خبر
مس   زیرساخت ها  
مدیر مجتمع مس سونگون:

اجرای چندین پروژه زیرساختی ذوب مس در سونگون

می متالز - مدیر مجتمع مس سونگون گفت: پروژه های زیرساختی کارخانه ذوب مس در حال اجراست.

به گزارش می متالز، رضا شریفی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: بخشی هایی از کارخانه ذوب مس که قراردادش از سال گذشته انعقاد شده، در حال اجراست.

وی افزود: احداث کارخانه ذوب نیازمند ایجاد زیرساخت هایی است که احداث راه ارتباطی، تسطیح و محوطه سازی کارخانه، ایجاد پست برق ۱۸۰ مگاواتی و انتقال آب موردنیاز برخی از آنهاست که همه این زیرساخت ها در حال اجرا هستند.

مدیر مجتمع سونگون با بیان اینکه دیگر پروژه های طرح توسعه از قبیل مولیبدن و سد جدید مجموعه نیز در حال اجراست، خاطرنشان کرد: کارخانه لیچینک با تولید سالانه ۳ هزار تن مس کاتد از خاک های اسیدی نیز ۲۰ درصد پیشرفت دارد و تا یک و نیم سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی ادامه داد: کارخانه اسید سولفوریک از دیگر پروژه های توسعه ای سونگون محسوب می شود که در حال حاضر ۶۰ درصد پروژه اجرایی شده است.

شریفی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ورود ده ها کامیون حامل ماشین آلات و تجهیزات به مجتمع در ماه های اخیر، گفت: این ماشین آلات، ۲۰ درصد تجهیزات لازم برای کارخانه فاز ۳ تغلیظ است که طی سال های ۹۰ و ۹۱ خریداری شده بودند.

وی با بیان اینکه فاز ۳ تغلیظ هم اکنون در حال اجراست، اضافه کرد: خاکبرداری ۵ میلیون مترمکعب، تسطیح و آماده سازی فضای اجرای کارخانه با مدنظر قرار دادن اجرای فاز ۴ تغلیظ در دست اقدام است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات ۸۰ درصد از کنسانتره تولید شده در مجتمع مس سونگون/ تولید بیش از ۲۸ درصد مس کشور در معدن مس سونگون

می متالز - مدیرعامل شرکت مس آذربایجان گفت: ۸۰ درصد از کنسانتره تولید شده در مجتمع مس سونگون به کشور های همسایه صادر می شود.
 رضا شریفی مدیرعامل شرکت مس سونگون:

تولید ۲۸ درصد مس کشور در مس سونگون

می متالز - بیش از ۹۰ درصد فعالیت های صنایع مس استان متمرکز در معدن سونگون بوده و مس سونگون توانسته تولید بیش از ۲۸ درصد مس کشور را به خود اختصاص دهد.
 

صادرات 240 هزار تن کنسانتره به صورت سالانه از مجتمع مس سونگون/ مس سونگون 28 درصد تولید مس کشور را به خود اختصاص داده است

می متالز - مدیرعامل شرکت مس سونگون گفت: سالانه بیش از 300 هزار تن کنسانتره در مجتمع مس سونگون تولید شده و حدود 80 درصد آن به کشورهای همسایه صادر می شود.
 

فاز ۳ تغلیظ مجتمع مس سونگون بزودی عملیاتی می‌شود

می متالز - مدیر مجتمع مس آذربایجان با اعلام اینکه مجوز احداث و فرآوری فاز ۳ تغلیظ مجتمع مس سونگون توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی صادر شده است، گفت: بزودی عملیاتی اجرایی این فاز آغاز می‌شود.
 

بازدید مدیرعامل شرکت مس از طرح‌های توسعه‌ای مجتمع مس سونگون

می متالز - «اردشیر سعدمحمدی» مدیرعامل شرکت مس صبح روز پنجشنبه (23 آبان‌ماه) از طرح‌های توسعه معدن مس سونگون بازدید کرد.
 

۱۸ قطعه مورد نیاز صنعت مس توسط فناوران داخلی ساخته می‌شود

می متالز - رضا شریفی پنجشنبه شب در حاشیه هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی افزود: شرکت مس آذربایجان با اعمال تحریم ها علیه ایران تلاش می کند از تولیدات داخلی بهره مند شود و نتایج خوبی نیز گرفته ایم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما