خبر
اقتصاد  
جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:

رضایت بازنشستگان با اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق/ بی‌توجهی دولت به بازنشستگان در محاسبات بودجه‌ایی

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت در محاسبات بودجه ٩٩ دچار اشتباهاتی شده است که اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش می متالز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص بودجه مورد نیاز همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: دولت در محاسبات بودجه ٩٩ دچار اشتباهاتی شده است که اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را با مشکل مواجه می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش بینی‌هایی که برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان شده بود مبلغ ٢٦هزار و ٢٠٠ میلیارد  تومان برای اجرایی شدن این طرح نیاز است؛ طبق خبرهای منتشر شده در روزهای اخیر برای این همسان سازی مبلغ ٦هزار میلیارد تومان در بودجه ٩٩ نظر گرفته شده است، که اگر چنین مبلغی در بودجه پیشنهادی به مجلس ارائه شود نیاز به تجدید نظر دولت در این مورد وجود دارد.

نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: برای محاسبه‌ میزان اعتبار مورد نیاز برای انجام همسان‌سازی بازنشستگان سه صندوق اصلی (تامین اجتماعی، کشوری و فولاد) باید ببینیم  تاکنون چه میزان اعتبار داده‌اند و چه میزان باید در قانون بودجه ۹۹ گنجانده شود؛ البته با این پیش فرض که دولت قصد داشته باشد قبل از آغاز سال ۱۴۰۰، «همسان‌سازی حداقلی» را برای بازنشستگان سه صندوق اصلی کشور اجرایی کند.

جعفرزاده تصریح کرد: همسان‌سازی و همترازی بازنشستگان دو مقوله جداگانه هستند به‌گونه‌ای که در ماده 30 برنامه ششم توسعه موضوع همسانسازی در بین خود بازنشستگان را مطرح می‌کند و دیگری همترازی را مد نظر قرارمی‌دهد، همسازنسازی در برنامه دولت دچار کسری بودجه شده امیدواریم که در بودجه‌ای که فردا به مجلس ارائه می‌شود به بازنشستگان توجه ویژه‌ای شده باشد و بودجه مورد نظر برای همسان سازی و همترازی بازنشستگان در نظر گرفته شده است .

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس گفت: اگر دولت بخواهد رضایت بازنشستگان در نظر بگیرد باید مبلغ مورد نیاز برای اجرایی شدن این طرح در بودجه 99 گنجانده باشد در غیر این صورت اجرایی شدن این طرح با اما و اگرهایی مواجه می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 طی نامه حاجی‌بابایی به رئیس سازمان برنامه و بودجه:

چرا همسان‌سازی حقوق برای بازنشستگان غیر هیات علمی دانشگاه‌ها اجرایی نشده است؟

می متالز - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نامه‌ای خطاب به محمدباقر نوبخت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان غیر هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی مشمول همسان‌سازی ۹۰ درصد حقوق شاغلان راهکار ارائه داد.
 ارکانی:

جوانگرایی شاخص اصلی انتخاب رئیس دیوان محاسبات / سوابق اجرایی بذرپاش مثبت است

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است، فرد منتخب برای تصدی بر ریاست دیوان محاسبات کل کشور باید در دیوان تحول و تحرک جدی ایجاد کند.
 طرح قیر رایگان در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در دست بررسی است

مخاطرات چکش‌کاری بازار قیر در نقطه ذوب/ بازار قیر سلطان داشته و مستعد بازگشت سلاطین جدید است

می متالز - دولت مخالف قیر رایگان است. این جمله یکی از مهم‌ترین موضع‌گیری‌های جلسه روز گذشته وزیر نفت بود آن هم در شرایطی که قیر تهاتری هم‌اکنون در کمیسیون‌ برنامه و بودجه مجلس در دست بررسی است.
 میرتاج‌الدینی تشریح کرد:

شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات/ بررسی گزینه‌ها در کمیته از روز شنبه

می متالز - عضو کمیته دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس گفت: کمیته دیوان محاسبات از روز شنبه هفته جاری تا دوشنبه طی جلسات متعدد، از نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات دعوت کرده تا مدارک و شرایط آنها را بررسی کند.
 خدابخشی جلسه کمیسیون برنامه و بودجه را تشریح کرد:

عدم تحقق ۵۰ درصدی منابع هدفمندی یارانه‌ها در بهار /تداوم اختصاص ارز یارانه‌ای به کالاهای اساسی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تداوم اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالاهای اساسی بررسی و قرار شد، اختصاص این ارز همچنان تداوم داشته باشد زیرا حذف آن آثار منفی روانی در جامعه در پی خواهد داشت.
 میرتاج‌الدینی خبر داد:

گزینه‌های ریاست دیوان محاسبات هفته آینده در کمیسیون برنامه و بودجه نهایی می‌شود

می متالز - نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از بررسی و نهایی شدن گزینه‌های ریاست، دادستانی و مستشاران دیوان محاسبات طی هفته آینده در این کمیسیون خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما