خبر
نفت   حمل و نقل عمومی  

اعلام جزئیات دوگانه‌سوز شدن ناوگان حمل و نقل عمومی

می متالز - علیرضا صادق آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با موافقت شورای اقتصاد، یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو ناوگان حمل و نقل عمومی با کمک بلاعوض، دوگانه‌سوز خواهد شد.وی افزود بر این اساس همه خودروهای تاکسی، وانت، ون و مسافربر شخصی کشور شامل این مصوبه شورای اقتصاد می‌شوند.

به گزارش می متالز، سقف تعهد دولت در این مصوبه برای پرداخت کمک بلاعوض به مالکان خودروهای یاد شده، بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که از محل صرفه‌جویی در مصرف بنزین سهمیه‌ای تامین و پرداخت خواهد شد.

صادق آبادی ادامه داد: این مبلغ به استناد ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر از محل صرفه جویی در مصرف بنزین تامین می‌شود و هفته آینده، جزئیات و نحوه نام نویسی مالکان خودروهای بنزین سوز عمومی از طریق اعلامیه‌های شرکت ملی پالایش و پخش اعلام خواهد شد.مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با رد شایعات درخصوص احتمال افزایش نرخ سوخت CNG گفت: با اجرای این طرح ضمن کمک به ایجاد اشتغال سریع در کشور، هزینه‌های حمل و نقل مسافر حتی در مقایسه با بنزین هزار تومانی هم کاهش می‌یابد چرا که رانندگان سوخت خود را با نرخ ۴۵۰ تومان دریافت می‌کنند.صادق آبادی با اشاره به اینکه تمام ظرفیت ساخت و تولید تجهیزات خودروهای دوگانه سوز در کشور موجود است و نیازی به واردات تجهیزات دوگانه سوز کردن خودروها نیست، گفت: در جلسات با کارخانه‌ها و کارگاه‌های تبدیل متوجه شدیم که ماهانه امکان تبدیل ۲۰۰ هزار خودروی بنزین سوز به دوگانه سوز فراهم است و با توجه به اینکه ممکن است این ظرفیت در ماه‌های اول به‌طور کامل فراهم نباشد، پیش بینی می‌کنیم که حداکثر ظرف مدت یک سال این طرح به‌طور کامل به سرانجام برسد. صادق‌آبادی تاکید کرد: از محل تبصره ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر اعتباری برای تبدیل خودروهای شخصی در نظر گرفته نشده و هدف این طرح، کاهش هزینه‌های ناوگان عمومی کشور است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش:

دو شرکت بورسی درحال ساخت ۴ پالایشگاه هستند/ آمار تولید بنزین

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش گفت: دو شرکت بورسی پالایشگاه تهران و هلدینگ نفت و گاز پارسیان از طریق منابع مالی بانک های ملت و تجارت، احداث ۴ پالایشگاه را بر عهده گرفته اند.
 شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد

تولید و توزیع ۱۷ میلیون کارت سوخت طی ۶ سال اخیر

می متالز - شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: هیچ‌گاه کارت سوخت و سامانه مربوط به آن از سوی متصدیان امر حذف نشد و در تمام سال‌های گذشته به‌صورت مستمر از سامانه هوشمند سوخت استفاده‌ شده؛ به‌گونه‌ای که از سال ۹۲ تاکنون ۱۷ میلیون کارت سوخت تولید و توزیع شده که از این تعداد ۷ میلیون کارت المثنی و ۱۰ میلیون کارت سهم خودروها و موتورسیکلت‌های نوشماره بوده است.
 

کمک بلاعوض برای دوگانه‌ سوز کردن خودروهای عمومی

می متالز - بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، دولت از محل صرفه‌ جویی در مصرف بنزین، به وانت بارها، تاکسی‌ها، ون‌ها و مسافربرهای شخصی برای گاز سوز کردن کمک بلاعوض می‌دهد
 مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش خبر داد:

تصویب وام بلاعوض ۶.۵ هزارمیلیاردی دوگانه سوز شدن خودرو‌ها و رد یک شایعه

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش از تصویب پرداخت ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای دوگانه سوز کردن خودرو‌ها خبر داد و شایعه احتمال افزایش نرخ CNG را رد کرد.
 

ناوگان حمل و نقل عمومی دوگانه سوز می‌شود

می متالز - ین خودرو‌ها شامل ناوگان حمل و نقل عمومی یعنی تاکسی‌های سدان، ون، وانت بار‌های پرمصرف و کم مصرف و خودرو‌های مسافربر شخصی است که در سامانه وزارت کشور مشخص شده اند. مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: با موافقت شورای اقتصاد، یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو ناوگان حمل و نقل عمومی با کمک بلاعوض، دوگانه سوز خواهد شد.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اعلام کرد:

ثبت نام رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی لرستان در سامانه "ایرانیان اصناف" برای دریافت سهمیه بنزین

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: رانندگان حمل و نقل عمومی این استان برای دریافت سهمیه بنزین به سامانه "ایرانیان اصناف" مراجعه کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما