خبر
مس   بورس و سهام  

خروج «فملی» از حبس بازه‌ای/ هجوم سهام بنیادی به صف خرید

می متالز - سهام شرکت ملی مس ایران امروز پس از چند هفته نوسان در محدوده قیمتی قابل توجهی قرار گرفت. اما این سهم بنیادی را چرا باید مورد توجه قرار داد؟

به گزارش می متالز، سهام شرکت ملی مس ایران نیز در بازار امروز پس از نوسان چند هفته‌ای در محدوده 530 تومان رشد قیمتی قابل توجه را تجربه کرد و در لحظه تنظیم این گزارش به بیش از 550 تومان رسید. سهام ملی مس ایران را می‌توان در دسته سهام بنیادی قرار داد که در بازار سهام مورد کم‌لطفی معامله‌گران قرار گرفته است.

 در مقایسه با بسیار از شرکت‌هایی که رشدهای مداوم قیمتی و مشکوک به حباب را رشد می‌کنند سهام ملی مس ایران از نمادهای ارزنده بازار محسوب می‌شود. دو نگرانی از ملی مس یعنی بودجه و همچنین قیمت مس در بازار جهانی است.

 در خصوص سایر موارد باید گفت در سطوح پایین‌تر دلار نیز این سهم با فرض همراهی سایر متغیرهای اثرگذار در حوزه کلان ارزنده است. انتظار سود حدود 140 تومانی برای سال جاری و همچنین سال آینده را می‌توان در «فملی» داشت. یکی از پتانسیل‌های قابل توجه ملی مس موجود کاتد این شرکت به عنوان یک دارایی ارزنده است که دست این شرکت را برای خودنمایی در گزارش‌های آتی باز گذاشته است.

سهام ملی مس را می‌توان در رده سهام بنیادی بازار قرار داد که در شرایطی که هراس از تشکیل حباب قیمتی سایر نمادها را فرا گرفته است می‌تواند فضای نسبتا امنی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند. در این میان البته باید به فرصت‌های موجود به ریسک‌ها مانند بازار جهانی نیز توجه داشت اما به صورت کلی این نماد با بسیاری از نمادهای بازار که رشدهای افسارگسیخته و بدون پشتوانه‌ای را تجربه کرده‌اند، از نظر وضعیت بنیادی قابل مقایسه نیست. این غول صنعت مس را باید با فولاد مبارکه به عنوان یک سهم بنیادی دیگر مقایسه کرد.

 گرچه این نمادها در نگاه کنونی بازار که توهم کسب سودهای یک‌شبه را دارا است جلوه نمی‌کنند اما سهام بلندمدت این‌چنینی به ندرت می‌توان در بازار مشاهده کرد. 

کد خبر: 69635
تاریخ: 1398/09/10 - 21:08
منبع: دنیای بورس

فملی  شرکت ملی مس ایران  سهم بنیادی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پرداخت سود "فملی" از طریق سجام

می متالز - شرکت ملی صنایع مس ایران از طریق سجام سود پرداخت می کند.
 

رشد 70.3 درصدی درآمد «فملی»

می متالز - بررسی وضعیت میزان تولید و فروش محصولات مسی و غیر مسی شرکت ملی صنایع مس ایران نشان می‌دهد که این شرکت در دوره یک ماهه منتهی به 31 تیر ماه سال 1399، در تولید مفتول مس و اسید سولفوریک عملکرد خوبی را نسبت به آخرین ماه فصل بهار از خود به نمایش گذاشته است. همچنین این شرکت در ماه مورد بررسی توانسته با فروش محصولات مسی و جانبی خود به رشد 70.3 درصدی در میزان درآمد کسب شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته دست یابد.
 

سود فملی از طریق سجام واریز می‌شود

می متالز - طبق اطلاع کسب شده از بخش سهامداران شرکت ملی مس سود سهام این شرکت برای کسانی که در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند، از طریق شماره حساب اعلامی در سجام واریز می‌شود
 

افزایش ۵۵ درصدی فروش فملی در تیر ۹۹

می متالز - فروش شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) در ۴ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ با افزایش ۳۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال مالی قبل به ۹۱,۶۲۰,۴۸۷ میلیون ریال رسید.
 

“فملی” ۳۳ درصد افزایش درآمد را ثبت کرد

می متالز - فملی در تیرماه با درآمد ۲۷۴۴٫۲ میلیارد تومان مجموع درآمد در ۴ ماه گذشته را به رقم ۹۱۶۲ میلیارد تومان رسانده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد افزایش داشته است.
 

معامله 4 نماد شاخص ساز به بعد موکول شد

می متالز - به دلیل حجم زیاد معاملات 4 نماد، زمان انجام معامله به بعد موکول شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما