خبر
نفت   حمل و نقل عمومی  

اعلام جزئیات دوگانه‌سوز شدن ناوگان حمل و نقل عمومی

می متالز - علیرضا صادق آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با موافقت شورای اقتصاد، یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو ناوگان حمل و نقل عمومی با کمک بلاعوض، دوگانه‌سوز خواهد شد.وی افزود بر این اساس همه خودروهای تاکسی، وانت، ون و مسافربر شخصی کشور شامل این مصوبه شورای اقتصاد می‌شوند.

به گزارش می متالز، سقف تعهد دولت در این مصوبه برای پرداخت کمک بلاعوض به مالکان خودروهای یاد شده، بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که از محل صرفه‌جویی در مصرف بنزین سهمیه‌ای تامین و پرداخت خواهد شد.

صادق آبادی ادامه داد: این مبلغ به استناد ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر از محل صرفه جویی در مصرف بنزین تامین می‌شود و هفته آینده، جزئیات و نحوه نام نویسی مالکان خودروهای بنزین سوز عمومی از طریق اعلامیه‌های شرکت ملی پالایش و پخش اعلام خواهد شد.مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با رد شایعات درخصوص احتمال افزایش نرخ سوخت CNG گفت: با اجرای این طرح ضمن کمک به ایجاد اشتغال سریع در کشور، هزینه‌های حمل و نقل مسافر حتی در مقایسه با بنزین هزار تومانی هم کاهش می‌یابد چرا که رانندگان سوخت خود را با نرخ ۴۵۰ تومان دریافت می‌کنند.صادق آبادی با اشاره به اینکه تمام ظرفیت ساخت و تولید تجهیزات خودروهای دوگانه سوز در کشور موجود است و نیازی به واردات تجهیزات دوگانه سوز کردن خودروها نیست، گفت: در جلسات با کارخانه‌ها و کارگاه‌های تبدیل متوجه شدیم که ماهانه امکان تبدیل ۲۰۰ هزار خودروی بنزین سوز به دوگانه سوز فراهم است و با توجه به اینکه ممکن است این ظرفیت در ماه‌های اول به‌طور کامل فراهم نباشد، پیش بینی می‌کنیم که حداکثر ظرف مدت یک سال این طرح به‌طور کامل به سرانجام برسد. صادق‌آبادی تاکید کرد: از محل تبصره ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر اعتباری برای تبدیل خودروهای شخصی در نظر گرفته نشده و هدف این طرح، کاهش هزینه‌های ناوگان عمومی کشور است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران توسط ایران‌ خودرو دیزل/ انعقاد قرارداد ایران‌خودرو دیزل با شهرداری تهران

می متالز - قرارداد تامین بخشی از نیازهای حمل و نقل شهرداری تهران توسط ایران خودرو میان مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل و شهردار تهران به امضا رسید.
 

بودجه هزار میلیاردی دولت برای بازسازی اتوبوس‌های تهران

می متالز - شهردار تهران از اختصاص بودجه یک‌هزار میلیارد تومان برای نوسازی اتوبوس‌های شهر تهران خبر داد و گفت: اولویت شهرداری استفاده از توان داخلی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی است.
 

تغییر در رأس مدیریت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

می متالز - مدیر عامل شرکت ملی پالایش و‌ پخش فرآورده‌های نفتی، “کرامت ویس کرمی” را به سمت مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منصوب کرد.
 معاون وزیر نفت خبر داد:

امضای قرارداد دو پالایشگاه برای تولید کک + به روزرسانی دو پالایشگاه بورسی

می متالز - معاون وزیر نفت از امضای قرارداد تولید کک اسفنجی و سوزنی بین دو پالایشگاه بندرعباس و امام برای تولید ۶۲۰ هزار تن کک موردنیاز صنعت آلومینیوم و برنامه به روزرسانی فناوری دو پالایشگاه بورسی خبر داد.
 برای نخستین بار در ایران

پالایشگاه بندرعباس ۲ برابر نیاز صنایع کک اسفنجی تولید می‌کند

می متالز - معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش گفت: برای نخستین بار در کشور، پالایشگاه بندرعباس سالانه ۶۲۰ هزار تن کک اسفنجی تولید می‌کند که این مقدار ۲ برابر کک موردنیاز صنایع آلومینیوم کشور است.
 با حضور وزرای صمت و نفت انجام شد؛

امضای تفاهم نامه همکاری میان ایمیدرو و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران

می متالز - تفاهم نامه همکاری میان ایمیدرو و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با حضور وزرای نفت و صمت در راستای داخلی سازی و قطع وابستگی ها به امضا رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما