خبر
نفت  
اویل پرایس اعلام کرد؛

پیش‌بینی قیمت ۸۰ دلاری نفت برنت در تابستان ۲۰۱۹

می متالز - تحلیلگران اقتصادی مؤسسه مالی آر.بی.سی کاپیتال مارکت بر این باورند بهای نفت خام برنت در تابستان سال ۲۰۱۹ به بیش از ۸۰ دلار افزایش خواهد یافت.

به گزارش می متالز، بهای شاخص های نفت خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا درهفته جاری به بیشترین میزان خود در پنج ماه گذشته افزایش یافته است.

این هفته بهای شاخص نفت خام برنت به بالاتر از ۷۱ دلار رسیده است. قیمت شاخص نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز رقم ۶۴ دلار را ثبت کرد.

بنابر پیش بینی استراتژیست های مؤسسه مالی آر.بی.سی کاپیتال مارکت، بهای دو شاخص مذکور به سبب کاهش تولید نفت اوپک، تصمیم غیرمعقولانه آمریکا برای اعمال تحریم‌ براعضای موثر این سازمان و نابسامانی های سیاسی در لیبی با افزایش فزاینده ای روبرو خواهد شد.

این گزارش حاکی است احتمالا بهای نفت برنت به دلیل مسایل ژئوپولتیکی امسال از مرز ۸۰ دلارفراتر خواهد رفت.

مبلغ ۸۰ دلار یک آستانه است که کشورهای مصرف کننده نفت مانند هند این رقم را بیش از حد در نظر گرفته اند و تحلیل گران آنرا آغاز نابودی تقاضای نفت در بازار جهانی توصیف می کنند.

کشورهای عضو اوپک همراه با برخی تولیدکنندگان غیر اوپک در نشست آذر ماه سال گذشته توافق کردند که عرضه نفت را به میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه کاهش دهند، اما ایران از این کاهش مستثنی شد.

کاهش تولید اوپک و متحدانش، تحریم‌های آمریکا علیه نفت کشورهای ایران و ونزوئلا و همچنین تشدید بحران های سیاسی در لیبی سبب شده است افزایش بهای نفت بسیاری را شوکه کند.

در سال جاری میلادی، عرضه نفت اوپک تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه کاهش یافته و سبب شده است قیمت شاخص نفت خام برنت حدود ۳۰ درصد افزایش یابد.

بر اساس گزارش های خبری، میزان تولید روزانه نفت خام لیبی در ماه مارس (اسفند ۹۷-فروردین ۹۸) یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه بود.تولید نفت در کشور بحران‌زده ونزوئلا نیز به سقوط خود ادامه داد و با ۲۸۹ هزار بشکه کاهش به ۷۳۲ هزار بشکه در روز رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آمریکا رکورددار تراز منفی اقتصادی در جهان

می متالز - جدیدترین بررسی‌ها از وضعیت تراز تجاری کشورها نشان می‌دهد که ایالات متحده آمریکا بالاترین تراز تجاری منفی میان تمام کشورهای جهان را دارد.
 

پرده جدید در جنگ تجاری آمریکا و چین

می متالز - در کشاکش جنگ تجاری آمریکا و چین، این بار با موضوع خرید نفت از ایران، آمریکا یک شرکت چینی را تحریم کرد؛ اقدامی که برخی کارشناسان معتقدند می‌تواند تنش‌های تجاری دو کشور را تشدید کند.
 با افزایش امیدواری‌ها به از سرگیری مذاکرات تجاری؛

بورس‌های جهانی سبز پوش شدند

می متالز - افزایش امیدواری‌ها به از سرگیری مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا، شاخص‌های بورسی در نقاط مختلف جهان را سبزپوش کرد.
 بر اساس اعلام رویترز؛

دلار و یورو از صعود افتاد

می متالز - رویکرد صبر معامله‌گران تا برگزاری نشست بانک مرکزی آمریکا باعث شد روند صعودی دلار متوقف شود.
 بلومبرگ تاکید کرد؛

ارزش ریال برخلاف ادعای ترامپ در حال افزایش است

می متالز - شبکه خبری بلومبرگ در واکنش به ادعای دونالد ترامپ مبتنی بر اثر بخش بودن تحریم‌های اعمال شده و از دست رفتن ارزش پول ملی ایران اعلام کرد که ارزش ریال ایران در حال تقویت است و این واقعیت را باید پذیرفت.
 

زنگنه: هیچ کشوری نمی‌تواند جای نفت ایران را پر کند

می متالز - در حالی که عربستان و امارات زیر پرچم آمریکا سعی در حذف ایران از بازار بین‌المللی نفت داشته‌اند، وزیر نفت کشورمان برای چندمین بار تاکید کرده است که هیچ کشوری نمی‌تواند جای نفت ایران را پر کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما