

به گفته وی، یکی از اقدامات مهم سال گذشته گهر زمین 15 میلیون تن باطه برداری بود که به دلیل احتمال رانش و فرو نشست ضلع شمالی معدن گهر زمین صورت گرفت، معدنی که با برآورد حدود 643 میلیون تن ماده معدنی تاکنون 450 میلیون تن عملیات معدنکاری در آن صورت گرفته است.

وی گفت در سال 97 شرکت گهر زمین در دو خط تولید کنسانتره 2 میلیون تنی خود بالای ظرفیت تولید کرده و عدد تولید 4 میلیون و 430 هزار تن را ثبت کرده است.

بهره برداری از گندله سازی نزدیک است

وی درباره سرانجام طرح توسعه شرکت گفت: شهریور امسال طرح گندله سازی شرکت با ظرفیت 5 میلیون تن به بهره برداری می رسد و این طرح تا الان 91 درصد پیشرفت داشته است و خط دوم و سوم هم پیشرفت های خوبی داشته است و دلیل پیشرفت خوب این پروژه ها پرهیز از ادامه خام فروشی است و حرکت به سمت محصول نهایی است.

حق انتفاع؛ چند؟

وی گفت: این شرکت 22 درصد فروش خود را بابت حق انتفاع به دولت پرداخت می کند و پرداخت حقوق دولتی بر عهده خود ایمیدرو است که سال گذشته میزان حق انتفاع پرداختی 800 میلیارد تومان برآورد می شود، لکن با پروژه های جدید و در دستور کار با توجه به فرمول حق انتفاع که هر چه به سمت محصول نهایی حرکت کنیم حق انتفاع هم کمتر می شود، میزان پرداختی به دولت هم کمتر خواهد شد.

پیش بینی رشد بیش از دو برابری سود

مدیرعامل گهر زمین درباره وضعیت سودسازی این شرکت گفت: برای سال مالی 98 پیش بینی می کنیم 3000 میلیارد تومان سود بسازیم در حالی که سود 97 برابر با 1200 میلیارد تومان بوده است که البته این تنها یک پیش بینی با توجه به نرخ های کنونی است و در صورت تحقق از طریق کدال اطلاع رسانی می شود.

او گفت: گل گهر بزرگترین خریدار ماده معدنی این شرکت است و مبنای فروش داخلی هم فرمول های موجود و مبنای نرخ های صادراتی هم نرخ جهانی منهای 5 درصد فوب خلیج فارس است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 یک بهره بردار معادن سنگ آهن اعلام کرد

تحریم بی اثر در مقابل عزم فعالان معدنی

می متالز - یک بهره بردار معادن سنگ آهن معتقد است: سیاست اعمال تحریم از سوی دشمن در روند بهره برداری از معادن خللی ایجاد نکرده، اما برای فعالان این بخش انگیزه ای به منظور توسعه صادرات را فراهم ساخته است.
 

فولادسازان چینی درمقابل افزایش قیمت سنگ آهن مقاومت می کنند/ Barclays میانگین 75 دلار را برای سنگ آهن در سال 2019 پیش بینی کرد

می متالز - بهای سنگ آهن به دنبال تشدید محدودیت عرضه از سوی عرضه کنندگان بزرگ دنیا افزایش یافت.
 

رشد بهای سنگ آهن در پی افزایش نگرانی ناشی از کاهش عرضه

می متالز - قیمت سنگ آهن در پی افزایش نگرانی های ناشی از کاهش عرضه محموله های دریایی استرالیا افزایش یافت.
 

داخلی سازی خطوط تولید گندله سازی رشتخوار

می متالز - قرار است پروژه گندله سازی با امکانات بومی، در رشتخوار اجرا و عملیاتی گردد که البته چیزی حدود هزار و 300 تن سازه ساخته و پیش مونتاژ شده است.
 

دست پر کگهر در اسفند ماه

می متالز - سنگ آهن گهر زمین با گزارش عالی اسفند ماه وضعیت عالی خود را به نمایش گذاشت.
 فلاح خبر داد:

تکمیل کارخانه گندله سازی سه چاهون در ۹۸

می متالز - سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از تکمیل و راه اندازی پروژه کارخانه گندله سازی سه چاهون طی سال جاری در بافق استان یزد خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما