خبر
صنعت   بانک ها  

تحقق ۵۰ درصدی یارانه سود تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی در کردستان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان از تحقق ۵۰ درصدی یارانه سود تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی استان کردستان خبر داد.

به گزارش می متالز، محمد دره وزمی در یکصد وسومین جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان کردستان گفت: در راستای رونق تولید در سال ۹۷ ، پرداخت ۱۰ میلیارد تومان یارانه تسهیلات بانکی از منابع استانی برای واحدهای صنعتی توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان مصوب شد.

وی با بیان اینکه هدف از پرداخت هشت درصد از سود تسهیلات بانکی برای واحدهای صنعتی توسط دولت، رونق تولید و افزایش اشتغال بود افزود: زمان هزینه کرد واستفاده از این یارانه پایان تیرماه است.

دره وزمی با اشاره به اینکه برای مصرف ۱۰ میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات بانکی، ۱۴٨ طرح به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان به بانک ها معرفی شدند، اظهار کرد: از این تعداد تنها ۵۳ مورد با ۷۰ میلیارد تومان منجر به پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کردستان با یادآوری اینکه تاکنون کمتر از ۵۰ درصد یارانه تحقق یافته است، افزود: از نظر تحقق برنامە در بحث معرفی واحدها برای استفادە از یارانە تسهیلات ۳۵ درصد تحقق یافته و ۶۵ درصد تحقق نیافته است.

وی ادامە داد: از میان بانک هایی کە طرح ها برای استفادە از تسهیلات یارانە دار بە آنها معرفی شدە بانکی ملی ۱٨ مورد را بە ارزش ۲۱/۵ میلیارد تومان پرداخت کرده ودیگر بانک ها نظیر تجارت، سپه، صنعت و معدن، ملت و رفاه نیز پرداخت هایی داشته اند.

دره وزمی در ادامه، پرداخت تسهیلات به واحدهای دارای توجیه اقتصادی را افتخار دانست وگفت: تزریق اعتبار به واحدهای صنعتی که توجیه اقتصادی ندارند را خیانت می دانم.

وی ادامه داد: معتقدم حمایت مالی باید از واحدهایی انجام شود که قابلیت احیا، افزایش اشتغال وتولید داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فعالیت‌های شرکت واسپاری ملت

می متالز - گزارش فعالیت ماهانه یک ماه منتهی به ۳۰ دی‌ ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که جمع درآمد محقق شده در این ماه ۹۶ میلیارد ریال و جمع درآمد محقق شده از ابتدای سال مالی تا پایان ماه‌جاری ۶۸۰ میلیارد ریال بوده است.
 

انتخاب اعضای جدید هیات مدیره "سکرد"

می متالز - شرکت سیمان کردستان اعضای جدید هیات مدیره این شرکت را انتخاب کرد.
 حسینی شاهرودی در تذکر شفاهی

بانک ها اقدام مناسبی در جهت حذف سود مرکب ندارند

می متالز - نماینده مردم شاهرود در مجلس گفت: علی رغم ابلاغ طرح حذف سود مرکب، بانک ها اقدامی در جهت اجرای آن نکرده اند.
 

۹۸ درصد مصوبات ستاد تسهیل چهارمحال و بختیاری اجرایی شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به برگزاری ۶۴ نشست مربوط به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ گفت: تاکنون ۹۸ درصد مصوبات این نشست‌های اجرایی شده است.
 

رییس سازمان صنعت همدان: نباید برخورد با تولیدکنندگان مجرمانه باشد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: بسیاری از نواقص و تخلف‌های واحدهای تولیدی و صنعتی استان با تذکرهای شفاهی و چاشنی محبت برطرف می شود و نباید برخوردها مجرمانه باشد.
 

تشکیل ۷۰۶ پرونده تخلفاتی به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان در بروجرد

می متالز - سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: در ۹ ماهه امسال ۷۰۶ پرونده تخلفاتی به ارزش ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در این شهرستان تشکیل شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما