خبر
مس   زیرساخت ها  
مدیر مجتمع مس سونگون:

اجرای چندین پروژه زیرساختی ذوب مس در سونگون

می متالز - مدیر مجتمع مس سونگون گفت: پروژه های زیرساختی کارخانه ذوب مس در حال اجراست.

به گزارش می متالز، رضا شریفی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: بخشی هایی از کارخانه ذوب مس که قراردادش از سال گذشته انعقاد شده، در حال اجراست.

وی افزود: احداث کارخانه ذوب نیازمند ایجاد زیرساخت هایی است که احداث راه ارتباطی، تسطیح و محوطه سازی کارخانه، ایجاد پست برق ۱۸۰ مگاواتی و انتقال آب موردنیاز برخی از آنهاست که همه این زیرساخت ها در حال اجرا هستند.

مدیر مجتمع سونگون با بیان اینکه دیگر پروژه های طرح توسعه از قبیل مولیبدن و سد جدید مجموعه نیز در حال اجراست، خاطرنشان کرد: کارخانه لیچینک با تولید سالانه ۳ هزار تن مس کاتد از خاک های اسیدی نیز ۲۰ درصد پیشرفت دارد و تا یک و نیم سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی ادامه داد: کارخانه اسید سولفوریک از دیگر پروژه های توسعه ای سونگون محسوب می شود که در حال حاضر ۶۰ درصد پروژه اجرایی شده است.

شریفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ورود ده ها کامیون حامل ماشین آلات و تجهیزات به مجتمع در ماه های اخیر، گفت: این ماشین آلات، ۲۰ درصد تجهیزات لازم برای کارخانه فاز ۳ تغلیظ است که طی سال های ۹۰ و ۹۱ خریداری شده بودند.

وی با بیان اینکه فاز ۳ تغلیظ هم اکنون در حال اجراست، اضافه کرد: خاکبرداری ۵ میلیون مترمکعب، تسطیح و آماده سازی فضای اجرای کارخانه با مدنظر قرار دادن اجرای فاز ۴ تغلیظ در دست اقدام است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل شرکت مس دیدار کرد

پزشکیان: توسعه در صنعت کشور باید متوازن باشد /سعدمحمدی: تکمیل چرخه تولید جزو طرح‌‌های اولویت‌دار در سونگون است

می متالز - نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس بر لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان برای جلوگیری از خام فروشی در صنعت مس و تبدیل آن به کالای نهایی تأکید کرد.
 سرپرست جدید "وبانک" اعلام کرد:

شیوه مدیریت جدید هلدینگ بزرگ بورسی و توصیه به مدیران زیرمجموعه

می متالز - سرپرست جدید گروه توسعه ملی با اعلام حل مشکلات کارگری و نقدینگی و توصیه به مدیران شرکت های زیرمجموعه، گفت: شیوه مدیریت جدید، مشارکتی است که اجازه هم‌فکری را می‌دهد.
 

اعضای انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان شهرستان گچساران انتخاب شدند/ جدال نفسگیر مسیحی و فولادی

می متالز - انتخابات انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان شهرستان گچساران با حضور رضا شریفی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان گچساران، فرزام پورالحسینی نماینده فرمانداری،محمد راهی عضو هئیت مدیره اتاق اصناف شهرستان در اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان گچساران برگزار شد.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

شرایط شرکت ملی مس مناسب است

می متالز - به گفته دکتر «رضا رحمانی»؛ شرایط تحریم نه‌ تنها مانع تولید نشده است بلکه حوزه صنعت و معدن به‌ ویژه شرکت ملی صنایع مس ایران با نگاه خاص به بومی‌ سازی که از مهمترین اولویت‌های‌های رونق تولید است موفق به ثبت رکوردهای خوب تولیدی، فروش و توسعه شده‌اند.
 

وحدت و انسجام مسوولان موجب تحقق توسعه مس سونگون شد

می متالز - نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت و انسجام مسوولان ملی و استانی و نمایندگان منطقه در مجلس موجب تحقق مراحل توسعه مجتمع مس سونگون شد.
 در آیین توسعه فاز سه مس سونگون؛

سعدمحمدی خبر داد: امسال ظرفیت ذوب مس به 400 هزار تن می رسد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی مس ایران اعلام کرد: با بهره ‌برداری از کارخانه ذوب سونگون، ظرفیت ذوب در شرکت مس طی سال های آتی به 500 هزار تن مس آندی حاصل از فرآیند پیرو متالورژی خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما