خبر
مس  
رضا شریفی مدیرعامل شرکت مس سونگون:

تولید ۲۸ درصد مس کشور در مس سونگون

می متالز - بیش از ۹۰ درصد فعالیت های صنایع مس استان متمرکز در معدن سونگون بوده و مس سونگون توانسته تولید بیش از ۲۸ درصد مس کشور را به خود اختصاص دهد.

به گزارش می متالز، رضا شریفی مدیرعامل شرکت مس سونگون، درباره تولید و صادرات این مجتمع گفت: سالانه بیش از ۳۰۰ هزار تن کنسانتره در مجتمع مس سونگون تولید شده و حدود ۸۰ درصد آن به کشورهای همسایه صادر می شود.

شریفی با بیان این که انتقال حساب ها و تجهیزات مس سونگون به استان برای تقویت بنیه اقتصادی بسیار موثر است، گفت: هم اکنون حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بانک های استان به نام مس وجود دارد که بانک ها می توانند به شرکت ها و مجموعه ها تسهیلات ارایه دهند یا از این مبالغ برای تقویت بانک ها نیز استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوال که نقش این مجتمع در استان چگونه است، تصریح کرد: مس سونگون می‌ تواند محور توسعه استان باشد؛ چرا که مس، صنایع دیگر را می ‌تواند تقویت کرده و با ایجاد اشتعال قابل توجه و ارایه تسهیلات از صنایع پایین دستی خود حمایت کند.

شریفی در ادامه افزود: اکثر فعالیت های مس سونگون شاید برای زمان کوتاه ملموس نباشد ولی برای مثال جاده خواجه تا ورزقان و یا ورزقان تا سونگون با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان به طور مستقیم از منابع مس سونگون احداث شده است.

وی با بیان این که شهرستان ورزقان علی رغم داشتن ظرفیت های معدنی مثل معدن مس سونگون جزو مناطق محروم به شمار می رود، گفت: محرومیت مناطق ورزقان و خاروانا یک روزه به وجود نیامده که یک روزه هم از بین برود و باید آرام و پیوسته این تغییر انجام شود.

مدیرعامل شرکت مس سونگون با اشاره به اشتغال اهالی ورزقان در مس سونگون، گفت: هم اکنون در مس سونگون، حدود چهار هزار نفر مشغول به کار هستند که ۶۰ درصد آنها اهالی ورزقان هستند.

شریفی در خصوص آخرین وضعیت صنعت مس در استان، تشریح کرد: بیش از ۹۰ درصد فعالیت های صنایع مس استان متمرکز در معدن سونگون بوده و مس سونگون توانسته تولید بیش از ۲۸ درصد مس کشور را به خود اختصاص دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:

خط سه کنسانتره مس سرچشمه به زودی کلنگ می‌خورد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از کلنگ خوردن افتتاخ خط سه کنسانتره مس سرچشمه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
 مدیرعامل شرکت ملی مس خبر داد:

پیش بینی زمان کلنگ زنی افتتاح خط سه کنسانتره مس سرچشمه و افزایش فروش

می متالز - مدیرعامل ملی مس از برنامه به‌روز رسانی ساختار شرکت تا پایان سال، پیش‌بینی زمان کلنگ زنی افتتاح خط سه کنسانتره مجتمع مس سرچشمه و افزایش فروش نسبت به سال گذشته خبر داد.
 

آذربایجان شرقی باید از ظرفیت مهم مس سونگون بهره‌مند باشد

می متالز - نماینده شهرستان ورزقان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ذخیره و داشته‌های سرمایه معدن مس سونگون ۶۰ میلیارد دلار است گفت:باید همه مسوولین استانی و کشوری در رونق این صنعت عظیم و بهره مندی آذربایجان شرقی توجه ویژه نمایند.
 

افزایش بی‌سابقه واردات مس توسط چین

می متالز - داده های گمرک چین نشان می‌دهد واردات مس این کشور برای دومین ماه متوالی در جولای به رشدی بی سابقه دست یافت، که علت آن قیمت‌های مطلوب بین المللی که روزنه ای از آربیتراژ را گشودند و تقاضای شدید در بزرگترین کشور مصرف‌کننده مس جهان بود.
 

افزایش بی‌سابقه واردات مس چین به‌واسطه باز شدن روزنه آربیتراژ

می متالز - داده های گمرک چین نشان می‌دهد واردات مس این کشور برای دومین ماه متوالی در جولای به رشدی بی سابقه دست یافت، که علت آن قیمت‌های مطلوب بین المللی که روزنه ای از آربیتراژ را گشودند و تقاضای شدید در بزرگترین کشور مصرف‌کننده مس جهان بود.
 نماینده ورزقان در مجلس:

ذخیره معدن مس سونگون به ۱.۶ میلیارد تن افزایش یافت

می متالز - نماینده مردم ورزقان و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با اکتشافات جدید ذخیره معدن مس سونگون تاکنون به ۱.۶ میلیارد تن مس افزایش یافته است و سونگون به جایگاه بزرگ ترین و غنی ترین معدن مس کشور ارتقا یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما