خبر
مواد معدنی  
عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط

نهضت راه اندازی معادن کوچک آغاز شده است

می متالز - عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط گفت: نهضت راه اندازی معادن کوچک مقیاس آغاز شده است.

به گزارش می متالز، بهرام شکوری با بیان این مطلب اظهار داشت: با اجرای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، ‌اکنون تعدادی از این معادن راه افتاده‌اند.

وی افزود: معادنی که هیچ کس به سراغ‌شان نمی‌رفت اکنون در حال فعالیت هستند. آنچه دنبال می‌کنیم راه‌اندازی ۴ و ۵ یا حتی ۲۰ معدن نیست بلکه یک انقلاب در حوزه معدن است که شامل فلزی، غیرفلزی و سنگ‌های تزئینی می‌شود.

عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط تصریح کرد: برنامه‌ریزی و زمان‌بندی ما برای امسال است. از سال آینده، سرمایه‌گذاری ها در حوزه معدن آغاز شده و نشان خواهد داد که چه میزان اشتغال ایجاد می شود.

وی افزود: به این حرکت امیدوار هستیم و به عنوان بخش خصوصی تلاش می‌کنیم این اتفاق رخ دهد.

 

فعال سازی مهدی آباد در مقیاس های کوچک

شکوری با اشاره به اینکه معدن مهدی‌آباد را با مقیاس ‌های کوچک راه‌اندازی می کنیم، گفت: در این زمینه، بیش از ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر درحال‌حاضر مشغول به کارند. اواخر سال آینده، یکی از واحدهای ۲۰۰ هزار تنی «روی» راه می‌افتد و اشتغال هزار نفری در آنجا خواهیم داشت. این در حالی است که از این واحدها، ۴ واحد ۲۰۰هزار تنی باید راه‌اندازی شوند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر، زیرساخت‌های بسیاری از معادن مانند مس رمشک در سیستان و بلوچستان مشکل داشت که وزارت صنعت، معدن و تجارت یا ایمیدرو در حال رفع مشکل زیرساخت‌های آنهاست.

کد خبر: 46278
تاریخ: 1398/05/01 - 14:59
منبع: ایمیدرو

معادن کوچک  بهرام شکوری  معدن مهدی‌آباد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس خانه معدن تهران:

بزرگترین معضل معادن کشور استفاده از ماشین آلات مستهلک است/ صعب‌العبوری جاده‎‌ها باعث افزایش قیمت حمل‌ و‌ نقل می‌شود

می متالز - یکی از بزرگترین معضلات معادن کشور استفاده از ماشین آلات مستهلک است. دستورالعمل واردات ماشین آلات دسته دوم در سال های گذشته صادر شد، که معدن‌داران بر اساس ظرفیت معدن و فروش سه سال قبل‌ و میزان حقوق دولتی که پرداخت کرده‌اند، این امکان را داشتند تا ماشین آلات دست دوم وارد کنند که مقدار خیلی کمی از مشکلات را برطرف کرد.
 معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت:

معادن کوچک‌مقیاس باید از تکنولوژی‌های جدید استفاده کنند

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فعالیت واحدهای معدنی و صنعتی کوچک با تکنولوژی‌های قدیمی موجود، مقرون‌به‌صرفه نخواهد بود؛ بنابراین لازم است تا اگر سرمایه‌گذاری در این حوزه صورت می‌گیرد، با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و دارای توجیه اقتصادی باشد.
 

معادن کوچک مقیاس جان تازه می‌گیرند

می متالز - معادن کوچک مقیاس از نظر تامین شرایط مالی و نوع بهره‌برداری به دلیل کم بودن وسعت، با معادن متوسط و بزرگ مقیاس کاملا متفاوت هستند و باید به صورت مجزا برای بهره‌برداری از آن‌ها برنامه‌ریزی کرد.
 غریب پور در پنجمین همایش صنعت دیرگداز مطرح کرد:

۷۰ واحد تولیدی رونق پیدا می کنند

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو از بهره مندی صنعت نسوز در طرح فعال سازی معادن کوچک خبر داد. به گفته غریب پور، معادن کوچک بخشی از خوراک واحدهای تولیدی نسوز را تامین می کنند.
 در اتاق فکر معدن مطرح شد:

دکتر غریب پور: ایمیدرو در طرح احیای معادن کوچک، اهتمام به تسهیل امور برای بخش خصوصی دارد/ معرفی 1154 معدن کوچک مقیاس برای تامین زیرساخت

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو ضمن اعلام اینکه این سازمان در طرح احیاء معادن کوچک، اهتمام به تسهیل امور برای بخش خصوصی دارد، گفت: در طرح فوق 1154 معدن در قالب 115 پروژه برای تامین زیرساخت مورد توجه است.
 

نقش معدن در تولید ناخالص داخلی

می متالز - تغییر گسترده فناوری تولید در دهه‌های اخیر و فاصله گرفتن از تولید انبوه در صنایع بزرگ توانایی رقابت را در معادن کوچک افزایش داده و منجر به انتقال فعالیت‌های اقتصادی از صنایع بزرگ به سمت صنایع کوچک‌شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما