خبر
بانک ها  

ذخایر ارزی بانک مرکزی هند به ۴۱۳.۸ میلیارد دلار رسید

می متالز - ذخایر ارزی رزرو بانک هند با ۱.۸۷ میلیارد دلار افزایش به رقم ۴۱۳.۸۷۶ میلیارد دلار رسید.

به گزارش می متالز، رزرو بانک هند در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: ذخایر ارزی هند با یک میلیارد و ۸۷۶ میلیون دلار افزایش به ۴۱۳ میلیارد و ۷۸۱ میلیون دلار در هفته منتهی به پنجم آوریل افزایش پیدا کرد. 

همچنین رزرو بانک هند اعلام کرد: هفته قبل از آن هم درآمدهای ارزی هند با ۵.۲۳۷ میلیارد دلار به ۴۱۱.۹۰۵ میلیارد دلار رسیده بود که علت آن به انجام سوآپ دلار-روپیه از سوی بانک مرکزی هند بود. رزرو بانک هند اعلام کرد در هفته منتهی به پنجم آوریل دارایی های ارزی که بخش اصلی ذخایر کل را تشکیل می دهند با ۲.۰۶۲ میلیارد دلار افزایش به ۳۸۶.۱۱۶ میلیارد دلار رسید.

دارایی های ارزی شامل تاثیر رشد و کاهش ارزش ارز غیر دلار آمریکا مانند یورو، پوند و ین در ذخایر نگهداری شده ارزی رزرو بانک هند می شود. بر پایه این گزارش مجموع ذخایر ارزی رزرو بانک هند در سیزدهم آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی با رسیدن به ۴۲۶.۰۲۸ میلیارد دلار به بالاترین رکورد خود رسیده بود و از آن زمان به بعد ۱۳ میلیارد دلار از آن کسر شده است.

بر پایه این گزارش، ذخایر طلای رزرو بانک هند در هفته گذشته با ۱۸۲.۶ میلیون دلار کاهش به ۲۳.۲۲۵ میلیارد دلار رسید؛ ضمن اینکه موجودی رزرو بانک هند در نزد صندوق بین المللی پول یا همان Special Drawing Rights هم با ۱.۲ میلیون دلار کاهش به ۱.۴۵۵ میلیارد دلار رسید. 

کد خبر: 33609
تاریخ: 1398/01/26 - 22:30
منبع: ایبنا

ذخایر ارزی  بانک مرکزی هند 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ذهن‌خوانی طراح دلا‌‌ر ۴۲۰۰

منشا پرسروصداترین تصمیم ارزی کجاست؟

می متالز - بعد از گذشت حدود ۱۴ ماه از معرفی دلار ۴۲۰۰ تومانی، هنور زوایای پنهان آن روشن نشده است؛ سیاستی که ضمن تحمیل میلیاردها دلار هزینه، یکی از متهمان اصلی تشدید التهابات بوده است. اما خاستگاه این سیاست زیان‌بار کجا بود؟
 

توضیح رئیس بانک مرکزی روسیه درباره دلایل کاهش اتکای این کشور به دلار

می متالز - روسیه در پی افزایش اختلافات سیاسی و اقتصادی با آمریکا در صدد کاهش اتکای اقتصادی خود به دلار است که این امر با افزایش ذخایر طلای بانک مرکزی این کشور همراه بوده است.
 

بانک مرکزی ترکیه ذخایر ارزی را افزایش می‌دهد

می متالز - بانک مرکزی ترکیه قصد دارد ذخایر ارزی و طلای این کشور را افزایش دهد.
 

هشدار رئیس بانک مرکزی به ناپایداری نرخ دلار

می متالز - از دید عبدالناصر همتی نرخ‌های فعلی بازار ارز پایدار نیست و هر لحظه ممکن است تغییر کند.
 

پیش بینی IMF از ذخایر ارزی ۱۰۳ میلیارد دلاری ایران در سال ۲۰۱۹

می متالز - صندوق بین المللی پول اعلام کرد ایران به لحاظ ذخایر ارزی در رتبه سوم منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیای مرکزی قرار دارد.
 

چهار میلیارد دلار ذخایر ارزی ترکیه از بین رفت

می متالز - حجم ذخایر ارزی ترکیه در ماه مارس حدود ۴ میلیارد دلار کاهش یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما