خبر
آب  
تا پایان سال آبی

میزان بارش‌ها سه برابر سال گذشته می‌شود

می متالز - مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها، میزان بارش‌ها تا پایان سال آبی به حدود ۷۰ میلیارد مترمکعب در جریانات آب سطحی می‌رسند که این میزان سه برابر سال گذشته است.

به گزارش می متالز، محمد حاج‌رسولی‌ها با اشاره به وضعیت بارندگی‌ها در ایران گفت: تاکنون ۲۹۰ میلی‌متر بارندگی اتفاق افتاده که این عدد در رکورد ۵۰ ساله رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان این‌که تنها در سال آبی ۱۳۷۱ – ۱۳۷۲ تنها چهار میلی‌متر میزان بارندگی در ایران بیش‌تر از امسال بود، اظهار کرد: میزان بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته، ۲.۸ برابر افزایش یافته و این در حالی است که در سال قبل تنها شاهد ۱۰۴ میلی‌متر بارندگی بوده‌ایم.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان این‌که میزان بارندگی‌ها نسبت به میانگین درازمدت ۴۶ درصد افزایش داشته است، تاکید کرد: منابع سطحی و منابع زیرزمینی بهبود یافته است. البته باید گفت که تأثیر این بارندگی‌ها در آب‌های سطحی به مراتب بیش‌تر از آب‌های زیرزمینی بوده است.

حاج‌رسولی‌ها با بیان این‌که بارندگی‌ها موجب شد ورودی به سدها نیز به ۵۲ میلیارد مترمکعب برسد، ادامه داد: میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته که عددی معادل ۱۴ میلیارد مترمکعب بوده ۳.۷ برابر افزایش داشته است.

محمودرضا حقی‌فام - سخنگوی صنعت برق کشور - نیز اخیراً گفته است: بارش‌های اخیر موجب شد توان نیروگاه‌های برق آبی نسبت به سال‌های گذشته، دو برابر افزایش یابد؛ به گونه‌ای که انتظار می‌رود ۵۰۰۰ مگاوات بیش‌تر از سال گذشته ظرفیت تولید برق از این نیروگاه‌ها را داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آغاز فعالیت‌های مصرف بهینه برق برای پیک تابستان

می متالز - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: امسال هم با رشد 15 درصدی مصرف برق که تا این لحظه با آن مواجه هستیم، باید اقدامات مدیریت مصرفی سال گذشته را در دستور کار قرار دهیم.
 

دستورالعمل تعیین نرخ خرید تضمینی برق ابلاغ شد

می متالز - دستورالعمل تعیین نرخ خرید تضمینی برق موضوع بند ت ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجرا در سال ۹۸ ابلاغ شد.
 مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران:

جهش ناگهانی مصرف برق به دلیل هم‌زمانی گرما و ماه رمضان است

می متالز - مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران جهش ناگهانی پیک مصرف در این مقطع از سال را گذرا دانست و گفت: همزمانی شروع ماه مبارک رمضان با افزایش دمای اقصی نقاط کشور نسبت به اردیبهشت‌ سال گذشته موجب جهش ناگهانی پیک مصرف برق کشور در چند روز اخیر شده است.
 

۲۰ پروژه تحقیقاتی کلان ملی در توانیر منتشر شد

می متالز - جزئیات به ثمر نشستن ۲۰ پروژه تحقیقاتی کلان ملی در توانیر، از سوی دفتر تحقیقات و توسعه فن‌آوری این شرکت در گزارش اهم اقدامات ملی سال ۹۷ منتشر شد.
 

آغاز روزهای سخت مصرف برق/عبور مصرف تابستان از ۶۱ هزار مگاوات

می متالز - اوج مصرف برق در حالی از مرز ۴۲ هزار مگاوات فراتر رفته که پیش‌بینی می‌شود، پیک مصرف برق در تابستان امسال با ۴ هزار مگاوات رشد نسبت به سال گذشته به حدود 61 هزار مگاوات برسد.
 یک مقام مسئول مطرح کرد؛

میزان ورودی سد‌های کشور ۴ برابر سال آبی گذشته است

می متالز - عسگری نژاد میزان ورودی سد‌های کشور ۶۸ میلیارد مترمکعب اعلام کرد و گفت: این رقم ۴ برابر زمان مشابه در سال آبی ۹۷-۹۶ است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما