خبر
صنعت   بانک ها  

تحقق ۵۰ درصدی یارانه سود تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی در کردستان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان از تحقق ۵۰ درصدی یارانه سود تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی استان کردستان خبر داد.

به گزارش می متالز، محمد دره وزمی در یکصد وسومین جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان کردستان گفت: در راستای رونق تولید در سال ۹۷ ، پرداخت ۱۰ میلیارد تومان یارانه تسهیلات بانکی از منابع استانی برای واحدهای صنعتی توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان مصوب شد.

وی با بیان اینکه هدف از پرداخت هشت درصد از سود تسهیلات بانکی برای واحدهای صنعتی توسط دولت، رونق تولید و افزایش اشتغال بود افزود: زمان هزینه کرد واستفاده از این یارانه پایان تیرماه است.

دره وزمی با اشاره به اینکه برای مصرف ۱۰ میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات بانکی، ۱۴٨ طرح به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان به بانک ها معرفی شدند، اظهار کرد: از این تعداد تنها ۵۳ مورد با ۷۰ میلیارد تومان منجر به پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کردستان با یادآوری اینکه تاکنون کمتر از ۵۰ درصد یارانه تحقق یافته است، افزود: از نظر تحقق برنامە در بحث معرفی واحدها برای استفادە از یارانە تسهیلات ۳۵ درصد تحقق یافته و ۶۵ درصد تحقق نیافته است.

وی ادامە داد: از میان بانک هایی کە طرح ها برای استفادە از تسهیلات یارانە دار بە آنها معرفی شدە بانکی ملی ۱٨ مورد را بە ارزش ۲۱/۵ میلیارد تومان پرداخت کرده ودیگر بانک ها نظیر تجارت، سپه، صنعت و معدن، ملت و رفاه نیز پرداخت هایی داشته اند.

دره وزمی در ادامه، پرداخت تسهیلات به واحدهای دارای توجیه اقتصادی را افتخار دانست وگفت: تزریق اعتبار به واحدهای صنعتی که توجیه اقتصادی ندارند را خیانت می دانم.

وی ادامه داد: معتقدم حمایت مالی باید از واحدهایی انجام شود که قابلیت احیا، افزایش اشتغال وتولید داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازار اقیلم کردستان فرصت طلایی برای صنعت آذربایجان‌غربی است

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به شرایط سیاسی منطقه بازار اقلیم کردستان عراق فرصت طلایی برای کالاهای تولیدی این استان است.
 

تأمین مالی، اولین و مهم‌ترین مشکل کوتاه‌ مدت واحدهای صنعتی است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارتباط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به‌عنوان رابط فعالان حوزه اقتصاد با وزارت صنعت، معدن و تجارت باید تنگاتنگ باشد و این ارتباط منجر به تصمیمات مشترک شود.
 رئیس نظارت و بازرسی سازمان صمت کردستان:

انجام ۲۱۰۴ بازرسی ازسطح بازار/ ۲۲۴فقره پرونده برای متخلفین تشکیل شد

می متالز - رئیس نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از ۲۵ آبان تا دوم آذر دو هزار و ۱۰۴ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی در سطح بازار صورت گرفته است.
 

تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی خرمشهر تعلق گرفت

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خرمشهر گفت: تسهیلات بانکی با نرخ سود ۱۲ درصد به واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان پرداخت می‌شود.
 پیشتازی سمنانی ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید؛

پرداخت ۴۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی استان سمنان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اعلام کرد: بیش از ۴۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است.
 

رايزنی توليد کنندگان ايران با تجار اقليم کردستان

می متالز - نشست تجاری ايران با فعالان اقتصادی اقليم کردستان عراق که از ديروز در هتل پارسيان تهران برپا شده، به موفقيت های خوبی در زمينه مبادلات مواد غذايی، شبکه توزيع و بنکداری در اقليم کردستان عراق دست يافته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما