خبر
دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

ایجاد خط کشتیرانی مشترک ایران - ترکمنستان

می متالز - وزیر راه و شهر‌سازی از توافق با ترکمنستان برای ایجاد خط کشتیرانی مشترک بین ایران و این کشور خبر داد و گفت: این مساله به اضافه دیگر موارد مطرح‌شده پس از بررسی‌های کارشناسی، پایان مهر ماه امسال در عشق‌آباد امضا می‌شود.

به گزارش می متالز، هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی به همراه هیاتی از معاونان و مدیرانش به ترکمنستان سفر کرد تا در نشست مشترک وزرای حمل‌ونقل پنج کشور ساحلی دریای خزر به منظور توسعه همکاری‌ها، «همایش اقتصادی خزر» و «نشست موضوعی چشم‌انداز همکاری‌های حمل‌ونقلی در دریای خزر» سخنرانی کند و در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل با مقامات این کشور و دیگر همسایگان خزری به توافقاتی در حوزه دریایی، جاده‌ای و هوایی دست یابد.

محمد اسلامی درباره توافقات این سفر اظهار کرد: گسترش تبادلات تجاری و همکاری‌های اقتصادی با اتخاذ تصمیمات شتاب‌دهنده مهم‌ترین موضوعی بود که همه کشورهای شرکت‌کننده در اجلاس ترکمنستان بر آن تاکید داشتند و هدف اصلی توسعه روابط در حوزه حمل‌ونقل، ریلی، دریایی، جاده‌ای و هوایی بود.

وی افزود: مهم‌ترین بحث‌هایی که در مذاکرات با طرف ترکمنستانی صورت گرفت، توسعه ارتباطات دریایی بین بنادر، ایجاد خط کشتیرانی مشترک، تکمیل کریدور شمال به جنوب و رفع موانع موجود در این زمینه بود تا بتوانیم به این هدفمان برسیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: یکی دیگر از مذاکرات و توافقاتی که با مسوولان این کشور به نقطه مشترک رسیدیم، ایجاد تسهیلاتی در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای بود؛ به گونه‌ای که بتوانیم با هماهنگ‌سازی عوارضی که برای ناوگان زمینی اخذ می‌شود، بستر لازم را برای گسترش مبادلات دو کشور فراهم کنیم.

اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای لازم در این زمینه چه زمانی به مرحله اجرایی می‌رسد و آیا برای انجام آن بازه زمانی در نظر گرفته‌اید، گفت:‌ در این جلسات مقرر شد موضوعات مطرح شده در کمیته‌های تخصصی بحث و بررسی کارشناسی شود و نهایتا در اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور که پایان مهر ماه امسال در عشق آباد برگزار می‌شود، به امضای طرفین برسد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 شهریاری:

تکمیل برخی مساکن مهر با پیشرفت فیزیکی زیر ۳۰ درصد توجیه ندارد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تصمیم وزیر راه و شهرسازی برای متوقف کردن برخی از پروژه های مسکن مهر، عاقلانه است.
 کف و سقف قیمت بلیت‌های ۱۹۳ مسیر هوایی داخلی اعلام شد

تصمیم گران برای پرواز ارزان

می متالز - انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران کف و سقف نرخ بلیت‌های ۱۹۳مسیر هوایی داخلی را منتشر کرد. اجرایی شدن این تصمیم در حالی از ۲۱شهریور ماه امسال کلید می‌خورد که اواخر سال ۹۴، سازمان هواپیمایی کشوری، آزادسازی نرخ بلیت هواپیما را به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ کرده بود.
 

موافقت رهبر انقلاب با برداشت از صندوق توسعه ملی بابت تکمیل خط آهن چابهار - زاهدان

می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: بابت تکمیل خط آهن چابهار - زاهدان از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درخواست برداشت از صندوق توسعه ملی داشتیم که ایشان موافقت کردند و پیش‌بینی می‌شود پروژه تا سال 1400 به پایان برسد.
 

ورود 213 دستگاه انواع ناوگان داخلی به شبکه ریلی به ارزش 3.6 هزار میلیارد تومان

می متالز - مدیرعامل راه‌آهن گفت: امروز 213 دستگاه انواع ناوگان ریلی ساخت داخل به ارزش 36 هزار و 625 میلیارد ریال وارد شبکه ریلی می‌شود.
 

دستور وزیر شهرسازی درباره پروژه‌های مسکن مهر زیر 30 درصد پیشرفت

می متالز - وزیر راه و شهرسازی برای اینکه خواست رئیس‌جمهور از این وزارتخانه را برای تکمیل پرونده مسکن مهر تا پایان امسال عملیاتی کند، دستور داد پروژه‌هایی که زیر 30 درصد پیشرفت دارند از دستور کار خارج شوند.
 پیش گشایش:

نیم نگاه شرکت‌های صادرات محور به نتایج جلسات ظریف

می متالز - به نظر می‌آید که فعالان بازار در معاملات امروز نگاه ویژه‌ای به نتایج جلسه وزیر امورخارجه کشورمان با مسوولین فرانسوی و احتمالا سایر دیدار‌های صورت گرفته با سران کشور‌های جی هفت در فرانسه داشته باشند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما