خبر
مس  
رضا شریفی مدیرعامل شرکت مس سونگون:

تولید ۲۸ درصد مس کشور در مس سونگون

می متالز - بیش از ۹۰ درصد فعالیت های صنایع مس استان متمرکز در معدن سونگون بوده و مس سونگون توانسته تولید بیش از ۲۸ درصد مس کشور را به خود اختصاص دهد.

به گزارش می متالز، رضا شریفی مدیرعامل شرکت مس سونگون، درباره تولید و صادرات این مجتمع گفت: سالانه بیش از ۳۰۰ هزار تن کنسانتره در مجتمع مس سونگون تولید شده و حدود ۸۰ درصد آن به کشورهای همسایه صادر می شود.

شریفی با بیان این که انتقال حساب ها و تجهیزات مس سونگون به استان برای تقویت بنیه اقتصادی بسیار موثر است، گفت: هم اکنون حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بانک های استان به نام مس وجود دارد که بانک ها می توانند به شرکت ها و مجموعه ها تسهیلات ارایه دهند یا از این مبالغ برای تقویت بانک ها نیز استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوال که نقش این مجتمع در استان چگونه است، تصریح کرد: مس سونگون می‌ تواند محور توسعه استان باشد؛ چرا که مس، صنایع دیگر را می ‌تواند تقویت کرده و با ایجاد اشتعال قابل توجه و ارایه تسهیلات از صنایع پایین دستی خود حمایت کند.

شریفی در ادامه افزود: اکثر فعالیت های مس سونگون شاید برای زمان کوتاه ملموس نباشد ولی برای مثال جاده خواجه تا ورزقان و یا ورزقان تا سونگون با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان به طور مستقیم از منابع مس سونگون احداث شده است.

وی با بیان این که شهرستان ورزقان علی رغم داشتن ظرفیت های معدنی مثل معدن مس سونگون جزو مناطق محروم به شمار می رود، گفت: محرومیت مناطق ورزقان و خاروانا یک روزه به وجود نیامده که یک روزه هم از بین برود و باید آرام و پیوسته این تغییر انجام شود.

مدیرعامل شرکت مس سونگون با اشاره به اشتغال اهالی ورزقان در مس سونگون، گفت: هم اکنون در مس سونگون، حدود چهار هزار نفر مشغول به کار هستند که ۶۰ درصد آنها اهالی ورزقان هستند.

شریفی در خصوص آخرین وضعیت صنعت مس در استان، تشریح کرد: بیش از ۹۰ درصد فعالیت های صنایع مس استان متمرکز در معدن سونگون بوده و مس سونگون توانسته تولید بیش از ۲۸ درصد مس کشور را به خود اختصاص دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت ملی مس خبر داد:

پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت مس تصویب شد

می متالز - پس از اخذ مجوزهای لازم از هیات‌مدیره، سازمان بورس و مراجع قانونی، پیشنهاد افزایش 30 درصدی سرمایه شرکت مس از محل سود انباشته تصویب شد.
 مدیرعامل شرکت کومه معدن پارس

تصویب آنی بخشنامه‌ها، باعث بی‌نظمی در برنامه‌ریزی‌ها شده است

می متالز - مدیرعامل شرکت کومه معدن پارس گفت: ما به عنوان تولیدکننده و صادرکننده کنسانتره مس و سنگ‌آهن، برای رشد اقتصادی کشور و ارتقای جایگاه ایران در دنیا تلاش می‌کنیم اما وضع ناگهانی تعرفه‌های صادراتی، روند کار و برنامه‌های ما را مختل می‌کند.
 

درگاه‌های صادراتی به روی معدنی‌ها بازتر شد

می متالز - وزیر صنعت در نامه ای به رئیس کل گمرک جمهور اسلامی ایران عوارض صادرات مواد معدنی را ابلاغ کرد.
 سود خالص این مس‌فروش به ۸۶ هزار و ۲۷۸ میلیارد ریال رسید؛

رشد ۱۲۸ درصدی سود خالص "فملی"

می متالز - جمع درآمد‌های عملیاتی این شرکت با بیش از ۱۳۸ درصد افزایش به ۱۵۵ هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال رسیده که نسبت حاشیه سود عملیاتی این شرکت در این دوره به ۵۴ درصد رسیده است.
 

مس سونگون بازار را در دست می‌‌گیرد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با توسعه و تکمیل فرآیند تولید در مس سونگون، این مجتمع ۲۰ درصد از بازار صادرات شرکت مس را به خود اختصاص خواهد داد. وی افزود: در فاز نخست با تولید ۱۰۰ هزار تن محصول نهایی، این هدف را طی چند سال آتی محقق خواهیم کرد.
 مدیر روابط عمومی و نظارت بر خدمات مجتمع مس سونگون:

خود را در این بلای طبیعی، شریک غم زلزله زدگان می دانیم

می متالز - مدیر روابط عمومی و نظارت بر خدمات مجتمع مس سونگون با ابراز همدردی با زلزله زدگان شهرستان میانه گفت: شهرستان ورزقان قبلا مزه این حادثه تلخ را چشیده است و الان کارملا مشکلات زلزله زدگان را به خوبی درک می کنیم علی الخصوص که سرما و بارش های برف و باران و موقعیت جغرافیایی منطقه در این فصل مشکلات عدیده ای برای این عزیزان و مسوولین و عوامل امدادی بوجود آورده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما