خبر
اقتصاد  

IMF و بانک جهانی ارز رمزنگار مشترک راه‌اندازی کردند

می متالز - صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی به طور مشترک شبه ارز رمزنگاری با نام Learning Coin راه اندازی کردند.

به گزارش می متالز به نقل از فایننشال تایمز، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به طور مشترک یک بلاک چین خصوصی راه اندازی کردند که از آن بعنوان یک شبه ارز رمزنگار تعبیر می شود.

این شبه ارز رمزنگار Learning Coin است که فقط در داخل صندوق بین المللی پول بانک جهانی در دسترس خواهد بود. روزنامه فایننشال تایمز تاکید کرد Learning Coin ارزش پولی ندارد و بنابراین یک ارز رمزنگار واقعی تلقی نمی شود.

راه اندازی شبه ارز مشترک صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در راستای درک بهتر از فناوری بلاک چین است که زیر ساخت دارایی های رمزنگار محسوب می شود. ارز رمزنگار Learning Coin به کارمندان بانک جهانی و صندوق بین المللی اجازه می دهد تا چگونگی استفاده از ارزهای رمزنگار را در زندگی واقعی تجربه کنند.  

صندوق بین المللی پول اعلام کرد بانک ها و رگولاتورهای سرتاسر جهان باید خود را به فناوری های ارز رمزنگار برسانند که به سرعت در حال توسعه پیدا کردن هستند. توسعه دارایی های رمزنگار و فناوری دفتر توزیع شده یا همان DLT به سرعت روبه تحول است و بخشی از اطلاعات به شمار می آید ما را احاطه کرده است. این امر بانک های مرکزی، رگولاتورها و موسسات مالی را وادار به رسمیت شناختن یک فاصله فزآینده دانش بین قانونگذاران، سیاست گذاران، کارشناسان اقتصادی و فناوری می کند.  

گفته می شود بعد از آزمایش این شبه ارز رمزنگار، بانک جهانی و صندوق بین الملی پول از بلاک چین برای راه اندازی ارتباطات هوشمند، مبارزه با پولشویی و ارتقاء کلی سطح شفافیت استفاده کنند.

بر پایه این گزارش، در اوایل ماه جاری میلادی «کریستین لاگارد» رییس صندوق بین المللی پول گفته بود که نوآوران بلاک چین در حال تکان دادن جهان مالی سنتی هستند و این موضوع تاثیر واضحی بر روی بازیگران سنتی دارد. وی در ادامه گفت: پتانسیل فناوری و دارایی های بر پایه بلاک چین توسط رگولاتورهای و بانک های مرکزی پذیرفته است و تاثیر مثبتی دارد.

کد خبر: 33615
تاریخ: 1398/01/26 - 22:39
منبع: ایبنا

صندوق بین المللی پول  بانک جهانی  IMF  بلاک چین خصوصی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 اقتصاددان و نماینده سابق ایران در بانک جهانی تشریح کرد:

چرا چین مهم است؟

می متالز - فرهاد نیلی _ اقتصاددان و نماینده سابق ایران در بانک جهانی
 

سرنوشت نامعلوم کرسی ایران در IMF

می متالز - «نود اقتصادی» خبر داد با وجود اعلام رسمی پایان ماموریت، محمد جعفر مجرد به‌دلایل نامشخصی از تحویل کرسی نمایندگی ایران خودداری کرده و اصرار بر ادامه حضور خود در آمریکا دارد.
 بلومبرگ:

بورس تهران در میان اولین‌های جهان قرار گرفت

می متالز - شاخص سهام بورس تهران در سال 2013 با رکورد رشد 131 درصدی، در بین 93 بازار بورس مهم جهان به بالاترین رشد دست یافت.
 

کاهش رشد اقتصادی در ۳ اقتصاد بزرگ جهان

می متالز - صندوق بین المللی پول، پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی آمریکا، چین و ژاپن را کاهش داد.
 در بازارهای جهانی رقم خورد؛

تردید طلا برای صعود

می متالز - قیمت هر اونس طلا اوایل امروز تا رقم ۱۵۶۷ دلار و ۱۹ سنت بالا رفت، اما بعدا با اندکی تعدیل و رشد ۰.۳ درصدی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۱۵۶۵ دلار و ۳۶ سنت رسید.
 رییس صندوق بین‌المللی پول:

توافق تجاری چین و آمریکا بی‌ثباتی اقتصاد جهان را از بین نمی‌برد

می متالز - رییس صندوق بین‌المللی پول می‌گوید امضای فاز نخست توافق تجاری آمریکا و چین بی‌ثباتی‌هایی که رشد اقتصادی جهان را محدود کرده کاهش می‌دهد، هر چند آن را از بین نمی‌برد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما