خبر
بانک ها  

ذخایر ارزی بانک مرکزی هند به ۴۱۳.۸ میلیارد دلار رسید

می متالز - ذخایر ارزی رزرو بانک هند با ۱.۸۷ میلیارد دلار افزایش به رقم ۴۱۳.۸۷۶ میلیارد دلار رسید.

به گزارش می متالز، رزرو بانک هند در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: ذخایر ارزی هند با یک میلیارد و ۸۷۶ میلیون دلار افزایش به ۴۱۳ میلیارد و ۷۸۱ میلیون دلار در هفته منتهی به پنجم آوریل افزایش پیدا کرد. 

همچنین رزرو بانک هند اعلام کرد: هفته قبل از آن هم درآمدهای ارزی هند با ۵.۲۳۷ میلیارد دلار به ۴۱۱.۹۰۵ میلیارد دلار رسیده بود که علت آن به انجام سوآپ دلار-روپیه از سوی بانک مرکزی هند بود. رزرو بانک هند اعلام کرد در هفته منتهی به پنجم آوریل دارایی های ارزی که بخش اصلی ذخایر کل را تشکیل می دهند با ۲.۰۶۲ میلیارد دلار افزایش به ۳۸۶.۱۱۶ میلیارد دلار رسید.

دارایی های ارزی شامل تاثیر رشد و کاهش ارزش ارز غیر دلار آمریکا مانند یورو، پوند و ین در ذخایر نگهداری شده ارزی رزرو بانک هند می شود. بر پایه این گزارش مجموع ذخایر ارزی رزرو بانک هند در سیزدهم آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی با رسیدن به ۴۲۶.۰۲۸ میلیارد دلار به بالاترین رکورد خود رسیده بود و از آن زمان به بعد ۱۳ میلیارد دلار از آن کسر شده است.

بر پایه این گزارش، ذخایر طلای رزرو بانک هند در هفته گذشته با ۱۸۲.۶ میلیون دلار کاهش به ۲۳.۲۲۵ میلیارد دلار رسید؛ ضمن اینکه موجودی رزرو بانک هند در نزد صندوق بین المللی پول یا همان Special Drawing Rights هم با ۱.۲ میلیون دلار کاهش به ۱.۴۵۵ میلیارد دلار رسید. 

کد خبر: 33609
تاریخ: 1398/01/26 - 22:30
منبع: ایبنا

ذخایر ارزی  بانک مرکزی هند 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شرط استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

می متالز - انتظار می‌رود صندوق توسعه ملی به عنوان «آخرین وام‌دهنده» در فضای نیازهای ضروری مطرح بوده و سیاست‌گذاران تنها در صورت نبود امکان بهره‌گیری از سایر منابع مالی موجود، به ذخایر ارزی موجود آن متوسل شوند.
 

هند در بالاترین نرخ رشد اقتصادی جهان می‌ماند

می متالز - رئیس بانک مرکزی هند گفت که این کشور در سال ۲۰۱۹ نیز بالاترین نرخ رشد اقتصادی جهان را خواهد داشت.
 

عملیات گروگان گیری در ساختمان بانک مرکزی هند

می متالز - بانک مرکزی هند در راستای ارتقاء امنیت داخلی این نهاد پولی اقدام به برگزای یک عملیات امنیتی در سطح بالا گرفت.
 

رئیس بانک مرکزی: ذخایر ارزی کشور مطلوب است

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه توانستیم با کمترین هزینه، بازار را کنترل کرده و آرامش را برقرار سازیم، گفت: ذخایر کشور به سرعت بالا رفته و ذخیره‌های ارزی خارج از کشور نیز برای واردات مطلوب است.
 

ذخایر ارزی روسیه به ۴۷۵ میلیارد دلار افزایش یافت

می متالز - رییس جمهور روسیه گفت: جهش ذخایر ارزی این کشور به ۴۷۵ میلیارد دلار می‌تواند تمام بدهی های روسیه را پوشش دهد.
 چرخش ۱۸۰ درجه‌ای سیاست‌گذاری‌ها؛

تصمیم بانک مرکزی هند برای کاهش سود/تلاش برای رسیدن به بهره خنثی

می متالز - بانک مرکزی هند در یک چرخش غیرمعمول ۱۸۰ درجه‌ای، در ماه بعد وضعیت خود را به خنثی تغییر خواهد داد و در ماه جون هم نرخ بهره را پایین می‌آورد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما