خبر
سنگ آهن  
مدیرعامل گل‌گهر گفت:

استفاده از توان ساخت داخل فرصتی در ایجاد ارزش افزوده بالاتر در صنعت فولاد است

می متالز - مدیرعامل گل‌گهر با اشاره به اهمیت کاهش وابستگی به واردات تجهیزات و مواد اولیه در صنایع فولادی اظهار کرد: صنعت فولاد ایران در بخش‌هایی امروز بومی‌سازی شده و توان ساخت داخل در آن بالاست؛ بنابراین با کاهش وابستگی به خارج و استفاده از پتانسیل‌های داخلی در بخش‌های مختلف بدون تردید ارزش افزوده بالاتری خواهیم داشت.

به گزارش می متالز، جمشید ملارحمان در این زمینه گفت: توجه به سیر تحولات در صنعت فولاد نشان می‌دهد ایران در این صنعت استراتژیک از وابستگی بیش از ۹۰ درصدی در اوایل امروز به سهمی نزدیک به ۳۰ درصد رسیده که این دستاوردی در راستای استقلال و افزایش ارزش افزوده در این صنعت برای کشورمان است.

ملارحمان در ادامه افزود: در ابتدای راه ایران کاملا برای تولید فولاد وابسته بود و به جز مواد اولیه باقی روند وابسته به کارشناسان خارجی بود؛ اما امروز ایران می‌تواند از صفر تا صد کارخانه فولادسازی را طراحی و اجرا کند و در بسیاری از بخش‌ها دستگاه‌ها، تجهیزات و متخصصان داخلی هیچ نیازی به خارجی‌ها ندارند بنابراین هرچه بیشتر این وابستگی کاهش یابد نه تنها کارشکنی علیه این صنعت استراتژیک از سوی دشمنان کمتر بلکه ارزش افزوده بالاتری برای ایران ایجاد خواهد شد.

وی معتقد است تحریم‌های فولادی بیانگر این نکته است که ایران در این صنعت حرفی برای گفتن داشته و جایگاه منطقی برای خود دست و پا کرده بنابراین لازم است با استفاده از این جایگاه و توانمندی‌هایی که به دست آورده‌ایم در راستای تکمیل این زنجیره گام‌برداریم و بابومی‌سازی و داخلی سازی هرچه بیشتر اقتصاد کشورمان را همچون فولاد مستحکم در برابر هرگونه کارشکنی کنیم.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: در همین راستای گل‌گهر نیز تصمیم گرفته هرچه بیشتر با استفاده از توانمندی داخلی در زمینه فولادسازی فعالیت خود را ادامه دهد که خوشبختانه دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای در این زمینه ایجاد شده است.

وی به سفر اخیر رئیس جمهور به منطقه کرمان اشاره کرد و افزود: در این سفر و براساس برنامه‌های بومی‌سازی صنعت فولاد که در مجتمع طراحی شده بود یکی از بزرگترین افتتاح‌های تاریخ صنایع معدنی کشور با ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار انجام شد که دستاورد آن ارزش افزوده و سود اقتصادی بالاتر حتی در دوران تحریم‌های خصمانه علیه صنعت فولاد ایجاد می‌کند.

ملارحمان با اشاره به موضوع تامین قطعات خارجی مورد نیاز افزود: با توجه به اینکه استراتژی ما استفاده از توان ساخت داخل است بخشی از تجهیزات به ویژه نیروگاه با استفاده از توان داخلی تامین شده است. اما در بحث قطعات خارجی خوشبختانه تامین قطعات در دوره طلایی برجام صورت گرفت و مشکلی در این زمینه پیش نیامد. درواقع تجهیزاتی که لازم بود خریداری شد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر همچنین با اشاره به تولید ۸ ماهه این شرکت، بیان کرد: در زمینه تولید سنگ آهن، کنسانتره و گندله نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته موفق به ثبت رکورد شده ایم و حدود ۱ میلیون تن در زمینه تولید کنسانتره و گندله افزایش تولید داشته ایم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تصمیم جدید چین برای مقابله با مشکل مازاد ظرفیت فولاد

می متالز - دولت چین برای حل مشکل مازاد ظرفیت فولاد خود از تاریخ 24 ژانویه (چهارم بهمن) سیاست جدیدی را در این رابطه به اجرا گذاشته است.
 

افزایش سوددهی "فخاس" در شرایط تحریم

می متالز - معاون بهره برداری مجتمع فولاد خراسان گفت: علی رغم وجود سختی‌های بسیار در شرایط تحریم، سود دهی "فخاس" نسبت به سال قبل در وضعیت بهتری قرار دارد.
 

گزارش حسابرس افزایش سرمایه «کگل» رسید

می متالز - گزارش حسابرس افزایش سرمایه « کگل » رسید
 در نشست خبری مدیرعامل فولاد هرمزگان عنوان شد؛

یک افزایش سرمایه بی‌سابقه!

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان در این هفته میزبان مجمع عمومی فوق‌العاده و مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده این شرکت در بندرعباس بود و موفق شد تا با جلب نظر سهامداران، افزایش سرمایه‌ای به میزان ۶۶.۸ درصد را تجربه کند.
 

قول مدیرعامل "فولاد" به سهامداران

می متالز - با اتکا و اتخاذ روش‌هایی همچون "رشد فعالیت‌ها"، "تولید و فروش بیشتر"، "محصولات جدید" و "کاهش هزینه"، سودآوری فولاد در مسیر نزولی قرار نخواهد گرفت.
 مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان تاکید کرد:

تحریم فولاد باعث ارزان‌فروشی "ذوب" نمی شود

می متالز - فولادی‌ها در مسیر رقابت‌پذیری حضور دارند و باید سه مولفه اساسی یعنی "کاهش هزینه‌ها"، "تنوع تولید" و "تنوع بازار" را در برنامه‌ها داشت تا حضور فولادی ایران در بازار‌های اقتصادی ادامه پیدا کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما