خبر
محیط زیست  

گلایه عضو شورا بابت آلودگی هوا به شهرداری و دولت

می متالز - یک عضو شورای شهر تهران از دولت درخواست کرد قطره چکانی تعطیلات را اعلام نکند، این اتفاق مثبتی را برای کاهش آلودگی هوا رقم نخواهد زد.

به گزارش می متالز، حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در تذکری درخصوص آلودگی هوای شهر تهران گفت: طی روزهای گذشته، شاهد چند روز بسیار آلوده در هوای شهر تهران بودیم و دراین بین عمده انتظارات برای کاهش آلودگی هوا از مدیریت شهری بود اما باید توجه داشت که تنها مرجع صالح برای رسیدگی به وضعیت آلودگی هوا، مدیریت شهری تهران نیست.

البته خود مدیریت شهری این انتظار را در مردم ایجاد کرد و زمانی که سال گذشته به دلیل نزولات آسمانی هوا بهتر شد، مدام گفته شد که دلیل بهترشدن هوای تهران، اجرای طرح ترافیک جدید بود، در صورتی که این طرح در همین صحن شورا و در بین کارشناسان مخالفان زیادی داشت و دارد و همچنان هم به‌نظر می‌رسد که نتوانسته کارآمدی خودش را در کاهش آلودگی هوا نشان بدهد و آلودگی هوا در روزهای اخیر این موضوع را نشان داد. وی ادامه داد: من تقاضا دارم از شهردار تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک که برای سال آینده در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا تجدیدنظر کنند. به گفته این عضو شورای شهر تهران دولت مقاومت شدیدی در تعطیل کردن ادارات و بخش عمومی می‌کند که به‌نظر می‌رسد اگر این اتفاق از پیش اطلاع داده شود، می‌تواند منجر به خروج بخشی از مردم از شهر شود. دولت قطره چکانی تعطیلات را اعلام نکند، این اتفاق مثبتی را برای کاهش آلودگی هوا رقم نخواهد زد. وی ادامه داد: نه به دولت قبل که منتظر بود با هر بهانه‌ای کشور را تعطیل کند و نه به این دولت که در بدترین شرایط آب و هوایی هم حاضر به تعطیلی نیست و این متاسفانه نشان می‌دهد سلامت مردم در اولویت نیست.

کد خبر: 69908
تاریخ: 1398/09/11 - 21:17
منبع: دنیای اقتصاد

آلودگی هوا  حجت نظری  شهرداری و دولت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مصرف بنزین پس از گرانی چقدر کم شد؟

می متالز - پس از سهمیه‌بندی بنزین میزان مصرف آن کاهش یافت و عدد ۲۲ میلیون لیتر در روز صرفه‌جویی اجرای این طرح اعلام شد و تاکنون نیز تغییر چندانی نکرده است اما وزیر نفت افزایش مصرف این فرآورده نفتی را پیش‌بینی کرده است.
 

انتقال واحد آندسازی ایرالکو تا پایان سال ۹۹ انجام می‌شود

می متالز - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: انتقال واحد آندسازی ایرالکو بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و تعهدات داده شده تا پایان سال ۹۹ انجام می‌شود.
 داودی:

سوخت LPG جایگزین سوخت CNG شود

می متالز - نماینده مردم سراب در مجلس یکی از دلایل آلودگی هوا را استفاده از CNG دانست و گفت: جایگزینی این سوخت با سوخت گاز مایع می‌تواند ضمن صرفه جویی در انرژی، باعث کاهش آلودگی هوا شود.
 ساعت پنج و نیم عصر؛

معجزه‌ یا الهام به وقت ساعت ۹ ...

می متالز - گزارش پنج و نیم عصر امروز، نیم نگاهی دارد به داغی تنور رد صلاحیت‌شدگانی که برای غیرخودی سینه می‌زنند تا اینکه معاون آزادی‌نشین راس ساعت ۹ سورپرایز داشت.
 تولید خودروهای سنگین ۶۹ درصد افت کرد

دست‌انداز خودروی جایگزین در مسیر ابر پروژه اسقاط

می متالز - آلودگی هوا به نوعی چالش اصلی در کلان‌شهرهای کشور است. دولت برای مقابله با این مساله همچنان تلاش می‌کند تا چراغ «ابر پروژه اسقاط» را روشن نگه دارد. اما بی‌تردید مهم‌ترین مساله برای روشن نگه‌داشتن چراغ این طرح، تامین خودروهای نو برای جایگزینی با خودروهای سنگین فرسوده است.
 نقش اول سریال آلودگی هوا عوض شد

شناسایی آماری ناشر بوی تهران/ یک هفته بدون آلودگی چه پیامی برای مدیران پایتخت دارد؟

می متالز - پرونده بوی نامطبوع در شهر تهران ظاهرا برای دومین سال پیاپی وارد بایگانی اتاق مدیران مسوول شهر تهران شده است؛ اما دو اتفاق جدید طی هفته گذشته در پایتخت سبب شد ناشر اصلی آلودگی بودار شناسایی شود. طی هفته گذشته دو اتفاق مرتبط با کیفیت هوای پایتخت رخ داد که یکی از اتفاق‌ها آماری و دیگری زیست‌محیطی بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما