خبر
خودرو  
سرپرست معاونت امور بین‌ الملل سازمان توسعه تجارت می گوید:

تولید مشترک خودروهای روسی در ایران جدی شد / نشست لادا با خودرو سازان ایرانی

می متالز - سرپرست معاونت امور بین الملل سازمان توسعه تجارت می‌گوید: تولید مشترک خودرو میان ایران و روسیه جدی و زمینه همکاری فراهم شده است. از چندین ماه گذشته تاکنون چندین نشست میان مدیران لادا، ایران خودرو و سایپا شکل گرفت و خودرو سازان مذاکرات متعددی را با شریک‌های تجاری برگزار کردند.

به گزارش می متالز،  تولید خودروهای مشترک با کشورهای همسایه موضوعی است که این روزها در زمان تشدید تحریم‌ها داغ شده است. هر چند که مقامات مسئول درباره خبر مذاکرات تجاری میان خودروسازان ایرانی با کشورهای منطقه تمایلی به حرفی زدن درباره و موضع سکوت را اختیار کرده‌اند اما با ورود هیات اوراسیا به تهران سرپرست معاونت امور بین الملل سازمان توسعه تجارت از جدی شدن تولید خودروهای مشترک میان ایران و روسیه خبر داد.

 سیاست‌های جدید خودرویی ایران / تولیدات مشترک خودرو از ترکیه تا آذربایجان

سرپرست معاونت امور بین الملل سازمان توسعه تجارت در پاسخ به این پرسش آیا تولید خودروهای مشترک روسی در ایران جدی شده است یا خیر؟ در مذاکراتی که با هیات اوراسیا داشتیم بحث صنعت خودرو و تولید مشترک با کشورهای همسایه مطرح شد. آنها گفتند که خودرو را از مذاکرات اصلی در قرارداد اوراسیا خارج و اجازه دهیم بنگاه‌های خودرو ساز پای میز مذاکره حضور یابند تا به این شکل صاحبان بنگاه‌ها خود بتوانند درباره تولید مشترک تصمیم‌ روشنی بگیرند.

فعلا دولت در مذاکرات خودرویی دخالت ندارد

میرهادی سیدی افزود: بنابراین از چندین ماه گذشته تاکنون چندین نشست میان مدیران لادا، ایران خودرو و سایپا شکل گرفت و خودروسازان مذاکرات متعددی را با شریک‌های تجاری برگزار کردند. آنها هم نقاط قوت را در حوزه تولید مشترک خودرو و توسعه همکاری‌ها بررسی کردند که امیدواریم در طول زمان زمینه همکاری خودرویی بین طرفین شکل گیرد.

او اظهار کرد: به هر حال در این مقطع و با توجه به پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا مذاکره درباره تولید مشترک خودرو میان ایران و روسیه جدی و زمینه همکاری فراهم شده است.

سیدی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت هم در بخش توسعه همکاری‌های دولتی مداخله دارد یا خیر؟ گفت: دولت در مذاکرات و توافق‌ها درباره تولید مشترک ایران و روسیه دخالتی ندارد و این موضوع از طریق بنگاه‌های خودرویی و مقامات بازرگانی این حوزه پیگیری می‌شود. آنچه که به نظر می‌رسد قطعا پای ایران در تولید مشترک خودرو با کشورهای همسایه وسط است و امکان مشارکت میان خودروسازان ایران و منطقه وجود دارد. حال در آینده باید رفتار بازیگران خودرویی را درباره توسعه همکاری‌های خودرویی دید.

مقام روسی درباره تولید خودروهای مشترک چه می‌گوید؟

در عین حال نماینده بازرگانی روسیه هم درباره وضعیت مذاکرات خودرو سازان ایرانی با لادای روسیه گفت: در گذشته مذاکراتی مبنی بر تولید خودروهای مشترک میان ایران و روسیه مطرح شد. ممکن است که در سال نوی میلادی این نوع مذاکرات جدی شود.

کد خبر: 70810
تاریخ: 1398/09/14 - 16:16
منبع: تجارت نیوز

میرهادی سیدی  خودرو  ایران  روسیه  لادا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

"سرچشمه" و افزایش ۵۰ درصدی سرمایه

می متالز - شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه افزایش سرمایه می دهد.
 

"شیران" و یک شفاف سازی

می متالز - شرکت صنایع شیمیایی ایران از نتیجه دادگاه گفت.
 

شرط دولت برای واگذاری سهام خودروسازان

می متالز - وزارت صنعت،معدن و تجارت (صمت) در حالی قصد دارد باقی‌مانده سهام دولت در ایران خودرو و سایپا را تا پایان سال آینده واگذار کند که طبق استراتژی در نظر گرفته شده از سوی وزیر صمت، این اقدام منوط به رشد ارزش سهام خودروسازان است.
 ساعت پنج و نیم عصر؛

التصاق مدیر بانک قرمزپوش!

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به قطعه‌سازان که متاع خویش را گران می‌فروشند و آمارهای پنهان دولتی که باعث شده کارشناسان با "غمض عین" جلوی مردم یاوه‌گویی را پیش می‌گیرند.
 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

تشریح جزئیات همکاری صنایع دفاع با خودروسازان/ تمامی خودروهای نیمه کاره با همکاری صنایع دفاع از پارکینگ ها ترخیص شد

می متالز - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نحوه همکاری صنایع دفاع با خودروسازان داخلی را تشریح کرد.
 پارسایی انتقاد کرد:

عده‌ای خاص می‌توانند در طرح‌های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند

می متالز - سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس می‌گوید پس از تفاوت فاحش قیمت خودرو در بازار و کارخانه، تنها عده‌ای خاص می‌توانند در طرح‌های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند و خودروسازان علت این امر را هک شدن سیستم فروش به وسیله ربات و توسط سوداگران می‌دانند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما