خبر
بانک ها  

وام ندادن این بانک، کسری ۳ هزار میلیاردی بر جای گذاشت

می متالز - بانک دی تنها ۳۴ درصد سپرده‌های خود را به پرداخت وام اختصاص می‌دهد و حاضر به افزایش سطح وام‌‌ دهی خود نیست. این بانک طی هشت ماهه نخست سال ۱۳۹۸ با حدود سه هزار میلیارد تومان زیان از محل کسری سود پرداختی به سپرده‌ها و سود دریافتی از وام‌ها مواجه شده است.

به گزارش می متالز، بانک دی تازه‌ترین کارنامه عملکرد خود را منتشر کرد.

بانک دی که با نماد بورسی «دی» در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد آبان ماه سال جاری را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک دی طی این دوره ۵۹۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به ماه قبل حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. با تسویه ۵۲۱ میلیارد تومان از وام‌ها و اعطای وام‌های جدید، مانده تسهیلات این بانک در پایان آبان ماه امسال به بیش از ۹٫۴ هزار میلیارد تومان رسید.

بانک دی تنها ۳۴ درصد سپرده‌های خود را به صورت وام پرداخت کرده در حالی که این نسبت در در بانک‌های دیگر به بیش از ۷۰ درصد می‌رسد.

همچنین بانک دی در آبان ماه امسال بیشتر از آنکه شاهد خروج سپرده باشد، سپرده جذب کرده است.

طی دوره مذکور بانک دی در حالی که موفق شده ۱۸٫۱ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود ۱۷٫۹ هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع مانده سپرده‌های بانکی بانک دی در پایان آبان ماه امسال به ۲۷٫۱ هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک دی در آبان ماه از محل وام‌های پرداختی، حدود ۳۸۰ میلیارد تومان کمتر از میزان سودی است که به سپرده‌ گذاران داده است.

بانک دی در آبان ماه امسال حدود ۴۴۶ میلیارد تومان به سپرده‌ گذاران خود سود پرداخته کرده و از سوی دیگر از محل وام‌های اعطایی ۶۴ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

بانک دی طی هشت ماهه نخست سال ۱۳۹۸ با حدود سه هزار میلیارد تومان زیان از محل کسری سود پرداختی به سپرده‌ها و سود دریافتی از وام‌ها مواجه شده، که نشان‌ دهنده میانگین زیان ماهانه ۳۷۰ میلیارد تومانی این بانک است.

بانک دی به تنهایی در شش ماهه نخست امسال زیان انباشته‌ای بیش از ۲٫۵ هزار میلیارد تومان را ایجاد کرده که حدود دو برابر سرمایه ایران‌ خودرو است.

کد خبر: 71040
تاریخ: 1398/09/15 - 11:30
منبع: تجارت نیوز

بانک دی  وام  سپرده‌های بانکی  ایران‌ خودرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تغییر مالکیت ۲.۷ میلیارد اوراق بهادار مالی

می متالز - شاخص کل فرابورس ایران، امروز با رشد ۴۵ واحدی، به رقم ۲۱ هزار و ۱۲۲ واحد رسید.
 

ثبت نام اینترنتی وام اجاره مسکن آغاز شد

می متالز - متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن که با ارسال پیامک درخواست خود را رزرو کرده اند از ساعت ۱۱ امروز ۱۴ مرداد تا ۲۰ مرداد بر اساس آخرین رقم سمت راست کد ملی خود باید به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مراجعه کنند.
 

عقب نشینی بورسی‌ها از وام مسکن

می متالز - بازار مسکن از دو ناحیه تقاضای خرید از سوی سهامداران و خرید و فروش اوراق، تحت تاثیر قرار گرفته است؛ با این حال اعمال محدودیت برای معاملات اوراق وام مسکن به کاهش قیمت «تسه» منجر شد
 

تغییر مالکیت ۲.۳ میلیارد اوراق بهادار مالی

می متالز - شاخص کل در فرابورس ایران، امروز با رشد ۶۲ واحدی، به رقم ۲۱ هزار و ۷۷ واحد رسید.
 معاون وزیر راه‌وشهرسازی اعلام کرد

زمان معرفی مستاجرها به بانک برای وام اجاره

می متالز - زمان معرفی مستاجرها به بانک‌های عامل برای پرداخت وام اجاره به آنها که عمدتا با نام وام ودیعه مسکن از سوی متولی بخش مسکن مورد اشاره قرار می‌گیرد، اعلام شد. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌وشهرسازی از معرفی ۱۹ بانک عامل از سوی بانک‌مرکزی برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به مستاجران واجدشرایط خبر داد و گفت: قبل از ۲۰ مردادماه مستاجران واجد شرایط برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
 وزیر سابق مسکن از غفلت دولت در سال ۹۶ می‌گوید

راه و بیراهه تنظیم بازار اجاره/ رابطه طلایی اجاره‌‌بهای ماهانه و قسط وام مسکن

می متالز - سیاست متعارف کشورها برای تنظیم حجم تقاضای اجاره و پیشگیری از رشد شدید اجاره بها تشریح شد. وزیر سابق مسکن (راه و شهرسازی) در گزارشی خطاب به مردم از رابطه معنادار اقساط وام خرید مسکن و اجاره بهای ماهانه گفته است. اگر صرفه در پرداخت قسط باشد، خانوارهای فاقد مسکن تلاش می‌کنند با اندوخته مالی، کمک اقوام و دریافت وام، صاحب خانه شوند؛ در غیر این‌صورت اجاره‌نشینی را ترجیح می‌دهند و فشار تقاضای اجاره باعث التهاب اجاره‌بها می‌شود. آخوندی نامه سال ۹۶ خود به روحانی را تشریح کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما