خبر
سنگ آهن   انرژی   بورس و سهام  

افزایش احتمالی نرخ ها در معدنی ها/ اثر مالیات و حامل های انرژی بر «کچاد» و «کگل»

می متالز - برخی تحلیلگران با بررسی تاثیر افزایش نرخ مالیات و حامل های انرژی بر معدنی ها و فلزی های بورس، برآورد احتمالی کرده اند تغییرات مالیاتی هم بر دو شرکت دو بورسی چادرملو و گل گهر تاثیری ندارد.

به گزارش می متالز، نسبت انرژی مصرفی به سود قبل از کسر مالیات در تولید سنگ‌آهن و گندله بسیار اندک است. در تولید کنسانتره به ازای هر تن تولید تنها 4 هزار تومان برق مصرف می شود و گاز به صورت مستقیم مصرف نمی‌شود، از سوی دیگر برای تولید گندله 4 هزار تومان گاز و 3 هزار تومان برق در هر تن مصرف میشود، لذا سنگ آهنی‌ها که محصولاتی به ارزش 600 هزار تومان تا یک میلیون تومان به فروش می‌رسانند، عملا از تغییر حامل انرژی اثری نمی‌گیرند.

همچنین چادرملو و گل‌گهر صادرات بسیار اندکی داشته و به دلیل حضور در مناطق کمتر توسعه یافته، اجرای طرح توسعه با تزریق نقدینگی و عدم خروج آن به همراه پذیرش سهام در بورس مشمول معافیت مالیاتی شده که انتظار نمی‌رود قوانین مربوط به مالیات آن‌ها دستخوش تغییر شود.

کد خبر: 69613
تاریخ: 1398/09/10 - 20:48
منبع: دنیای بورس

چادرملو  گل‌گهر  حامل های انرژی  کچاد  کگل 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گزارش حسابرس افزایش سرمایه «کگل» رسید

می متالز - گزارش حسابرس افزایش سرمایه « کگل » رسید
 

کنسانتره تولیدی باید در فولاد مبارکه و فولاد خوزستان به محصول تبدیل شود

می متالز - خداداد غریب پور در میزگرد تخصصی بررسی مهم‌ترین مسائل روز صنعت فولاد و صنایع وابسته تصریح کرد: انتقاد وارده به طرح جامع فولاد این است که باید زنجیرۀ صنعت به‌طور کامل مصوب می‌شد و فراتر از آن اقدامی انجام نمی‌گرفت.
 

مدیر عامل چادرملو : قیمتها رقابتی شود کمبود سنگ آهن نخواهیم داشت

می متالز - محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پنل تخصصی بررسی چالشها و فرصتهای بخش معدن و صنایع فولادی در دهمین همایش دنیای اقتصاد در پاسخ به گلایه شرکت های فولادی از کمبود سنگ آهن و عدم تمایل تولید کنندگان سنگ آهن برای فروش این محصول به تولید کنندگان فولاد گفت: دو شرکت چادرملو و گل گهر به تنهایی بیش از ۵۴ درصد از کنسانتره و سنگ آهن واحدهای فولادی کشور را تامین می کنند و اگر فولادی ها حمایت لازم را از معادن کوچک داشته باشند و خرید خود را با قیمت آزاد و عادلانه انجام دهند مطمعناً تمایلی به صادرات با توجه به موانع موجود نخواهد بود.
 

مدیر عامل چادرملو : قیمتها رقابتی شود کمبود سنگ آهن نخواهیم داشت

می متالز - نخستین نمایشگاه شتاب دهنده‌های برگزیده کشور درحالی برگزار شد که این شتاب دهنده‌ها آمادگی خود را برای حمایت از استارت آپ ها و صاحبان ایده اعلام کردند.
 معاون مالی و اقتصادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو:

از پرداخت حقوق دولتی معاف هستیم

می متالز - معاون مالی و اقتصادی چادرملو گفت: شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌گهر و چادرملو و یا کلیه شرکت‌هایی که پروانه بهره‌برداری از معدن آنان به نام دولت (ایمیدرو) است، برای بهره‌برداری از معدن خود به دولت (ایمیدرو) صرفا حق انتفاع پرداخت می‌کنند و از شمول پرداخت حقوق دولتی معاف هستند.
 مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو:

با دریافت حقوق دولتی بدون افزایش تولید، در حق معادن ظلم نکنیم

می متالز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: دولت اگر می‌خواهد متناسب با افزایش تولید، افزایش بهره مالکانه هم داشته باشد مشکلی نیست اما اگر قرار باشد حقوق دولتی را بدون افزایش تولید یا افزایش قیمت، دریافت کنند، علی‌القاعده ظلمی در حق معادن است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما