خبر
مس  
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

حمایت شرکت ملی مس از ایده‌های دانشجویی برای افزایش ایمنی/ نقشه رفع سوانح و کنترل مدیریتی باید تدوین شود

می متالز -  اردشیر سعد محمدی، مدیرعامل شرکت مس، در مراسم افتتاحیه همایش ملی ایمنی در صنایع معدنی گفت: از تمام دانشگاه‌ها و دانشجویان در هر سطحی که دارای ایده و خلاقیت جدید برای افزایش سطح ایمنی در معادن هستند قطعا حمایت مادی و معنوی خواهیم کرد.

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، سعد محمدی در همایش ملی ایمنی، معدن و صنایع معدنی که 13 آذرماه در مجموعه فرهنگی هنری آزادی شهر سرچشمه آغاز به کار کرد، با تأکید بر این‌ که در دنیا نوع نگاه برای ارتقای سطح ایمنی تغییر کرده و سیستم‌ها به‌ صورت هوشمند کنترل رفتار ایمنی را ارزیابی می‌کنند، گفت: در حال حاضر، نشریات معتبر بین‌ المللی مثل ISI مقالاتی را مورد پذیرش قرار می‌دهند که در درجه نخست الگویی برای افزایش ایمنی ارائه دهند و در درجه بعد راهکاری برای کاهش هزینه‌ها و قیمت تمام‌ شده داشته باشند.
مدیر عامل شرکت مس با بیان این‌ که رعایت اصول ایمنی در صدر برنامه‌های توسعه‌ای و تولیدی شرکت قرار دارد، بیان کرد: برای افزایش بیشتر، باید یک تیم ایمنی تشکلی ایجاد کنند که نقشه احتمال حوادث بر اساس تجربیات گذشته را مدون کنند تا حوادثی را که در گذشته اتفاق افتاده را دسته‌ بندی کنند و برای نقاط ضعف برنامه‌ ریزی شود.
به گفته مدیر عامل شرکت مس باید در بخش معدن با شرایط روز منطبق باشیم و بکار گیری سیستم‌های هوشمند در تمام آیتم‌ها در جهت کاهش حوادث مورد ارزیابی قرار گیرد.
سعد‌ محمدی با تأکید بر اینکه گاهی اوقات وقوع حادثه‌ها به‌ دلیل عدم مدیریت و نقشه راه است اظهار داشت: تمامی آیتم‌های احتمالی خطر در هر قسمت باید به‌ صورت چک‌ لیست در آید و تحلیل چک لیست‌های هر قسمت به تفکیک که در تمام قسمت‌ها احتمال بروز حوادث دارد باید تدوین شود تا در صورت بروز حادثه برنامه داشته باشیم.
وی با تأکید بر تدوین نقشه راه مدیریت ایمنی در هر بخش گفت: در مجتمع مس سرچشمه باید نقشه رفع سوانح و کنترل مدیریتی تدوین شود و بعد این نقشه راه بایستی برای مس سونگون و مس شهر بابک هم تهیه شود. پس از تدوین نقشه راه، آموزش مستمر باید اتفاق بیفتد.
وی با بیان اینکه آموزش مستمر به کارکنان برای افزایش ایمنی بسیار اهمیت دارد گفت: در بعضی کشورها میزان حوادث و خسارت بسیار پایین است و دلیل اصلی آن آموزش‌های متفاوت، علمی و طولانی قبل از ورود نیروی کار به محل کار است.
سعد محمدی با بیان این‌که آموزش‌های مستمر با حضور افرادی از سطح بین‌ المللی که تجربه بالایی دارند باید مورد توجه قرار گیرد گفت: قطعاً حضور «هلمونت هنز» دبیرکل اتحادیه بین‌ المللی تأمین اجتماعی در این همایش امکان برنامه‌ ریزی برای حضور افراد و تیم‌های با تجربه برای آموزش را فراهم خواهد کرد و این مهم از امروز در دستور کار قرار می‌گیرد.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس با بیان اینکه در شرکت مس در حوزه سلامت کارکنان اتفاق خوبی افتاده و کارکنان مورد چکاب مداوم سلامت قرار می‌گیرند عنوان کرد: تولید، هدف نیست و این نعمت خدادادی که در این منطقه وجود دارد ابزاری برای ارتزاق بندگان خداست و اگر به نحو شایسته از این ابزار استفاده نشود نشان‌دهنده ضعف مدیریتی است.
وی تصریح کرد: حفظ کرامت و جان افرادی که در مجموعه مس کار می‌کنند بر عهده مدیران ارشد است.
سعد محمدی تأکید کرد: نزدیک به 12 هزار نفر در مجتمع مس سرچشمه فعالیت می‌کنند که باید حفظ سلامت تک‌ تک آنها مورد توجه قرار گیرد.
گفتنی است، یکی از مهمترین رویدادهای این مراسم عضویت افتخاری شرکت ملی صنایع مس ایران در اتحادیه بین‌ المللی تأمین اجتماعی (ISSA) در بخش ایمنی معادن بود که منجر به ارتقای شاخص‌های ایمنی در صنعت مس ایران خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

"سرچشمه" و افزایش ۵۰ درصدی سرمایه

می متالز - شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه افزایش سرمایه می دهد.
 خبری خوش برای سهامداران فلز سرخ؛

«فملی» در آستانه ثبت فروش ۲۰ هزار میلیارد تومانی

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران مس از ثبت فروش ۲۰ هزار میلیارد تومانی این شرکت در سال خبر داد.
 خبر خوش مدیر عامل شرکت مس برای سهامداران فلز سرخ؛

«فملی» در آستانه ثبت فروش 20 هزار میلیارد تومانی در سال/ رشد 163 درصدی فروش شرکت مس نسبت به مدت مشابه سال قبل

می متالز - اردشیر سعد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران در دی ماه موفق به فروش 2722 میلیارد تومانی شد که با این میزان فروش از ابتدای سال جاری تا کنون فروش بیش از 18 هزار میلیارد تومانی را به ثبت رسانده است.
 از سوی مدیرعامل شرکت مس انجام شد

تقدیر از تیم تنیس روی میز بانوان شرکت مس

می متالز - با حضور اردشیر سعد محمدی مدیر عامل شرکت مس و حیدر ضیغمی مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی و آرمان حسنی معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مس از تیم تنیس روی میز بانوان شرکت مس با اهدا لوح و جوایز تقدیر به عمل آمد.
 نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با مدیرعامل شرکت مس دیدار کرد

پزشکیان: توسعه در صنعت کشور باید متوازن باشد /سعدمحمدی: تکمیل چرخه تولید جزو طرح‌‌های اولویت‌دار در سونگون است

می متالز - نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس بر لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان برای جلوگیری از خام فروشی در صنعت مس و تبدیل آن به کالای نهایی تأکید کرد.
 رئیس هیات عامل ایمیدرو در دهمین همایش چشم انداز فولاد و معدن عنوان کرد:

افزایش سرمایه شرکت ها، با تعریف طرح های توسعه دارای توجیه/ تامین دستگاه های حفاری نوین با مشارکت ایمیدرو و بخش خصوصی

می متالز - ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی، بستر تامین دستگاه های حفاری نوین و تجهیزات جدید حوزه را ایجاد خواهد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما