خبر
سهام   پتروشیمی  
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس:

سهام ۳ شرکت پتروشیمی در بورس عرضه می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اظهار کرد: سهام سه مجتمع پتروشیمی نوری، بندر امام خمینی و بوعلی امسال در بورس عرضه خواهد شد.

به گزارش می متالز، جعفر ربیعی درباره عملکرد تولید شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در سال ۹۷ گفت: آمارهای نهایی در حال جمع‌بندی است، اما ۹۵ درصد از ظرفیت تولیدی برنامه‌ریزی شده پارسال محقق شده است و با بهره‌برداری از پروژه‌هایی مانند پتروشیمی ایلام و لردگان و پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس میزان تولید نسبت به سال ۹۷ افزایش خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه طرح جمع‌آوری گازهای مشعل مناطق نفت‌خیز جنوب یکی از مهم‌ترین پروژه‌های بالادستی نفت است که در شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تعریف و اقدامات اولیه این پروژه در سال ۹۷ آغاز شده است، افزود: پس از بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، گازهای مشعل مناطق نفت‌خیز جنوب جمع‌آوری و به این پالایشگاه منتقل می‌شود که پس از تصفیه و جداسازی به عنوان خوراک پتروشیمی‌های پایین‌دست مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در مورد برنامه‌های شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در سال ۹۸ اظهار کرد: طبق قولی که داده شده، امسال سهام سه پتروشیمی نوری، بندرامام خمینی و پتروشیمی بوعلی در صورت فراهم شدن شرایط در بورس عرضه خواهد شد. ساز و کار شفافیت مالی پتروشیمی نوری نیز مراحل نهایی را طی می‌کند و زمان عرضه این سهام به سازمان بورس بستگی دارد.

مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در مورد طرح پتروشیمی همت، پروژه جمع‌آوری گازهای مشعل در عسلویه، تصریح کرد: این طرح هنوز زنده و در حال پیگیری است، اما جزو پروژه‌های اولویت‌دار امسال نیست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شفاف‌سازی فرابورس درباره بازار پایه

می متالز - گزارش پیش‌رو دادوستدهای هفته گذشته بازار پایه را مورد بررسی قرار می‌دهد که البته نشان می‌دهد خریداران به خرید از بازارهای اصلی علاقه بیش‌تری نشان می‌دهند.
 بازیگران بورس (ماهانه)

موقعیت‌یابی خریداران و فروشندگان در فروردین‌ماه / عملکرد بازیگران بزرگ و کوچک بورس در نخستین ماه سال بررسی شد

می متالز - بازار سهام در حالی نخستین ماه از سال 98 را با ثبت بازدهی 14.4 درصدی به پایان برد که در این ماه عملکرد خرید و فروش‌های معامله‌گران نشان از فعالیت بالای سهامداران خرد در سمت خرید دارد؛ به‌طوری‌که حقوقی‌های بازار در 16روز کاری فروردین ماه تنها در 3روز توانستند خالص خرید مثبتی را در کارنامه خود ثبت کنند و در مابقی روزها بیشتر از آنکه خریدار باشند، در نقش فروشنده ظاهر شدند. به این ترتیب ماه گذشته با انتقال 707میلیارد تومانی نقدینگی در مسیر پرتفوی معامله‌گران حقوقی به حقیقی همراه شد.
 

صدای پای مجامع بورسی

می متالز - رفته رفته شاهد درج آگهی‌های دعوت به مجامع بورسی شرکت‌ها با سال مالی پایان اسفند در سامانه کدال هستیم. در این میان برخی شرکت‌ها با سودآوری خوب در سال 97 و سابقه تقسیم سود مناسب می‌توانند برای سهامداری و شرکت در مجامع سالانه مناسب باشند. در این گزارش و گزارش‌های بعدی جدول مجامع عمومی عادی سالانه شرکت‌های بورسی با اولویت تاریخ برگزاری برای مخاطبین ارائه می‌شود.
 

پرچم‌داران ارزش معاملات روزانه / «خودرو»، «خپارس»، «وتجارت»، «شپدیس»

می متالز - معاملات امروز بازار سهام با حجم‌های زیاد و ارزش داد و ستد قابل توجهی همراه بوده‌است که در این میان نمادهای مطرح خودروساز در صدر لیست قرار گرفته‌اند. رسیدن ارزش معاملات در 4 نماد «خودرو» ، «خپارس» ، «وتجارت» و «شپدیس» به بیش از 285 میلیارد تومان در 2 ساعت ابتدایی از نکات قابل توجه معاملات امروز بورس تهران است.
 

در چرایی موافقت و مخالفت با افزایش سرمایه شرکت هپکو

می متالز - هپکو، آلومینیوم و ماشین‌سازی برندهای صنعتی شهر اراک روزگاری با غول‌های صنعتی دنیا رقابت می‌کردند و در دنیای صنعت گوی سبقت را از دیگر رقبا ربوده بودند.
 جدال سنگین عرضه و تقاضا پس از رالی‌ پرشتاب

نقشه نیمروز بورس دوشنبه (دوم اردیبهشت)

می متالز - گرمای معاملات بورس تهران همچنان ادامه دارد. گرچه فشار عمومی عرضه منجر به عقب‌نشینی قیمت‌ها از سقف روزانه شد اما قدرت سمت تقاضا افزایش محسوس ارزش معاملات را در پی داشت که نشان از پتانسیل بورس برای ادامه مسیر صعودی دارد. به نظر می‌رسد رونمایی تدریجی عملکرد ماهانه شرکت‌ها با انتشار خبرهای مرتبط با گروه‌های مختلف سهام بر تب‌وتاب معاملات در دو سوی خرید و فروش افزوده و جریان ورودی پول‌ها را تداوم بخشیده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما