خبر
دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

ایجاد خط کشتیرانی مشترک ایران - ترکمنستان

می متالز - وزیر راه و شهر‌سازی از توافق با ترکمنستان برای ایجاد خط کشتیرانی مشترک بین ایران و این کشور خبر داد و گفت: این مساله به اضافه دیگر موارد مطرح‌شده پس از بررسی‌های کارشناسی، پایان مهر ماه امسال در عشق‌آباد امضا می‌شود.

به گزارش می متالز، هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی به همراه هیاتی از معاونان و مدیرانش به ترکمنستان سفر کرد تا در نشست مشترک وزرای حمل‌ونقل پنج کشور ساحلی دریای خزر به منظور توسعه همکاری‌ها، «همایش اقتصادی خزر» و «نشست موضوعی چشم‌انداز همکاری‌های حمل‌ونقلی در دریای خزر» سخنرانی کند و در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل با مقامات این کشور و دیگر همسایگان خزری به توافقاتی در حوزه دریایی، جاده‌ای و هوایی دست یابد.

محمد اسلامی درباره توافقات این سفر اظهار کرد: گسترش تبادلات تجاری و همکاری‌های اقتصادی با اتخاذ تصمیمات شتاب‌دهنده مهم‌ترین موضوعی بود که همه کشورهای شرکت‌کننده در اجلاس ترکمنستان بر آن تاکید داشتند و هدف اصلی توسعه روابط در حوزه حمل‌ونقل، ریلی، دریایی، جاده‌ای و هوایی بود.

وی افزود: مهم‌ترین بحث‌هایی که در مذاکرات با طرف ترکمنستانی صورت گرفت، توسعه ارتباطات دریایی بین بنادر، ایجاد خط کشتیرانی مشترک، تکمیل کریدور شمال به جنوب و رفع موانع موجود در این زمینه بود تا بتوانیم به این هدفمان برسیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: یکی دیگر از مذاکرات و توافقاتی که با مسوولان این کشور به نقطه مشترک رسیدیم، ایجاد تسهیلاتی در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای بود؛ به گونه‌ای که بتوانیم با هماهنگ‌سازی عوارضی که برای ناوگان زمینی اخذ می‌شود، بستر لازم را برای گسترش مبادلات دو کشور فراهم کنیم.

اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای لازم در این زمینه چه زمانی به مرحله اجرایی می‌رسد و آیا برای انجام آن بازه زمانی در نظر گرفته‌اید، گفت:‌ در این جلسات مقرر شد موضوعات مطرح شده در کمیته‌های تخصصی بحث و بررسی کارشناسی شود و نهایتا در اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور که پایان مهر ماه امسال در عشق آباد برگزار می‌شود، به امضای طرفین برسد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده اتاق مشترک ایران و ترکمنستان برگزار می‌شود

می متالز - مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده (نوبت اول) اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان شنبه 26 بهمن ساعت 15 در طبقه اول ساختمان جدید اتاق ایران برگزار می‌شود. کلیه نامزدهای هیات‌مدیره تا ده روز قبل از برگزاری مجمع عمومی درخواست نامزدی خود را اعلام کنند.
 وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

آزادسازی مسیر احداث راه آهن رشت - کاسپین/ اتصال بندر کاسپین به شبکه ریلی در سال ۹۹

می متالز - وزیر راه و شهرسازی در بازدید از راه آهن گیلان در محدوده پیربازار گفت: با اتصال خط ریلی رشت - بندر انزلی و کاسپین و رشت - آستارا در آینده نزدیک، بندرهای گیلان به شبکه ریلی کشور و کریدور شمال - جنوب متصل خواهد شد و قابلیت انتقال کالا را به کشورهای دیگر را فراهم می شود.
 وزیر راه و شهرسازی:

با متخلفان و تعلل‌کنندگان در سانحه هواپیمای اوکراینی برخورد می‌شود

می متالز - وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه قطعا با متخلفان سانحه هوایی اخیر برخورد خواهد شد، گفت: یقینا هر فردی که تخلف کرده باشد، باید برکنار شود، قطعا اگر در نتایج بررسی ها به این مساله برسیم که فردی در رابطه با این حادثه، دچار تخلف و تعلل شده، از آن نمی گذریم.
 اسلامی در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

الحاق ۳۰۰ دستگاه واگن و لوکوموتیو به ناوگان کشور تا پایان سال

می متالز - وزیر راه و شهرسازی، گفت: با همت بخش صنعت تا پایان سال ۳۰۰ دستگاه انواع واگن و لوکوموتیو را به ناوگان کشور اضافه می شود که این یکی از نتایج تفاهم نامه رونق تولید در سال ۹۸ با سازمان برنامه و بودجه است.
 

بازدید معاون رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن رشت انزلی‎

می متالز - محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن رشت – انزلی بازدید کردند.
 

بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر و راه آهن آستارا

می متالز - محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید با سفر دو روزه به بندر مرزی آستارا از پروژه های مرتبط با این وزارتخانه از قبیل منطقه ویژه اقتصادی بندر، پایانه در دست احداث غلات بندر، راه آهن بین المللی آستارا – آستارا، پایانه های غلات و نفتی بارانداز ریلی، پل روگذر کمربندی غربی شهر و راه آهن در دست احداث رشت – آستارا بازدید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما