خبر
اقتصاد  
جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:

رضایت بازنشستگان با اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق/ بی‌توجهی دولت به بازنشستگان در محاسبات بودجه‌ایی

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت در محاسبات بودجه ٩٩ دچار اشتباهاتی شده است که اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش می متالز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در خصوص بودجه مورد نیاز همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: دولت در محاسبات بودجه ٩٩ دچار اشتباهاتی شده است که اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را با مشکل مواجه می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش بینی‌هایی که برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان شده بود مبلغ ٢٦هزار و ٢٠٠ میلیارد  تومان برای اجرایی شدن این طرح نیاز است؛ طبق خبرهای منتشر شده در روزهای اخیر برای این همسان سازی مبلغ ٦هزار میلیارد تومان در بودجه ٩٩ نظر گرفته شده است، که اگر چنین مبلغی در بودجه پیشنهادی به مجلس ارائه شود نیاز به تجدید نظر دولت در این مورد وجود دارد.

نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: برای محاسبه‌ میزان اعتبار مورد نیاز برای انجام همسان‌سازی بازنشستگان سه صندوق اصلی (تامین اجتماعی، کشوری و فولاد) باید ببینیم  تاکنون چه میزان اعتبار داده‌اند و چه میزان باید در قانون بودجه ۹۹ گنجانده شود؛ البته با این پیش فرض که دولت قصد داشته باشد قبل از آغاز سال ۱۴۰۰، «همسان‌سازی حداقلی» را برای بازنشستگان سه صندوق اصلی کشور اجرایی کند.

جعفرزاده تصریح کرد: همسان‌سازی و همترازی بازنشستگان دو مقوله جداگانه هستند به‌گونه‌ای که در ماده 30 برنامه ششم توسعه موضوع همسانسازی در بین خود بازنشستگان را مطرح می‌کند و دیگری همترازی را مد نظر قرارمی‌دهد، همسازنسازی در برنامه دولت دچار کسری بودجه شده امیدواریم که در بودجه‌ای که فردا به مجلس ارائه می‌شود به بازنشستگان توجه ویژه‌ای شده باشد و بودجه مورد نظر برای همسان سازی و همترازی بازنشستگان در نظر گرفته شده است .

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس گفت: اگر دولت بخواهد رضایت بازنشستگان در نظر بگیرد باید مبلغ مورد نیاز برای اجرایی شدن این طرح در بودجه 99 گنجانده باشد در غیر این صورت اجرایی شدن این طرح با اما و اگرهایی مواجه می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فرهنگی مطرح کرد:

ضرورت خلق منابع جدید برای افزایش اعتبار موردنیاز همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید افزایش اعتبار موردنیاز همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ مشروط به ایجاد منابع جدید مالی است.
 یوسف‌نژاد:

رشد ۱۵ درصدی حقوق در سال۹۹/ کف حقوق ۲میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور از افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال ۹۹ خبر داد.
 مفتح:

حساب‌های اجاره‌ای؛ حیله متخلفان برای فرار مالیاتی/ برای شناسایی فراریان مالیاتی ابزار اجرایی و اطلاعاتی وجود دارد

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: زیرساخت های لازم برای شناسایی مودیان مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی در کشور وجود دارد و دستگاه های مربوطه با استفاده از ابزارهای موجود می توانند این حوزه را ساماندهی کنند.
 قوامی خبر داد:

حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده؛ ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شد

می متالز - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: هیچ کارمند و بازنشسته‌ای در سال آینده کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی در ماه نخواهد داشت.
 امیرآبادی مطرح کرد:

پیشنهاد پرداخت یارانه ۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم/ خلق منبع جدید برای افزایش اعتبار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

می متالز - عضو هیات رئیسه مجلس از احتمال پرداخت یارانه نقدی ۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم و خلق منابع جدید برای همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.
 ساعت پنج و نیم عصر؛

پدرکشی مجلسی

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به شاهکارهای بانکی و ناجوانمردی بعضی رد صلاحیت شده ها و...
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما