خبر
مس   بورس و سهام  

خروج «فملی» از حبس بازه‌ای/ هجوم سهام بنیادی به صف خرید

می متالز - سهام شرکت ملی مس ایران امروز پس از چند هفته نوسان در محدوده قیمتی قابل توجهی قرار گرفت. اما این سهم بنیادی را چرا باید مورد توجه قرار داد؟

به گزارش می متالز، سهام شرکت ملی مس ایران نیز در بازار امروز پس از نوسان چند هفته‌ای در محدوده 530 تومان رشد قیمتی قابل توجه را تجربه کرد و در لحظه تنظیم این گزارش به بیش از 550 تومان رسید. سهام ملی مس ایران را می‌توان در دسته سهام بنیادی قرار داد که در بازار سهام مورد کم‌لطفی معامله‌گران قرار گرفته است.

 در مقایسه با بسیار از شرکت‌هایی که رشدهای مداوم قیمتی و مشکوک به حباب را رشد می‌کنند سهام ملی مس ایران از نمادهای ارزنده بازار محسوب می‌شود. دو نگرانی از ملی مس یعنی بودجه و همچنین قیمت مس در بازار جهانی است.

 در خصوص سایر موارد باید گفت در سطوح پایین‌تر دلار نیز این سهم با فرض همراهی سایر متغیرهای اثرگذار در حوزه کلان ارزنده است. انتظار سود حدود 140 تومانی برای سال جاری و همچنین سال آینده را می‌توان در «فملی» داشت. یکی از پتانسیل‌های قابل توجه ملی مس موجود کاتد این شرکت به عنوان یک دارایی ارزنده است که دست این شرکت را برای خودنمایی در گزارش‌های آتی باز گذاشته است.

سهام ملی مس را می‌توان در رده سهام بنیادی بازار قرار داد که در شرایطی که هراس از تشکیل حباب قیمتی سایر نمادها را فرا گرفته است می‌تواند فضای نسبتا امنی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند. در این میان البته باید به فرصت‌های موجود به ریسک‌ها مانند بازار جهانی نیز توجه داشت اما به صورت کلی این نماد با بسیاری از نمادهای بازار که رشدهای افسارگسیخته و بدون پشتوانه‌ای را تجربه کرده‌اند، از نظر وضعیت بنیادی قابل مقایسه نیست. این غول صنعت مس را باید با فولاد مبارکه به عنوان یک سهم بنیادی دیگر مقایسه کرد.

 گرچه این نمادها در نگاه کنونی بازار که توهم کسب سودهای یک‌شبه را دارا است جلوه نمی‌کنند اما سهام بلندمدت این‌چنینی به ندرت می‌توان در بازار مشاهده کرد. 

کد خبر: 69635
تاریخ: 1398/09/10 - 21:08
منبع: دنیای بورس

فملی  شرکت ملی مس ایران  سهم بنیادی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

«فملی» بدشانسی آورد/ ویروسی که به جان بازار جهانی افتاد

می متالز - ملی‌مس بعد از عملکرد خوب پاییز و در ادامه فروش چشم‌گیر در ماه دی اما از بازار جهانی شانس نیاورد. ریزش قابل توجه قیمت مس در بازار جهانی و عقب‌نشینی از سطوح نزدیک به 6300 دلار به کمتر از 6 هزار دلار عملکرد ملی‌مس را به حاشیه برد.
 خبری خوش برای سهامداران فلز سرخ؛

«فملی» در آستانه ثبت فروش ۲۰ هزار میلیارد تومانی

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران مس از ثبت فروش ۲۰ هزار میلیارد تومانی این شرکت در سال خبر داد.
 خبر خوش مدیر عامل شرکت مس برای سهامداران فلز سرخ؛

«فملی» در آستانه ثبت فروش 20 هزار میلیارد تومانی در سال/ رشد 163 درصدی فروش شرکت مس نسبت به مدت مشابه سال قبل

می متالز - اردشیر سعد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران در دی ماه موفق به فروش 2722 میلیارد تومانی شد که با این میزان فروش از ابتدای سال جاری تا کنون فروش بیش از 18 هزار میلیارد تومانی را به ثبت رسانده است.
 مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) اعلام کرد:

3500 میلیارد تومان طرح در آستانه افتتاح/ افزایش فروش 138 درصدی مس/ سهام داران سهام مس خود را نفروشند/ افزایش تقاضای جهانی برای مس

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران اعلام کرد: اکنون 3500 میلیارد تومان طرح در صنعت مس در آستانه افتتاح قرار گرفته است. در بخش فروش نیز طی 10 ماهه امسال، 138 درصد افزایش داشته ایم.
 در مجمع فوق‌العاده ملی مس ایران تشریح شد

آینده «فملی» از زبان مدیرعامل

می متالز - مجمع فوق‌العاده شرکت ملی مس ایران به منظور تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه 30 درصدی از محل سود انباشته امروز در سالن خلیج فارس موسسه پژوهشگاه نیرو برگزار شد و سرمایه این شرکت از 7800 میلیارد تومان به 10140 میلیارد تومان افزایش یافت.
 

درخشش ادامه‌دار «فملی» در زمستان؟

می متالز - نرخ فروش کاتد با بیشترین سهم در ترکیب فروش محصولات ملی‌مس در پاییز حدود 66 میلیون تومان به ازای هر تن است. این در حالی است که با نرخ دلار حدود 11800تومانی نیما و قیمت هر تن کاتد حدود 6300 دلاری، قیمت هر تن کاتد مس به بیش از 74 میلیون تومان خواهد رسید؛ رشد بیش از 12 درصد نرخ نسبت به پاییز.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما