خبر
آهن و فولاد  

سازمان های نظارتی بهتر و دقیق تر عمل کنند تا نوردکاران مجبور به تعطیلی نشوند

می متالز - احمد خوروش، مدیرعامل مجتمع فولاد کویر گفت: تامین مواد اولیه در حال حاضر پرچالش‌ترین مسئله برای همه زنجیره تولید فولاد است به‌طوری که تامین سنگ‌آهن به یکی از مشکلات واحدهای بزرگ فولادی مانند ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه تبدیل شده و به تبع آن، نوردکاران نیز دغدغه تامین شمش فولادی را دارند.

به گزارش می متالز، خوروش تصریح کرد: بنابراین لازم است طبق دستورالعمل و مصوبه معاون اول رئیس جمهور، صادرات در صورتی مجاز باشد که ابتدا مصارف داخلی تامین شود. در این خصوص هم در یکی از دستورالعمل‌هایی که ستاد تنظیم بازار صادر کرده، به صراحت عنوان می‌کند: «هر واحد تولیدی که قصد انجام صادرات را دارد، باید ۳۵ تا ۴۰ درصد از تولید خود را به واحدهای داخلی اختصاص دهد و در صورت نداشتن بازار داخلی، می‌تواند محصول خود را به بازارهای صادراتی روانه کند».

وی ادامه داد: بنابراین تامین نیاز صنایع پایین دستی یک تکلیف و الزام است چرا که در در غیر این صورت، زیان‌دهی و احتمالا تعطیلی سرنوشت واحدهای پایین‌دست خواهد بود که تبعاتی چون بیکاری و معضلات اجتماعی خواهد داشت.

خوروش در پایان تأکید کرد: بر این اساس از سازمان های نظارتی انتظار داریم که بهتر و دقیق‌تر عمل کنند تا اگر دستورالعملی برای زنجیره فولاد تدوین و صادر می‌شود، به اجرا در آید و نظارت کافی نیز برای اجرای آن وجود داشته باشد تا نوردکاران هم بتوانند شمش مورد نیاز خود را تامین کنند.

کد خبر: 64789
تاریخ: 1398/08/08 - 17:34
منبع: چیلان

احمد خوروش  فولاد کویر  نوردکاران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس انجمن نوردکاران فولادی ایران عنوان کرد:

شیوه نامه ابلاغی فولاد به رونق صادراتی کمک موثری می کند/ در شیوه نامه مشوق های صادراتی به انتهای زنجیره منتقل شده است

می متالز - رئیس انجمن نوردکاران فولادی ایران گفت: در شیوه نامه ابلاغی بازار فولاد مشوق های صادراتی به انتهای زنجیره منتقل می شود و کالاهای با ارزش افزوده بالاتر صادر می شوند و این به رونق صادراتی کمک موثری خواهد کرد.
 

حرکت بورس بر خلاف جهت بازار با دور زدن شیوه نامه/ چرا بورس و فولادسازان به گران فروشی اصرار دارند؟/ شمش فولادی در بورس کالا بالاتر از میلگرد قیمت خورد

می متالز - با برگزاری جلسات توجیهی در خصوص شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد بر اجرای هر چه سریعتر این شیوه نامه تاکید شد اما به رغم تمامی این موارد باز هم شاهد تخلف بورس کالا و فولاد سازان هستیم به طوریکه قیمت پایه عرضه شمش فولادی از سوی بورس کالا برای معاملات روز سه شنبه 11 آذر ماه با 840 تومان رشد نسبت به هفته گذشته 9 هزار و 770 تومان اعلام شد.
 رئیس انجمن نوردکاران فولادی ایران مطرح کرد:

فولاد مبارکه معتمد همه و باعث افتخار کشور است/ برای تنظیم شیوه نامه ابلاغی فولاد کار کارشناسی شده و نوردکاران آن را قبول دارند

می متالز - رئیس انجمن نوردکاران فولادی ایران گفت: صنعت فولاد یکی دوسالی است که دچار آشفتگی بازار شده و وقتی بازار به هم ریخته می شود عده ای سودجو اتهام ها را متوجه متولیان و تولیدکنندگان اصلی می کنند، در صورتی که فولاد مبارکه معتمد همه ما است و باعث افتخار کشور است، چون پایه و بنای صنعت فولاد در ایران توسط مبارکه گذاشته شده است.
 دبیر انجمن سنگ آهن ایران:

نقاط قوت "شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد" بر ضعف‌هایش می‌چربد

می متالز - به اعتقاد دبیر انجمن سنگ‌آهن ایران، شیوه‌نامه جدید دولت در جهت تنظیم عرضه و تقاضای زنجیره آهن و فولاد، هرچند دارای اشکالاتی است اما به طور کلی مثبت بوده و نقاط قوت فراوانی دارد و گامی موثر در ایجاد توازن و شفافیت در زنجیره خواهد برداشت.
 

لزوم عرضه تمام تولیدات زنجیره فولاد در بورس

می متالز - اگرچه هدف دولت از تدوین شیوه‌نامه ساماندهی زنجیره فولاد اصلاح ایرادات و حذف رانت بوده اما در این شیوه‌نامه، با قیمت‌گذاری دستوری، کارکرد بازار سرمایه را زیر سوال برده است.
 انجمن نوردکاران فولادی ایران با حمایت از کلیات شیوه‌نامه بازار فولاد اعلام کرد

زوایای پنهان انتقاد فولادسازان از شیوه‌نامه بازار فولاد

می متالز - انجمن نوردکاران فولادی ایران از اقدامات رانت‌زُدای دولت و مجلس در بازار فولاد حمایت می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما