خبر
سنگ آهن  
مدیرعامل گل‌گهر گفت:

استفاده از توان ساخت داخل فرصتی در ایجاد ارزش افزوده بالاتر در صنعت فولاد است

می متالز - مدیرعامل گل‌گهر با اشاره به اهمیت کاهش وابستگی به واردات تجهیزات و مواد اولیه در صنایع فولادی اظهار کرد: صنعت فولاد ایران در بخش‌هایی امروز بومی‌سازی شده و توان ساخت داخل در آن بالاست؛ بنابراین با کاهش وابستگی به خارج و استفاده از پتانسیل‌های داخلی در بخش‌های مختلف بدون تردید ارزش افزوده بالاتری خواهیم داشت.

به گزارش می متالز، جمشید ملارحمان در این زمینه گفت: توجه به سیر تحولات در صنعت فولاد نشان می‌دهد ایران در این صنعت استراتژیک از وابستگی بیش از ۹۰ درصدی در اوایل امروز به سهمی نزدیک به ۳۰ درصد رسیده که این دستاوردی در راستای استقلال و افزایش ارزش افزوده در این صنعت برای کشورمان است.

ملارحمان در ادامه افزود: در ابتدای راه ایران کاملا برای تولید فولاد وابسته بود و به جز مواد اولیه باقی روند وابسته به کارشناسان خارجی بود؛ اما امروز ایران می‌تواند از صفر تا صد کارخانه فولادسازی را طراحی و اجرا کند و در بسیاری از بخش‌ها دستگاه‌ها، تجهیزات و متخصصان داخلی هیچ نیازی به خارجی‌ها ندارند بنابراین هرچه بیشتر این وابستگی کاهش یابد نه تنها کارشکنی علیه این صنعت استراتژیک از سوی دشمنان کمتر بلکه ارزش افزوده بالاتری برای ایران ایجاد خواهد شد.

وی معتقد است تحریم‌های فولادی بیانگر این نکته است که ایران در این صنعت حرفی برای گفتن داشته و جایگاه منطقی برای خود دست و پا کرده بنابراین لازم است با استفاده از این جایگاه و توانمندی‌هایی که به دست آورده‌ایم در راستای تکمیل این زنجیره گام‌برداریم و بابومی‌سازی و داخلی سازی هرچه بیشتر اقتصاد کشورمان را همچون فولاد مستحکم در برابر هرگونه کارشکنی کنیم.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: در همین راستای گل‌گهر نیز تصمیم گرفته هرچه بیشتر با استفاده از توانمندی داخلی در زمینه فولادسازی فعالیت خود را ادامه دهد که خوشبختانه دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای در این زمینه ایجاد شده است.

وی به سفر اخیر رئیس جمهور به منطقه کرمان اشاره کرد و افزود: در این سفر و براساس برنامه‌های بومی‌سازی صنعت فولاد که در مجتمع طراحی شده بود یکی از بزرگترین افتتاح‌های تاریخ صنایع معدنی کشور با ۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار انجام شد که دستاورد آن ارزش افزوده و سود اقتصادی بالاتر حتی در دوران تحریم‌های خصمانه علیه صنعت فولاد ایجاد می‌کند.

ملارحمان با اشاره به موضوع تامین قطعات خارجی مورد نیاز افزود: با توجه به اینکه استراتژی ما استفاده از توان ساخت داخل است بخشی از تجهیزات به ویژه نیروگاه با استفاده از توان داخلی تامین شده است. اما در بحث قطعات خارجی خوشبختانه تامین قطعات در دوره طلایی برجام صورت گرفت و مشکلی در این زمینه پیش نیامد. درواقع تجهیزاتی که لازم بود خریداری شد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر همچنین با اشاره به تولید ۸ ماهه این شرکت، بیان کرد: در زمینه تولید سنگ آهن، کنسانتره و گندله نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته موفق به ثبت رکورد شده ایم و حدود ۱ میلیون تن در زمینه تولید کنسانتره و گندله افزایش تولید داشته ایم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

امکان صادرات 20 میلیون تنی فولاد وجود دارد

می متالز - رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر ظرفیت تولید فولاد حدود 34 میلیون تن است، بنابراین اگر بخواهیم سالانه 20 میلیون تن فولاد صادرات داشته باشیم، باید ظرفیت‌های خالی را وارد مدار تولید کنیم.
 مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک سپه در دیدار با مدیران گل‌گهر عنوان کرد:

پروژه انتقال آب خلیج فارس انقلابی در مسیر صنعت است

می متالز - مدیرعامل بانک سپه صبح امروز در جلسه با مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با تاکید بر عملکرد خوب شرکت گل‌گهر گفت: خوشبختانه مهندس ملارحمان با همراهی سایر مدیران شرکت در دستیابی به اهداف شرکت، انجام پروژه‌ها و جهش در تولید موفق عمل کرده است و این در سودآوری مدنظر سهامداران بسیار ارزشمند است.
 بهادر احرامیان:

تقاضای غیرواقعی و سفته‌بازی دلیل افزایش قیمت فولاد است

می متالز - احرامیان، نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد درباره افزایش قیمت فولاد می‌گوید: تولیدکنندگان اعتقاد دارند که تقاضای غیرواقعی و سفته‌بازی دلیل اصلی افزایش چشمگیر برای خرید محصولات فولادی بوده است. تحولات حوزه فولاد در بسیاری از صنایع دیگر تأثیر دارد، برای همین قیمت‌های دستوری یا دخالت‌های دولت در این حوزه زودتر اثر خود را نمایان می‌کند
 استاندار خوزستان تاکید کرد:

لزوم ارتقای جایگاه خوزستان در صنعت فولاد کشور

می متالز - استاندار خوزستان‌ بر لزوم حفظ و ارتقای جایگاه خوزستان در صنعت فولاد کشور تاکید کرد.
 

ادامه روند صعودی قیمت آهن قراضه در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت آهن قراضه در بازارهای جهانی از آسیا گرفته تا آمریکا در هفته پایانی به تاریخ 31 جولای با افزایش همراه بود.
 

بحران برای صنعت فولاد ایتالیا

می متالز - شرکت فولاد Irva ایتالیا (از مهمترین شرکت های فولاد این کشور) با شکایت مردمی مواجه شده، امری که می تواند منجر به تعطیلی آن گردد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما