خبر
آهن و فولاد   آب  

برداشت سالانه مبارکه از آب زاینده رود در چه وضعیتی است؟/ مبارکه امسال چند محصول جدید تولید خواهد کرد/ چندهزار واحد صنعتی با محصولات مبارکه زنده است

می متالز - مهندس حمیدرضا عظیمان مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان روز گذشته و در غرفه این شرکت در هجدهمین نمایشگاه محیط زیست، در جمع خبرنگاران حضور یافت و به اقدامات این شرکت در حوزه محیط زیست پرداخت.

به گزارش می متالز، مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان در نشست با اصحاب رسانه گفت: توجه به مسائل زیست محیطی برای فولاد مبارکه نه یک الزام بلکه یک اقدام خود خواسته و داوطلبانه است.

وی افزود: در مبارکه صرفا تولید را در نظر نمی گیریم بلکه در کنار تولید با کمیت و کیفیت، اقدامات زیست محیطی را مد نظر قرار می دهیم بگونه ای که در سال ۷۳ با ۲.۳ میلیون تن تولید، مصرف آب ۱۶ مترمکعب بود درحالی که امسال با ۷.۲ میلیون تن تولید به ۲.۷ متر مکعب رسیده است و این به معنای صرفه جویی ۸.۹ درصدی در مصرف آب می باشد.

عظیمان خاطرنشان کرد: این کاهش به دلیل طرح های دقیق و مهندسی و تصفیه پساب صنعتی اتفاق افتاده و در مبارکه از یک قطره آب نیز نمی گذریم.

وی خاطرنشان کرد: صرفه جویی و استفاده از پساب شهری دو اقدام مهم مبارکه در حوزه آب بوده است. در بحث هوا نیز با اجرای غبارگیرهای متعدد از آلودگی هوا خودداری کردیم. همچنین اجرای ۳ هزار و ۶۰۰ متر مکعب فضای سبز از دیگر اقدامات در حوزه هوا بوده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه ادامه داد: فولاد مبارکه به طور سالانه ۲۵ تا ۲۸ میلیون مترمکعب سالانه از آب زاینده رود استفاده می کند که نیمی از مقدار قرارداد ۴۰ میلیون مترمکعبی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: این شرکت در سال حدود ۵۰ تا ۷۰ میلیارد تومان هزینه برای نگهداشت و تعمیر و نگهداری تجهیزات زیست محیطی به مصرف می رساند و هزینه جاری نگهداری فضای سبز کارخانه به صورت سالانه ۱۵ میلیارد تومان است.

عظیمیان گفت: از مقامات سیاسی درخواست داریم کمک کنند قراردادهای آبی که در سال های قبل عملیات اجرای آن آغاز شده را تکمیل کنیم تا آب پایدار فولاد مبارکه تامین گردد.

وی در بخش بعدی صحبت های خود خاطرنشان کرد: تمامی خروجی های دودکش ها و آب فولاد مبارکه با سیستم پایش آنلاین رصد می شود و تحت استاندارد است. همچنین فولاد مبارکه استاندارد مدیریت ISO1400 را دارا است و جزو اولین ها در ایران می باشد که این استاندارد را دریافت کرده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه تصریح کرد: اقدامات فولاد مبارکه با نهادهای بین المللی نیز هماهنگ است. پارامترهای زیست محیطی فولاد مبارکه هر لحظه مانیتورینگ می شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود مطرح کرد: تحریم ها مشکلاتی را برای صادرات فولاد ایجاد کرده و برروی صادرات ما اثرگذار بوده است. در تلاشیم با ارتباطات سنتی با مشتریان قدیمی و بازارهای جدید، صادرات را تداوم دهیم.

عظیمیان ادامه داد: برای خرید تجهیزات خارجی و مواد مصرفی نیز با مشکل مواجه شدیم و برنامه هایی برای تامین آنها اجرا کردیم تا مبارکه با موضوع توقف مواجه نشود.

وی این نوید را به مشتریان فولاد مبارکه داد که امسال چند محصول جدید تولیدی خواهد شد و برخی از آنها ورق های API و لوازم خانگی و بدنه خودرو می باشند که در بازار عرضه می شوند.

مدیرعامل فولاد مبارکه تاکید کرد: کنسانتره سازی فولاد سنگان و فولادسازی سفید دشت را نیز در دستور کار داریم.

مهندس عظیمیان در پاسخ به سوال خبرنگاران  درباره شعار سال و رونق تولید گفت: چند هزار واحد صنعتی در کشور با محصولات مبارکه زنده هستند و باید تلاش کنیم تکنولوژی های فروش و تولید را پایدار نگه داریم تا رونق تولید در واحدهای زیردستی حفظ شود.

وی اظهار داشت: سر پا نگه داشتن تولید گام مهمی است در راستای تحقق شعار سال است. اقدام دیگر، فعال کردن بخش پیمانکاری و سازندگان داخلی از طریق اجرای طرح های توسعه ای است و برنامه داریم تا در راستای شعار سال آنها را راه اندازی و اجرا کنیم.

عظیمیان تصریح کرد: از دولت درخواست می کنیم حمایت های تامین نقدینگی ارز و ریال را برای واحدهایی نظیر مبارکه داشته باشند تا بخشی از مشکل بیکاری در برخی استان ها که با توسعه فولاد هرمزگان و نورد مبارکه ایجاد می شود برطرف گردد. علاوه براین، انتظار داریم دولت در صدور مجوز و نقدینگی ما را حمایت و کمک کند.

مدیرعامل فولاد مبارکه در خاتمه گفت: امسال تولید را با راندمان گرفتن از کوره ها ۵ درصد افزایش می دهیم.

کد خبر: 33567
تاریخ: 1398/01/26 - 17:08
منبع: چیلان

آب زاینده رود  حمیدرضا عظیمیان  فولاد مبارکه اصفهان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سود فولادسازان در بهار ۹۸ چقدر بود؟/ فولاد خوزستان بیشترین سود را برای سهامدارانش ساخت

می متالز - بررسی روند سوددهی شرکت های فولادی در سه ماهه اول امسال نشان می دهد فولاد خوزستان در بهار 98 بیشترین سود را برای سهامداران خود محقق کرده است.
 

۴۴برابر شدن ارزش هر سهم فولاد مبارکه در ۱۰ سال گذشته/ تقسیم سود ۳۰۰ریالی برای هر سهم فولادمبارکه

می متالز - مدیرعامل شرکت فولادمبارکه اصفهان در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: با راه اندازی نورد گرم (۲) شرکت فولاد مبارکه، هم سهامداران و هم بسیاری از صنایع کشور منتفع خواهند شد.
 مهندس عظیمیان:

خون توسعه و بهره‌وری همیشه در رگ‌های فولاد مبارکه جاری بوده است

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه در بیست‌و‌ششمین همایش بهره‌وری شرکت با تأکید بر لزوم ارتقای حداکثری بهره‌وری نیروی انسانی و تجهیزات گفت: خون توسعه و بهره‌وری همیشه در رگ‌های فولاد مبارکه جاری بوده است و امروز با در نظر گرفتن محدودیت‌ها، بیش از هر زمان دیگر به ارتقای هدفمند این دو مقولۀ مهم نیازمندیم تا همچنان برای ذی‌نفعان و به‌طورکلی برای کشور ارز و سودآوری اقتصادی ایجاد کنیم.
 

حضور شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در هشتمین دوره آئین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران

می متالز - هشتمین دوره آئین تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران سه شنبه مورخ ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۸ در محل دانشگاه تربیت مدرس، سالن مطهری برگزار شد.
 

تلاش «فولاد» برای راه‌اندازی کارخانه الکترود اردکان

می متالز - مدیرعامل فولادمبارکه در جریان بازدید از کارخانه الکترود گرافیتی اردکان گفت: فولادمبارکه تمام توان خود را برای راه‌اندازی کارخانه الکترود اردکان به‌کار می‌گیرد.
 عظیمیان در جریان بازدید از کارخانه الکترود گرافیتی اردکان مطرح کرد:

فولاد مبارکه تمام توان خود را برای راه‌اندازی کارخانه الکترود اردکان به‌کار می‌گیرد

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه در جریان بازدید از کارخانه الکترود گرافیتی اردکان گفت: فولادمبارکه تمام توان خود را برای راه‌اندازی کارخانه الکترود اردکان به‌کار می‌گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما