خبر
سیمان و بتن  

رونق تولید، بدون رونق بازار امکان پذیر نیست

می متالز - مدیرعامل شرکت سیمان لامرد گفت: باید علاوه بر به موضوع رونق تولید، چالش های صادرات در کنار رونق تولید مورد توجه قرار گیرد زیرا بازارهای خارجی عاملی موثر در رونق تولید است.

به گزارش می متالز، ابراهیم غلام زاده در جلسه ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: برای تحقق رونق تولید، تولید کننده باید بتواند کالای خود را در بازار عرضه کند که در شرایط موجود و رکود اقتصادی حاکم بر بازار داخلی، بازارهای صادراتی و خارجی پیرامون کشورمان ظرفیت مناسبی است که باید با دقت به این مباحث توجه شود.

وی افزود: متاسفانه بازارهای صادراتی ما در سال گذشته با چالش های زیادی مواجه شده اند به طوری که اگر صادرکننده ما نتواند کالای خود را در مدت زمان کوتاهی صادر کند بازارخود را از دست می دهد.

غلام زاده با اشاره به صدور بخشنامه های متعدد دست و پاگیر در حوزه صادرات اظهارداشت: زمانی که مشکلی در کشور ایجاد می شود با یک بخشنامه همه بازارهای صادراتی را محدود می کنند در حالی که در برخی زمان ها باید فرصت ها نیز در کنار تهدیدها دیده شود و تصمیم گیری ها بر اساس حساسیت و دقت اتخاذ گردد.

کد خبر: 33812
تاریخ: 1398/01/28 - 15:25
منبع: عصر معدن

رونق تولید  شرکت سیمان لامرد  ابراهیم غلام زاده 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

7 الزام رونق تولید/ خلاء‌های قانونی اصلاح شود

می متالز - یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به الزامات رونق تولید، گفت: در شرایط فعلی پیش از هر اقدامی ابتدا باید وضعیت فعلی تولید حفظ شود و سپس نسبت به رونق تولید فکر کرد.
 در بررسی موانع تولید در شهرستان قروه کردستان مطرح شد

توسعه صنایع تبدیلی سنگ، نیاز اصلی

می متالز - نوسازی صنایع و خط تولید آنها یکی از نیازهای لازم و ضروری در شهرستان قروه در راستای توجه بیشتر به رونق تولید در این شهرستان به شمار می‌رود.
 یادداشتی از خداداد غریب پور- معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو

نگرش استراتژیک به رونق تولید

می متالز - بخش معدن و صنایع معدنی به رغم فشارهایی که از سال گذشته بر اقتصاد کشور وارد شده،‌ همچنان به عنوان حوزه ای پیشرو خودنمایی می کند. این امر به سبب پیش بینی هایی است که مدیران و کارشناسان این بخش از دهه گذشته به این سو داشته اند. رشد ارزش افزوده، تولید و صادرات در زنجیره های فولاد،‌ مس و آلومینیوم نمونه های بارزی از این حرکت هستند که از سال های گذشته -به ویژه دهه کنونی- آغاز و اکنون به بار نشسته است.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اعلام کرد:

برگزاری 187 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در کردستان/ اختصاص 7 درصد از کل مصوبات کارگروه تسهیل به امورات مالیاتی

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با برگزاری 187 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در کردستان، بیش از یک هزار و 338 مصوبه در جهت حمایت از واحدهای تولیدی استان به تصویب رسیده که 98 مصوبه برابر با 7 درصد کل مصوبات کارگروه تسهیل به مشکلات واحدهای تولیدی در زمینه امور مالیاتی اختصاص دارد.
 الزامات مالیاتی برای محقق شدن «رونق تولید» در سال ۹۸

سیستم محوری به جای ممیز محوری، راه نجات تولید

می متالز - دغدغه فعلی تولیدکنندگان ۲ موضوع مهم و مشترک برای حفظ و توسعه تولید یعنی «کمبود نقدینگی» و « فشار مالیاتی» است که به گفته کارشناسان اصلاح نظام مالیاتی کلید حل هر دو مشکل است.
 

راهکارهای خروج از رکود

می متالز - رونق تولید در حالی در دستور کار سال ۹۸ قرار گرفته که اغلب بنگاه‌ها سال گذشته را با رکود سپری کردند. این رکود با بررسی آمار تولید محصولات منتخب در سال ۹۷ قابل‌اثبات است. وزارت صنعت، معدن و تجارت سعی دارد در کنار مسوولیت‌هایی که باید انجام دهد، خواسته‌های خود را در قالب الزامات رونق برای دستگاه‌های مختلف مرتبط با امور تولید اعلام کند تا همه پای کار آیند. معاون طرح و برنامه وزارت «صمت» در گفت‌وگوی اختصاصی با «دنیای‌اقتصاد» راه خلاصی از رکود صنعتی را تشریح کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما