خبر
بورس و سهام  
بازیگران بورس (25 فروردین)

« رمپنا » و « وبملت » در کانون توجه معامله‌گران سهام

می متالز - بازار سهام روز یکشنبه شاهد توجه معامله‌گران سهام به دو نماد «رمپنا» و «وبملت» بود. البته حقیقی‌های بازار همچنان نقدینگی بازار را در اختیار دارند.

به گزارش می متالز، تغییر مالکیت های ثبت شده در بازار امروز با انتقال 3.5میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی دنبال شد تا به این ترتیب معامله گران خرد برای هفتمین روز متوالی، نقدینگی را همچنان دراختیار داشته باشند.

بررسی خریدهای صورت گرفته نشان از آن دارد که سهامداران خرد به جمع آوری سهام مپنا تمایل نشان داده و در نهایت خالص خریدی در حدود 10میلیارد تومان را در این نماد ثبت کردند. در مقابل بزرگان بازار به حمایت از سهام بانک ملت اقدام کرده و 8میلیارد تومان نقدینگی را به پرتفوی خود افزودند.

الف) بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری: در میان دیگر نمادهای بانکی نیز بانک پاسارگاد بیشترین حجم عرضه از سوی سهامدار عمده را تجربه کرد. البته سهم مزبور توسط سرمايه‌گذاری خوارزمی به فروش رفت. در مقابل بانک خاورمیانه از حمایت سهامدار عمده برخوردار شد؛ سام الكترونيک، صندوق سرمايه‌گذاری مشترک افق كارگزاری بانک خاورمیانه و صندوق سرمايه‌گذاری اندوخته پايدارسپهر به عنوان سه سهامدار حقوقی «وخاور» به خرید سهام مزبور پرداخته و در مجموع بیش از 3میلیون سهم را خریداری کرند.

ب) شرکت‌های سیمانی: در میان نمادهای سیمانی نیز سرمايه‌گذاری توسعه صنايع سيمان با عرضه از سوی دو سهامدار عمده مواجه شد.  در این روز 9میلیون و 300هزار سهم «سیدکو» از سوی شرکت خدمات مديريت سرمايه‌مدار و 5میلیون سهم نیز توسط بيمه مركزی به فروش رفت. البته روند عرضه‌ها در نماد سیمان تهران با حجم بالاتری همراه شد؛ به طوریکه 15میلیون سهم مزبور توسط گروه مالی بانک مسكن به فروش رفت. در مقابل سیمان شمال با خرید یک میلیون و 300هزار سهم توسط سرمايه گذاری وتوسعه صنايع سيمان روبه‌رو شد.

ج) شرکت‌های فولادی: رصد تغییرات در نمادهای فولادی نیز نشان از آن دارد که صندوق سرمايه‌گذاری گنجينه زرين شهر به عنوان سهامدار عمده در نماد فولاد خوزستان به عرضه 3 میلیون سهم پرداخت.

د) شرکت‌های معدنی: در گروه معدنی نیز توسعه ‌معادن ‌و فلزات‌ با حمایت دو سهامدار عمده روبه‌رو شد؛ خرید 3میلیون و 600هزار سهم از سوی توسعه معدنی وصنعتی صبانور و 300هزار سهم توسط صندوق توسعه معادن وفلزات آرمان از جمله این خریدها بود. در این گروه معادن ‌منگنز ايران‌ نیز شاهد خرید سهم از سوی سهامدار حقوقی بود؛ به طوریکه گسترش سرمايه‌گذاری ايرانيان به همراه سرمايه‌گذاری سليم در مجموع 60هزار سهم مزبور را خریداری کردند.

ه) شرکت‌های پالایشی: نمادهای پالایشی نیز عمدتا با عرضه از سوی سهامدار عمده مواجه شدند. در این میان پالایش نفت بندرعباس، واگذاری 2میلیون سهم توسط صندوق سرمايه‌گذاری گنجينه زرين شهر را تجربه کرد. در همین راستا سرمايه‌گذاری تدبيرگران آتيه ايرانيان نیز به عرضه‌های خود در نماد پالایش نفت اصفهان ادامه داد و 5میلیون سهم دیگر را فروخت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 بازیگران بورس (یک تیر)

آرایش معامله‌گران سهام در نخستین روز تابستان

می متالز - بورس تهران در حالی معاملات امروز را با کاهش 993واحدی شاخص کل آغاز کرد که در این روز سهامداران عمده با حمایت‌های خود، نقدینگی را در اختیار گرفتند. بر این اساس نخستین روز تابستان با خالص خرید 87میلیارد و 500میلیون تومانی معامله‌گران حقوقی سپری شد.
 بازیگران بورس (هفتگی)

خرید و فروش‌ معامله‌گران سهام در خردادماه/استراتژی حقوقی‌ها و حقیقی‌های بازار

می متالز - معامله‌گران حقیقی توانستند تمامی هفته‌های خردادماه را با خالص خرید مثبت سپری کرده و در نهایت خالص خرید حقیقی‌ها در این ماه به حدود 640 میلیارد تومان رسید. معاملات هفته گذشته هم تاییدکننده همین روایت است. «بازیگران بورس» به روند دادوستدها در هفته جاری می‌پردازد.
 بازیگران بورس (28 خرداد)

نبض معاملات در زمین حقوقی‌های بازار/خریدهای پرحجم سهامداران خرد در نماد «وپاسار»

می متالز - نبض بازار روز سه‌شنبه در اختیار حقوقی‌‌های بازار بود و این در حالی بود که موقعیت‌های خرید حقیقی‌های بازار روی نماد یک بانکی متمرکز شد.
 بازیگران بورس (26 خرداد)

تمایل سهامداران خرد به جمع‌آوری «سفارس»

می متالز - تغییر مالکیت‌ها در بازار سهام در حالی در اختیار سهامداران خرد قرار گرفت که تمایل این سهامداران به خرید سیمان فارس و خوزستان بود.
 بازیگران بورس (25 خرداد)

آرایش معامله‌گران سهام در آغاز هفته/حقوقی‌های خریدار و فروشنده «پترول»

می متالز - آرایش بازیگران بازار سهام در آغاز هفته با پیشتازی سهامداران خرد دنبا شد و البته حقوقی‌ها دیروز در مهم‌ترین تصمیم اقدام به خرید و فروش نماد «پترول» کردند.
 بازیگران بورس (هفتگی)

دادوستد سهام با پیشتازی حقیقی‌های بازار/خریدهای پرحجم در نمادهای «پترول» و «شیران»

می متالز - بورس تهران در حالی این هفته را با ثبت بازدهی 2.8درصدی پشت سرگذاشت که در این مدت معامله‌گران خرد بیشتر خریدار بودند تا فروشنده. بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از 310میلیارد تومان نقدینگی از پرتفوی سهامداران عمده خارج و به سبد معامله‌گران حقیقی انتقال یافت. «بازیگران بورس» به بررسی دادوستدهای در هفته سپری‌شده از این منظر می‌پردازد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما