خبر
مواد معدنی  
عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط

نهضت راه اندازی معادن کوچک آغاز شده است

می متالز - عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط گفت: نهضت راه اندازی معادن کوچک مقیاس آغاز شده است.

به گزارش می متالز، بهرام شکوری با بیان این مطلب اظهار داشت: با اجرای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، ‌اکنون تعدادی از این معادن راه افتاده‌اند.

وی افزود: معادنی که هیچ کس به سراغ‌شان نمی‌رفت اکنون در حال فعالیت هستند. آنچه دنبال می‌کنیم راه‌اندازی ۴ و ۵ یا حتی ۲۰ معدن نیست بلکه یک انقلاب در حوزه معدن است که شامل فلزی، غیرفلزی و سنگ‌های تزئینی می‌شود.

عضو شورای راهبردی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط تصریح کرد: برنامه‌ریزی و زمان‌بندی ما برای امسال است. از سال آینده، سرمایه‌گذاری ها در حوزه معدن آغاز شده و نشان خواهد داد که چه میزان اشتغال ایجاد می شود.

وی افزود: به این حرکت امیدوار هستیم و به عنوان بخش خصوصی تلاش می‌کنیم این اتفاق رخ دهد.

 

فعال سازی مهدی آباد در مقیاس های کوچک

شکوری با اشاره به اینکه معدن مهدی‌آباد را با مقیاس ‌های کوچک راه‌اندازی می کنیم، گفت: در این زمینه، بیش از ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر درحال‌حاضر مشغول به کارند. اواخر سال آینده، یکی از واحدهای ۲۰۰ هزار تنی «روی» راه می‌افتد و اشتغال هزار نفری در آنجا خواهیم داشت. این در حالی است که از این واحدها، ۴ واحد ۲۰۰هزار تنی باید راه‌اندازی شوند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر، زیرساخت‌های بسیاری از معادن مانند مس رمشک در سیستان و بلوچستان مشکل داشت که وزارت صنعت، معدن و تجارت یا ایمیدرو در حال رفع مشکل زیرساخت‌های آنهاست.

کد خبر: 46278
تاریخ: 1398/05/01 - 14:59
منبع: ایمیدرو

معادن کوچک  بهرام شکوری  معدن مهدی‌آباد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شکوری در اتاق ایران ماندنی شد

می متالز - بهرام شکوری، با اتفاق آرا در ریاست کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران در دوره نهم ابقا شد.
 

خطر‌هایی که احیای معادن کوچک و متوسط را تهدید می‌کند

می متالز - احیای معادن کوچک و متوسط از آن دسته طرح‌های مشترک حوزه اجرایی دولت و بخش خصوصی است که از بدو اعلام تا اجرایی شدن آن مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفت.
 مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن کرگل مطرح کرد:

معادن کوچک‌مقیاس در انتظار حمایت دولت

می متالز - مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن کرگل گفت: مذاکرات متعدد با نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت، مبنی بر دریافت تسهیلات جهت توسعه معدن و همچنین وعده ایمیدرو برای حمایت از معادن کوچک بخش خصوصی، هنوز نتیجه خاصی نداشته است و ما همچنان با معضلات متعددی روبه‌رو هستیم
 

خطری پیش روی احیای معادن کوچک و متوسط

می متالز - انوشیروان دلیریان، فعال و کارشناس ارشد حوزه معدن و صنایع معدنی در سازندگی نوشت: افزایش شدید شاخص قیمت تولید کننده بخش معدن، خطری که احیای معادن کوچک و متوسط را تهدید می کند.
 

بیکاری و سودجویی دو عامل موثر در قاچاق خاک است

می متالز - برای تولید یک‌سانتی‌متر خاک به ۸۰۰سال زمان نیاز داریم. خاک، حاصل هوازدگی سنگ‌های بستر طبیعت است که در سال‌های متمادی ایجاد می‌شود.
 بهرام شکوری، رئیس انجمن مس:

خواستار تغییر رویه دولت در صدور بخشنامه های معدنی بدون مشورت هستیم

می متالز - بهرام شکوری، رئیس انجمن مس گفت: برخی مسئولان ناگهان بدون هیچ هماهنگی سیاستی را ابلاغ می‌کنند که سرمایه و پیگیری‌های طولانی‌مدت سرمایه‌گذاران را نقش بر آب می‌کند و متاسفانه در این حوزه هیچ مشورتی از بخش خصوصی و تشکل‌ها صورت نمی‌گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما