خبر
مس  
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

حمایت شرکت ملی مس از ایده‌های دانشجویی برای افزایش ایمنی/ نقشه رفع سوانح و کنترل مدیریتی باید تدوین شود

می متالز -  اردشیر سعد محمدی، مدیرعامل شرکت مس، در مراسم افتتاحیه همایش ملی ایمنی در صنایع معدنی گفت: از تمام دانشگاه‌ها و دانشجویان در هر سطحی که دارای ایده و خلاقیت جدید برای افزایش سطح ایمنی در معادن هستند قطعا حمایت مادی و معنوی خواهیم کرد.

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، سعد محمدی در همایش ملی ایمنی، معدن و صنایع معدنی که 13 آذرماه در مجموعه فرهنگی هنری آزادی شهر سرچشمه آغاز به کار کرد، با تأکید بر این‌ که در دنیا نوع نگاه برای ارتقای سطح ایمنی تغییر کرده و سیستم‌ها به‌ صورت هوشمند کنترل رفتار ایمنی را ارزیابی می‌کنند، گفت: در حال حاضر، نشریات معتبر بین‌ المللی مثل ISI مقالاتی را مورد پذیرش قرار می‌دهند که در درجه نخست الگویی برای افزایش ایمنی ارائه دهند و در درجه بعد راهکاری برای کاهش هزینه‌ها و قیمت تمام‌ شده داشته باشند.
مدیر عامل شرکت مس با بیان این‌ که رعایت اصول ایمنی در صدر برنامه‌های توسعه‌ای و تولیدی شرکت قرار دارد، بیان کرد: برای افزایش بیشتر، باید یک تیم ایمنی تشکلی ایجاد کنند که نقشه احتمال حوادث بر اساس تجربیات گذشته را مدون کنند تا حوادثی را که در گذشته اتفاق افتاده را دسته‌ بندی کنند و برای نقاط ضعف برنامه‌ ریزی شود.
به گفته مدیر عامل شرکت مس باید در بخش معدن با شرایط روز منطبق باشیم و بکار گیری سیستم‌های هوشمند در تمام آیتم‌ها در جهت کاهش حوادث مورد ارزیابی قرار گیرد.
سعد‌ محمدی با تأکید بر اینکه گاهی اوقات وقوع حادثه‌ها به‌ دلیل عدم مدیریت و نقشه راه است اظهار داشت: تمامی آیتم‌های احتمالی خطر در هر قسمت باید به‌ صورت چک‌ لیست در آید و تحلیل چک لیست‌های هر قسمت به تفکیک که در تمام قسمت‌ها احتمال بروز حوادث دارد باید تدوین شود تا در صورت بروز حادثه برنامه داشته باشیم.
وی با تأکید بر تدوین نقشه راه مدیریت ایمنی در هر بخش گفت: در مجتمع مس سرچشمه باید نقشه رفع سوانح و کنترل مدیریتی تدوین شود و بعد این نقشه راه بایستی برای مس سونگون و مس شهر بابک هم تهیه شود. پس از تدوین نقشه راه، آموزش مستمر باید اتفاق بیفتد.
وی با بیان اینکه آموزش مستمر به کارکنان برای افزایش ایمنی بسیار اهمیت دارد گفت: در بعضی کشورها میزان حوادث و خسارت بسیار پایین است و دلیل اصلی آن آموزش‌های متفاوت، علمی و طولانی قبل از ورود نیروی کار به محل کار است.
سعد محمدی با بیان این‌که آموزش‌های مستمر با حضور افرادی از سطح بین‌ المللی که تجربه بالایی دارند باید مورد توجه قرار گیرد گفت: قطعاً حضور «هلمونت هنز» دبیرکل اتحادیه بین‌ المللی تأمین اجتماعی در این همایش امکان برنامه‌ ریزی برای حضور افراد و تیم‌های با تجربه برای آموزش را فراهم خواهد کرد و این مهم از امروز در دستور کار قرار می‌گیرد.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس با بیان اینکه در شرکت مس در حوزه سلامت کارکنان اتفاق خوبی افتاده و کارکنان مورد چکاب مداوم سلامت قرار می‌گیرند عنوان کرد: تولید، هدف نیست و این نعمت خدادادی که در این منطقه وجود دارد ابزاری برای ارتزاق بندگان خداست و اگر به نحو شایسته از این ابزار استفاده نشود نشان‌دهنده ضعف مدیریتی است.
وی تصریح کرد: حفظ کرامت و جان افرادی که در مجموعه مس کار می‌کنند بر عهده مدیران ارشد است.
سعد محمدی تأکید کرد: نزدیک به 12 هزار نفر در مجتمع مس سرچشمه فعالیت می‌کنند که باید حفظ سلامت تک‌ تک آنها مورد توجه قرار گیرد.
گفتنی است، یکی از مهمترین رویدادهای این مراسم عضویت افتخاری شرکت ملی صنایع مس ایران در اتحادیه بین‌ المللی تأمین اجتماعی (ISSA) در بخش ایمنی معادن بود که منجر به ارتقای شاخص‌های ایمنی در صنعت مس ایران خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی صعود تیم فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر را تبریک گفت

حسن‌پور: این موفقیت را مدیون مدیریت و حمایت اثربخش مدیرعامل شرکت مس هستیم

می متالز - «شهباز حسن‌پور»، رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم سیرجان و بردسیر، در پیامی خطاب به دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران ضمن تبریک صعود تیم فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر، این موفقیت را نتیجه مدیریت دکتر سعدمحمدی خواند. وی همچنین ابراز امیدواری کرد با صعود تیم مس کرمان به لیگ برتر این موفقیت تکرار شود.
 استاندار کرمان در پیام تبریک صعود تیم فوتبال مس رفسنجان مطرح کرد:

شرکت مس عامل ایجاد اعتماد به ‌نفس و غرور جوانان شده است

می متالز - «محمد جواد فدائی»، در پیام تبریکی که به مناسبت صعود تیم فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر منتشر کرد ضمن تبریک این پیروزی به مدیرعامل و کارکنان شرکت ملی صنایع مس ایران، عنوان کرد که با همت این شرکت، مس به عامل نقش ‌آفرینی اجتماعی، ایجاد اعتماد به‌ نفس، نشاط و غرور جوانان تبدیل شده است.
 

پرداخت سود "فملی" از طریق سجام

می متالز - شرکت ملی صنایع مس ایران از طریق سجام سود پرداخت می کند.
 

رشد 70.3 درصدی درآمد «فملی»

می متالز - بررسی وضعیت میزان تولید و فروش محصولات مسی و غیر مسی شرکت ملی صنایع مس ایران نشان می‌دهد که این شرکت در دوره یک ماهه منتهی به 31 تیر ماه سال 1399، در تولید مفتول مس و اسید سولفوریک عملکرد خوبی را نسبت به آخرین ماه فصل بهار از خود به نمایش گذاشته است. همچنین این شرکت در ماه مورد بررسی توانسته با فروش محصولات مسی و جانبی خود به رشد 70.3 درصدی در میزان درآمد کسب شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته دست یابد.
 

پیام تبریک مدیرعامل شرکت مس به مناسبت صعود تیم مس رفسنجان به لیگ برتر

می متالز - دکتر «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران به مناسبت صعود تیم فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر پیامی را منتشر کرد.
 مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط‌عمومی شرکت مس خبر داد:

ایران متافوند 2020 با حضور مجتمع مس آذربایجان امروز افتتاح می‌شود

می متالز - «حیدر ضیغمی» گفت: عصر امروز هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (ایران متافوند 2020) با حضور مجتمع مس آذربایجان در تبریز برگزار می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما