خبر
مس  
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

شرکت مس، مسیر درخشانی را برای توسعه در پیش گرفته است

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت مس، با طرح های توسعه ای جدید، مسیر درخشانی را برای توسعه در پیش گرفته است.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور در حاشیه مراسم رونمایی از طرح یکپارچه سازی اطلاعات در شرکت مس با بیان مطلب فوق اذعان کرد: تا پایان امسال 310 میلیون دلار (4500 میلیارد تومان) طرح در صنعت مس افتتاح می شود. در سفر اخیر رئیس جمهور به کرمان نیز 110 میلیون یورو طرح در این حوزه افتتاح شد.  

وی ادامه داد: طی جلسه ای که با آقای سعد محمدی و اعضای هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران داشتیم، به اجرای طرح های این شرکت به ارزش 1.8 میلیارد یورو و 13 هزار میلیارد تومان، توافق شد و خوشبختانه مصمم هستیم این اتفاق رخ دهد.

مس ظرفیت فنی بالایی دارد

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در بعد تکنولوژی، در برخی جاها توافقات بین المللی داریم، گفت: در حوزه مس، ظرفیت فنی بالایی وجود دارد و در شرایط فعلی، ظرفیت شرکت مس جوابگو است.

وی افزود: تلاش داریم نیاز مالی این طرح ها را خودمان تامین کنیم و به فاینانس های بین المللی تکیه نکنیم.

غریب پور با بیان اینکه همزمانی که شرکت مس با رونمایی از طرح جامع اطلاعاتی در حال شفافیت سازی است، اقدام به توسعه و افزایش ذخایر نیز است، گفت: ظرفیت این بخش در حال تکثیر است به این معنا که شرکت مس، اکتشافات جدیدی در سونگون، سرچشمه و سیستان و بلوچستان می کند.

وی ادامه داد: شرکت مس طی نیمه نخست امسال به اندازه 12 ماهه سال 97، صادرات داشته است که نشانه موفقیت آنها بوده است. مازاد کنسانتره مس را اکنون صادر می کنیم و امیدواریم روزی برسد که بتوانیم کل محصول تولیدی را در داخل مصرف کنیم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: منافع حاصل از سود سهامداران نیز صرف توسعه شرکت مس می شود. به این معنا که شرکت مس منابع لازم برای توسعه را خود تولید می کند.

فعال تر سازی کمیته ایمنی معادن

غریب پور بیان داشت: از جمله سیاست های ما در ایمیدرو، ممیزی، شناسایی نقاط ضعف و قوت، نظارت مداوم در حوزه اچ اس ای، آموزش، تامین تجهیزات ایمنی برای ما مهم است و درصدد هستیم کمیته ایمنی معادن را بیشتر از قبل فعال کنیم. به ویژه اینکه چون معادن را به بخش خصوصی واگذار می کنیم ضروری است که تمهیدات ایمنی را نیز بیندیشیم. البته شرکت مس در حوزه ایمنی صاحب دانش فنی بالایی در حوزه ایمنی است.

وی ادامه داد: سیاست ما در بخش مس این است که معادن بزرگ توسط شرکت مس مدیریت شود و معادن کوچک در اختیار بخش خصوصی با قراردادهای مشخص با شرکت مس قرار گیرد. این روند قبلا بوده اما با اجرای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، شرکت مس پیشتاز شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل سابق ایمیدرو اعلام کرد:

خدشه‌دارشدن استراتژی صنعتی در بده‌بستان‌های سیاسی

می متالز - بحث بر سر استراتژی‌های صنعتی ایران همواره یکی از محل‌‎های مهم مناقشات کارشناسی بوده است. بخشی از کارشناسان حوزه صنعت بر این باورند که در ایران استراتژی صنعتی نداریم و سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در بخش صنعت، بدون داشتن نقشه راه مناسب، صرفا منتهی به هدردادن منابع کشور شده است.
 

"سرچشمه" و افزایش ۵۰ درصدی سرمایه

می متالز - شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه افزایش سرمایه می دهد.
 رئیس هیات عامل ایمیدرو:

حلقه مفقوده صنعت تبدیل علم به فناوری است

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو در دومین جشنواره اینوماین گفت: تبدیل علم به فناوری، حلقه مفقوده صنعت است.
 در سومین همایش HSEE انجام شد؛

واحدهای برتر ممیزی تقدیر شدند

می متالز - در سومین همایش ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE)، واحدهای دارای "سطح عملکرد خوب" شامل مجتمع فولاد سپید دشت، مجتمع فولاد میانه و مجتمع طلای موته و واحدهای دارای "بیشترین رشد عملکرد HSE نسبت به سال قبل" مشتمل بر شرکت سنگ آهن گهر زمین (بهره‌بردار معدن شماره سه گل گهر سیرجان) و مجتمع سرب و روی انگوران، اعلام عمومی شد.
 

کنسانتره تولیدی باید در فولاد مبارکه و فولاد خوزستان به محصول تبدیل شود

می متالز - خداداد غریب پور در میزگرد تخصصی بررسی مهم‌ترین مسائل روز صنعت فولاد و صنایع وابسته تصریح کرد: انتقاد وارده به طرح جامع فولاد این است که باید زنجیرۀ صنعت به‌طور کامل مصوب می‌شد و فراتر از آن اقدامی انجام نمی‌گرفت.
 غریب پور در مراسم افتتاحیه اینوماین 2:

ایمیدرو به عنوان شتاب دهنده ملی در حوزه فناوری معدن و صنایع معدنی عمل می کند / هم آفرینی ارزش، جایگاه بالاتری از ارزش افرینی دارد

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو امروز در مراسم افتتاحیه اینوماین 2 تاکید کرد: با همکاری شرکت های دانش بنیان و شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی به دنبال "هم آفرینی ارزش" هستیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما