خبر
سیمان و بتن  

رونق تولید، بدون رونق بازار امکان پذیر نیست

می متالز - مدیرعامل شرکت سیمان لامرد گفت: باید علاوه بر به موضوع رونق تولید، چالش های صادرات در کنار رونق تولید مورد توجه قرار گیرد زیرا بازارهای خارجی عاملی موثر در رونق تولید است.

به گزارش می متالز، ابراهیم غلام زاده در جلسه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: برای تحقق رونق تولید، تولید کننده باید بتواند کالای خود را در بازار عرضه کند که در شرایط موجود و رکود اقتصادی حاکم بر بازار داخلی، بازارهای صادراتی و خارجی پیرامون کشورمان ظرفیت مناسبی است که باید با دقت به این مباحث توجه شود.

وی افزود: متاسفانه بازارهای صادراتی ما در سال گذشته با چالش های زیادی مواجه شده اند به طوری که اگر صادرکننده ما نتواند کالای خود را در مدت زمان کوتاهی صادر کند بازارخود را از دست می دهد.

غلام زاده با اشاره به صدور بخشنامه های متعدد دست و پاگیر در حوزه صادرات اظهارداشت: زمانی که مشکلی در کشور ایجاد می شود با یک بخشنامه همه بازارهای صادراتی را محدود می کنند در حالی که در برخی زمان ها باید فرصت ها نیز در کنار تهدیدها دیده شود و تصمیم گیری ها بر اساس حساسیت و دقت اتخاذ گردد.

کد خبر: 33812
تاریخ: 1398/01/28 - 15:25
منبع: عصر معدن

رونق تولید  شرکت سیمان لامرد  ابراهیم غلام زاده 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مشاور معاون امور صنایع وزیر صمت:

باید خام فروشی را به طور کامل متوقف کنیم/ عزم دولت بر رونق تولید و توقف خام فروشی منابع معدنی است

می متالز - مشاور معاون امور صنایع وزیر صمت گفت: جلوگیری از خام فروشی از سیاست های اقتصاد مقاومتی است که دولت با تمام امکانات برای تحقق این سیاست ها تلاش می کند. ما باید با یک سیاست مرحله ای، ارزش افزوده از مواد خام و منابع معدنی و صادرات آن را افزایش دهیم.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و‌ تجارت گیلان:

واحدهای صنعتی و تولیدی بازوهای نظام هستند

می متالز - در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع و رونق تولید در آستانه اشرفیه رئیس سازمان صنعت، معدن و‌ تجارت گیلان گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در کشور نقش بسزایی دارند که می‌توانند بسیار به ایجاد آرامش اقتصادی در کشور کمک کنند به همین دلیل واحدهای تولیدی بازوهای نظام هستند.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

سهم قابل توجهی از صادرات صنایع بزرگ مرهون صنایع کوچک در زنجیره تأمین است

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۸۰ هزار واحد صنعتی در کشور وجود دارد که ۴۴ هزار واحد آن‌ها در شهرک‌های صنعتی فعال و ۲۱ درصد از این واحدهای تولیدی دچار رکود هستند.
 

افزایش ٦٣ درصدی تسهیلات بانک صادرات ایران به بنگاه‌ها

می متالز - میزان تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران به بنگاه‌های کوچک و متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ٦٠ درصد تا پایان خرداد ماه سال جاری با افزایش ٦٣ درصدی همراه شد.
 

تفویض اختیار به انجمن ها در ایجاد ارزش افزوده معادن به شرط پاسخگویی آنها

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت بر توجه ویژه به انجمن های تخصصی و تفویض اختیار به آن‌ها به شرط پاسخگویی و مسؤولیت پذیری آن‌ها تأکید کرد.
 

تصویب پیشنهادهای ۲ وزارتخانه برای رونق تولید/ بررسی شیوه‌های تداوم تولید و صادرات نفت

می متالز - در سی و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی،‌ اقدامات کارگروه‌های استانی و ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید، پیشنهادهای مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشور، در جهت رونق تولید و رفع مشکلات بنگاه‌های صنعتی و تجاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و برخی از بندهای آن به تصویب رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما