خبر
نفت  
اویل پرایس اعلام کرد؛

پیش‌بینی قیمت ۸۰ دلاری نفت برنت در تابستان ۲۰۱۹

می متالز - تحلیلگران اقتصادی مؤسسه مالی آر.بی.سی کاپیتال مارکت بر این باورند بهای نفت خام برنت در تابستان سال ۲۰۱۹ به بیش از ۸۰ دلار افزایش خواهد یافت.

به گزارش می متالز، بهای شاخص های نفت خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا درهفته جاری به بیشترین میزان خود در پنج ماه گذشته افزایش یافته است.

این هفته بهای شاخص نفت خام برنت به بالاتر از ۷۱ دلار رسیده است. قیمت شاخص نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز رقم ۶۴ دلار را ثبت کرد.

بنابر پیش بینی استراتژیست های مؤسسه مالی آر.بی.سی کاپیتال مارکت، بهای دو شاخص مذکور به سبب کاهش تولید نفت اوپک، تصمیم غیرمعقولانه آمریکا برای اعمال تحریم‌ براعضای موثر این سازمان و نابسامانی های سیاسی در لیبی با افزایش فزاینده ای روبرو خواهد شد.

این گزارش حاکی است احتمالا بهای نفت برنت به دلیل مسایل ژئوپولتیکی امسال از مرز ۸۰ دلارفراتر خواهد رفت.

مبلغ ۸۰ دلار یک آستانه است که کشورهای مصرف کننده نفت مانند هند این رقم را بیش از حد در نظر گرفته اند و تحلیل گران آنرا آغاز نابودی تقاضای نفت در بازار جهانی توصیف می کنند.

کشورهای عضو اوپک همراه با برخی تولیدکنندگان غیر اوپک در نشست آذر ماه سال گذشته توافق کردند که عرضه نفت را به میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه کاهش دهند، اما ایران از این کاهش مستثنی شد.

کاهش تولید اوپک و متحدانش، تحریم‌های آمریکا علیه نفت کشورهای ایران و ونزوئلا و همچنین تشدید بحران های سیاسی در لیبی سبب شده است افزایش بهای نفت بسیاری را شوکه کند.

در سال جاری میلادی، عرضه نفت اوپک تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه کاهش یافته و سبب شده است قیمت شاخص نفت خام برنت حدود ۳۰ درصد افزایش یابد.

بر اساس گزارش های خبری، میزان تولید روزانه نفت خام لیبی در ماه مارس (اسفند ۹۷-فروردین ۹۸) یک میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه بود.تولید نفت در کشور بحران‌زده ونزوئلا نیز به سقوط خود ادامه داد و با ۲۸۹ هزار بشکه کاهش به ۷۳۲ هزار بشکه در روز رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش 39 درصدی درآمد هواوی علیرغم فشارهای آمریکا

می متالز - شرکت چینی هواوی از کسب درآمد 29.5 میلیارد دلاری در سه ماهه اول سال 2019 علیرغم فشارها و تهدیدهای تجاری و اقتصادی گسترده امریکا خبر داده است.
 در بازارهای جهانی؛

طلا تقویت شد

می متالز - قیمت هر اونس طلا که در جلسه قبل تا رقم ۱۲۷۰ دلار و ۶۳ سنت رسیده بود، امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۷۵ دلار و ۸۰ سنت رسید.
 

ورشکستگی برخی شرکتهای کره‎ای پس از تحریم آمریکا علیه ایران

می متالز - رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی گفت: به‌دنبال کاهش روابط اقتصادی ایران و کره جنوبی پس از تحریم بسیاری از شرکت‌های موسوم به SME یا شرکت‌های متوسط و کوچکی که با ایران روابط داشتند، دچار ورشکستگی شدند.
 با مدرن‌ترین تجهیزات؛

حفاران نفتی چین زیر گوش آمریکا/ورود چشم‌بادامی‌ها به آبهای کوبا

می متالز - چین اقدامات حفاری نفتی خود در آب‌های کوبا را تقویت کرده و با استفاده از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات، به ذخایری دست یافته است که کوبایی‌ها نمی‌توانستند به آن دسترسی داشته باشند.
 با افت واردات نفت از عراق؛

نفت وارداتی به خلیج آمریکا، به کمترین میزان چند دهه اخیر رسید

می متالز - سواحل خلیج آمریکا، میزبان کمترین میزان نفت خام در حدود ۳ دهه اخیر بودند که در این میان، کاهش واردات از عراق بیشترین تاثیر را بر این روند به جای گذاشته است.
 با اعلام بانک مرکزی؛

نرخ رسمی ۲۵ ارز کاهش یافت/قیمت یورو و پوند نزولی شد

می متالز - بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز(شنبه ۳۱ فروردین ۹۸) اعلام کرد که براساس آن، قیمت ۱۰ ارز نسبت به روز پنج‌شنبه افزایش و قیمت ۲۵ واحد پولی دیگر مانند یورو و پوند، کاهش یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما