خبر
اقتصاد  
معاون طرح و برنامه وزارت صمت:

با رویه های قبلی، رونق تولید محقق نمی شود/ نیاز به جذاب سازی سرمایه گذاری در تولید داریم

می متالز - با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت کمیسیون پایش فضای کسب‌ و کار خانه صنعت و معدن ایران تشکیل شد.

به گزارش  می متالز، در این جلسه سعید زرندی گفت: چند موضوع مهم در بهبود فضای کسب‌ و کار کشور وجود دارد، که شامل تأمین نقدینگی مورد نیاز تولید، مالیات، تأمین اجتماعی و حمل‌ونقل است.

معاون طرح و برنامه گفت: برای هر کدام از این موضوعات، بسته ویژه‌ای را تدوین کردیم تا با متولیان و دستگاه‌های مختلف به بحث و بررسی بگذاریم.

وی از خانه‌های صنعت و معدن و بخش خصوصی خواست تا نقطه‌نظرات خود را در این خصوص ارائه نمایند.

زرندی گفت: خانه‌های صنعت و معدن در صف اول تولید هستند و بهتر از هر کسی مشکلات و مسایل صنعت را می‌شناسند، لذا برای این بسته‌ها نظرات خود را بدهند.

معاون طرح و برنامه گفت: با بانک مرکزی و سازمان مالیات مسایل تولید را به صورت منظم پیگیر هستیم و در خصوص تأمین اجتماعی نیز پس از جمع‌بندی نهایی نظرات بخش تولید، بسته ویژه تامین اجتماعی از منظر تولید را ارائه می کنیم.

زرندی تأکید کرد: در سال رونق تولید باید همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها پای کار بیایند و حرکت به روال گذشته منجر به رونق تولید نخواهد شد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از خانه‌های صنعت و معدن و همه بخش خصوصی می‌خواهیم، اگر بخشنامه‌ای را خلاف روند رونق تولید یا بهبود فضای کسب‌وکار می‌بینند به این وزارتخانه منعکس کنند.

زرندی تصریح کرد: البته باید در موضوعات نگاه بلندمدت داشت، چرا که برخی اوقات حمایت‌های موقت و یا حمایت‌هایی که همه جوانب آن دیده نشده باشد در بلندمدت به ضرر بخش تولید شود.

وی گفت: حتی برخی معافیت‌ها، یارانه‌ها و حمایت‌های مالیاتی که همه جوانب آن مدنظر نبوده و فقط نگاه کوتاه‌مدت به آن بوده در بستر زمان به ضرر بخش صنعت شده است. لذا باید با دقت و هوشمندی به دنبال حمایت‌های اثرگذار و مفید برای تولید باشیم.

زرندی همچنین در این جلسه گفت: صنایع پیشران را تعیین کردیم و هدف ما از تعیین صنایع پیشران آن بود که سرمایه‌گذاری را به سمت نیازهای اصلی کشور هدایت کنیم و منابع را به سوی این صنایع سوق دهیم.

وی گفت: آمادگی داریم نظرات بخش خصوصی و تشکل‌ها را روی صنایع پیشران داشته باشیم.

معاون طرح و برنامه تأکید کرد: جذاب‌سازی تولید یکی از موضوعات است که باید بخش خصوصی در این راه پیشگام باشد، البته برای جذاب‌سازی تولید نیاز به برخی قوانین و مقررات نیز داریم.

در این جلسه اعضای کمیسیون پایش فضای‌ کسب‌وکار خانه صنعت و معدن ایران نظرات و برنامه‌های خود را برای بهبود فضای کسب‌وکار کشور اعلام کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 جهش تولید ناوگان ریلی در سال «رونق تولید» با حمایت دولت

جشن خودكفايی در صنایع ریلی/ انقلاب ریلی در دولت تدبیر و امید

می متالز - وزارت راه و شهرسازی و شرکت راه‌آهن با استفاده از ظرفیت‌های قانونی تبصره ۱۸ قانون بودجه، ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و بازار سرمایه رونق تولید در صنایع حمل و نقل ریلی را کلید زد.
 دادستان اصفهان:

"حمایت از ذوب‌ آهن اصفهان برای حفظ رونق تولید ضروری است"

می متالز - علی اصفهانی، دادستان اصفهان به همراه معاونین دادستانی و دکتر میرشفیعی دادستان زرین شهر 3 بهمن ماه ضمن بازدید از خط تولید و پروژه های توسعه با مسئولین این شرکت دیدار و گفتگو کردند.
 معاون طرح و برنامه وزرات صمت عنوان کرد؛

صدور بیش از 293 هزار فقره مجوز صنفی در 9 ماه اول سال

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طی 9 ماه سال جاری بیش از 293 هزار فقره مجوز صنفی صادر شد.
 معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد:

روند کاهشی قیمت ورق فولادی از امروز آغاز می‌شود/ تزریق ماهانه 280 هزار تن ورق گرم فولادی به بازار

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص شیوه تامین ورق های فولادی مورد نیاز صنایع کوچک و متوسط کشور گفت: در این خصوص چند اقدام همزمان مورد توجه بوده است که از جمله آن می توان به افزایش تعداد عرضه ورق فولادی در بورس کالا از 2 مورد در ماه به ۴ مورد که به عبارتی هر هفته بالغ بر ۷۰ هزار تن ورق گرم به بازار تزریق می شود و همچنین حدود ۶۵ هزار تن ورق سرد کف در طول ماه در 2 مقطع عرضه می‌شود.
 

وزارت صمت: برای کاهش قیمت ورق فولاد اقدام می کنیم | برنامه چیست؟

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت برای افزایش عرضه و کاهش قیمت ورق فولاد تمهیداتی اندیشیده است.
 

تسهیلات برای صادرات | بسته حمایت دولت ابلاغ شد + لینک متن کامل

می متالز - اسحاق جهانگیری بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی را به منظور تحقق اهداف توسعه صادرات سال ۹۸ ابلاغ کرد. بر این اساس به وزارت صنعت، معدن و تجارت ماموریت داده شد تا هر یکماه، گزارش عملکرد ارایه دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما