خبر
صنعت   بانک ها  

تحقق ۵۰ درصدی یارانه سود تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی در کردستان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت کردستان از تحقق ۵۰ درصدی یارانه سود تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی استان کردستان خبر داد.

به گزارش می متالز، محمد دره وزمی در یکصد وسومین جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان کردستان گفت: در راستای رونق تولید در سال ۹۷ ، پرداخت ۱۰ میلیارد تومان یارانه تسهیلات بانکی از منابع استانی برای واحدهای صنعتی توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان مصوب شد.

وی با بیان اینکه هدف از پرداخت هشت درصد از سود تسهیلات بانکی برای واحدهای صنعتی توسط دولت، رونق تولید و افزایش اشتغال بود افزود: زمان هزینه کرد واستفاده از این یارانه پایان تیرماه است.

دره وزمی با اشاره به اینکه برای مصرف ۱۰ میلیارد تومان یارانه سود تسهیلات بانکی، ۱۴٨ طرح به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان به بانک ها معرفی شدند، اظهار کرد: از این تعداد تنها ۵۳ مورد با ۷۰ میلیارد تومان منجر به پرداخت شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کردستان با یادآوری اینکه تاکنون کمتر از ۵۰ درصد یارانه تحقق یافته است، افزود: از نظر تحقق برنامە در بحث معرفی واحدها برای استفادە از یارانە تسهیلات ۳۵ درصد تحقق یافته و ۶۵ درصد تحقق نیافته است.

وی ادامە داد: از میان بانک هایی کە طرح ها برای استفادە از تسهیلات یارانە دار بە آنها معرفی شدە بانکی ملی ۱٨ مورد را بە ارزش ۲۱/۵ میلیارد تومان پرداخت کرده ودیگر بانک ها نظیر تجارت، سپه، صنعت و معدن، ملت و رفاه نیز پرداخت هایی داشته اند.

دره وزمی در ادامه، پرداخت تسهیلات به واحدهای دارای توجیه اقتصادی را افتخار دانست وگفت: تزریق اعتبار به واحدهای صنعتی که توجیه اقتصادی ندارند را خیانت می دانم.

وی ادامه داد: معتقدم حمایت مالی باید از واحدهایی انجام شود که قابلیت احیا، افزایش اشتغال وتولید داشته باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 [ویدئو]

اتصال حلقه‌های زنجیره فولاد کردستان

می متالز - بزرگترین طرح صنعتی کردستان تا سه سال آینده بهره برداری می‌شود.
 

یک هزار و ۷۰۳ واحد گیلان تسهیلات رفع موانع تولید دریافت کردند

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: تاکنون به یک هزار و ۷۰۳ واحد بر اساس مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان، تسهیلاتی بیش از هزار ۵۹۱ میلیارد تومان پرداخت شده است.
 استاندار کردستان در دیدار با رییس دانشگاه علمی کاربردی کشور:

مراکز و رشته های تحصیلی کشاورزی و معدن در کردستان باید توسعه یابد

می متالز - استاندار کردستان گفت: با توجه به ظرفیت های فراوان از جمله زمینه مساعد توسعه کشاورزی و دامداری و همچنین وجود معادن مختلف در استان، خواستار توسعه مراکز و رشته های تحصیلی مورد نیاز استان از جمله کشاورزی و معدن شد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان:

با متخلفان افزایش قیمت سیمان برخورد می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، با اشاره به اینکه قیمت سیمان افزایش پیدا نکرده است، گفت: هرگونه گران‌فروشی و احتکار سیمان جرم است و با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.
 رئیس اداره صمت خوزستان عنوان کرد:

یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنفی آسیب‌دیده تعلق خواهد گرفت

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوزستان ضمن اعلام میزان سرمایه‌گذاری استان، در بخش صنعت، اشتغال و صادرات از اختصاص یک هزار میلیارد تومان به واحدهای صنفی آسیب‌دیده ناشی از کرونا خبر داد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان:

با متخلفان افزایش قیمت سیمان برخورد می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان، با اشاره به اینکه قیمت سیمان افزایش پیدا نکرده است، گفت: هرگونه گران‌فروشی و احتکار سیمان جرم است و با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما