خبر
سنگ آهن   انرژی   بورس و سهام  

افزایش احتمالی نرخ ها در معدنی ها/ اثر مالیات و حامل های انرژی بر «کچاد» و «کگل»

می متالز - برخی تحلیلگران با بررسی تاثیر افزایش نرخ مالیات و حامل های انرژی بر معدنی ها و فلزی های بورس، برآورد احتمالی کرده اند تغییرات مالیاتی هم بر دو شرکت دو بورسی چادرملو و گل گهر تاثیری ندارد.

به گزارش می متالز، نسبت انرژی مصرفی به سود قبل از کسر مالیات در تولید سنگ‌آهن و گندله بسیار اندک است. در تولید کنسانتره به ازای هر تن تولید تنها 4 هزار تومان برق مصرف می شود و گاز به صورت مستقیم مصرف نمی‌شود، از سوی دیگر برای تولید گندله 4 هزار تومان گاز و 3 هزار تومان برق در هر تن مصرف میشود، لذا سنگ آهنی‌ها که محصولاتی به ارزش 600 هزار تومان تا یک میلیون تومان به فروش می‌رسانند، عملا از تغییر حامل انرژی اثری نمی‌گیرند.

همچنین چادرملو و گل‌گهر صادرات بسیار اندکی داشته و به دلیل حضور در مناطق کمتر توسعه یافته، اجرای طرح توسعه با تزریق نقدینگی و عدم خروج آن به همراه پذیرش سهام در بورس مشمول معافیت مالیاتی شده که انتظار نمی‌رود قوانین مربوط به مالیات آن‌ها دستخوش تغییر شود.

کد خبر: 69613
تاریخ: 1398/09/10 - 20:48
منبع: دنیای بورس

چادرملو  گل‌گهر  حامل های انرژی  کچاد  کگل 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک سپه در دیدار با مدیران گل‌گهر عنوان کرد:

پروژه انتقال آب خلیج فارس انقلابی در مسیر صنعت است

می متالز - مدیرعامل بانک سپه صبح امروز در جلسه با مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با تاکید بر عملکرد خوب شرکت گل‌گهر گفت: خوشبختانه مهندس ملارحمان با همراهی سایر مدیران شرکت در دستیابی به اهداف شرکت، انجام پروژه‌ها و جهش در تولید موفق عمل کرده است و این در سودآوری مدنظر سهامداران بسیار ارزشمند است.
 

سود خالص ۹۱۵۳ میلیارد ریالی توسعه آهن و فولاد گل گهر در سال ۹۸

می متالز - شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر از زیر مجموعه‌های "کگل" در سال ۹۷ سود ۴۶۳۲ میلیارد ریالی را داشت که در سال ۹۸ به سود خالص ۹۱۵۳ میلیارد ریالی رسیده است.
 

زیرسازی خطوط ایستگاه راه‌آهن چادرملو به پایان رسید

می متالز - عملیات زیرسازی خطوط ایستگاه راه‌آهن چادرملو به منظور افزایش راندمان کاری و سیر روان قطارها پایان یافت.
 

زیرسازی خطوط ایستگاه راه‌ آهن چادرملو به پایان رسید

می متالز - عملیات زیرسازی خطوط ایستگاه راه‌ آهن چادرملو به منظور افزایش راندمان کاری و سیر روان قطارها پایان یافت.
 

«کگل» زیر ذره بین قیمت‌ها و نسبت‌ها

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر که در بازار سرمایه با نام «کگل» شناخته می‌شود از جمله نمادهای شاخص ساز بازار سهام است که در طول سالیان اخیر و فارغ از وضعیت بازار، در زمره نمادهای بنیادی بازار سرمایه قرار می‌گرفته است. دلیل چنین نام‌گذاری بیشتر مرهون آن است که حجم بالای سهام گل گهر سبب می‌شده تا نسبت به نمادهای کوچک‌تر بازار همواره مسیری منطقی داشته باشد و کمتر تحت تاثیر شایعات و معاملات کوتاه‌مدت قرار گیرد.
 

بیش از سه میلیون تن کنسانتره سنگ آهن در چادرملو اردکان تولید شد

می متالز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اردکان گفت: در چهار ماهه سال ۱۳۹۹ ، سه میلیون و ۶۱۱ هزارتن کنسانتره سنگ آهن و ۱۴۵ هزار و ۷۰۰ تن سنگ آهن دانه بندی تولید شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما