خبر
بانک ها  

وام ندادن این بانک، کسری ۳ هزار میلیاردی بر جای گذاشت

می متالز - بانک دی تنها ۳۴ درصد سپرده‌های خود را به پرداخت وام اختصاص می‌دهد و حاضر به افزایش سطح وام‌‌ دهی خود نیست. این بانک طی هشت ماهه نخست سال ۱۳۹۸ با حدود سه هزار میلیارد تومان زیان از محل کسری سود پرداختی به سپرده‌ها و سود دریافتی از وام‌ها مواجه شده است.

به گزارش می متالز، بانک دی تازه‌ترین کارنامه عملکرد خود را منتشر کرد.

بانک دی که با نماد بورسی «دی» در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد آبان ماه سال جاری را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک دی طی این دوره ۵۹۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. با تسویه ۵۲۱ میلیارد تومان از وام‌ها و اعطای وام‌های جدید، مانده تسهیلات این بانک در پایان آبان ماه امسال به بیش از ۹٫۴ هزار میلیارد تومان رسید.

بانک دی تنها ۳۴ درصد سپرده‌های خود را به صورت وام پرداخت کرده در حالی که این نسبت در در بانک‌های دیگر به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد.

همچنین بانک دی در آبان ماه امسال بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد، سپرده جذب کرده است.

طی دوره مذکور بانک دی در حالی که موفق شده ۱۸٫۱ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۱۷٫۹ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع مانده سپرده‌های بانکی بانک دی در پایان آبان ماه امسال به ۲۷٫۱ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک دی در آبان ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود ۳۸۰ میلیارد تومان کمتر از میزان سودی است که به سپرده‌ گذاران داده است.

بانک دی در آبان ماه امسال حدود ۴۴۶ میلیارد تومان به سپرده‌ گذاران خود سود پرداخته کرده و از سوی دیگر از محل وام‌های اعطایی ۶۴ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

بانک دی طی هشت ماهه نخست سال ۱۳۹۸ با حدود سه هزار میلیارد تومان زیان از محل کسری سود پرداختی به سپرده‌ها و سود دریافتی از وام‌ها مواجه شده، که نشان‌ دهنده میانگین زیان ماهانه ۳۷۰ میلیارد تومانی این بانک است.

بانک دی به تنهایی در شش ماهه نخست امسال زیان انباشته‌ای بیش از ۲٫۵ هزار میلیارد تومان را ایجاد کرده که حدود دو برابر سرمایه ایران‌ خودرو است.

کد خبر: 71040
تاریخ: 1398/09/15 - 11:30
منبع: تجارت نیوز

بانک دی  وام  سپرده‌های بانکی  ایران‌ خودرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قیمت خودرو در امروز ۹۸/11/5

دنا پلاس پیشتاز ارزانی و پژو ۲۰۷ پیشتاز گرانی + جدول قیمت‌ها

می متالز - بازار خودروی روز شنبه درحالی شروع به کار کرد که اکثر خودروهای مورد بررسی در گزارش‌های روزانه دچار افزایش قیمت شدند. بیشترین افزایش قیمت را خودروی پژو ۲۰۷ صندوقدار با رینگ و بدون رینگ داشته است که هرکدام سه میلیون و دو میلیون در مقایسه با قیمت روز جمعه گران شدند.
 

تداوم قله‌نوردی بورس تهران

می متالز - شاخص کل بورس تهران در معاملات امروز نیز مسیر پرشتاب صعودی را در پیش گرفته است. همچنان نمادهای کوچک‌تر بیشتر مورد توجه معامله‌گران سهام هستند.
 مدیرعامل کارگزاری بانک دی تصریح کرد:

بورس، تنها بازار نقدشونده موجود

می متالز - فردین آقا بزرگی، بورس را تنها بازار نقدشونده موجود نسبت به دیگر بازارهای موازی دانست و تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود، جریان نقدینگی به سمت این بازار ادامه دار خواهد بود.
 قوامی خبر داد:

حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده؛ ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شد

می متالز - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: هیچ کارمند و بازنشسته‌ای در سال آینده کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی در ماه نخواهد داشت.
 

بانک دی گزارش عملکرد ۹ ماهه داد/ برنامه فروش اموال مازاد و افزایش سرمایه

می متالز - بانک دی با انتشار صورت های مالی حسابرسی نشده ۹ ماهه سال جاری از برنامه فروش اموال مازاد جهت کاهش زیان و افزایش سرمایه خبر داد.
 

ضرورت تخصص‌گرایی در نقش‌های سازمانی

می متالز - مدیرعامل بانک دی در اولین بازدید از واحدهای ستادی، تخصص‌گرایی و به‌کارگیری بهینه کارکنان در نقش‌های سازمانی را ضروری دانست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما