خبر
آهن و فولاد  

مولفه‌های مثبت تاثیرگذار بر بازار مقاطع طویل

می متالز - متداول‌ ترین پرسشی که این روزها مطرح شده، تشخیص روند آتی فولاد در بازار داخلی است.

به گزارش می متالز، اصولی‌ترین شیوه تحلیل توجه به گزاره‌های بنیادین اثرگذار بر این بازار است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:
۱) بازار ارز بستر بازار ارز همان‌گونه که از شواهد برمی‌آید هنوز ملتهب است، برخی صرافی‌ها ملی تلاش کردند تا با یک مانور کاهشی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومانی التهاب را فرو نشانند اما روند بازار طلا به عنوان مهم‌ترین بازار نشان‌دهنده روند واقعی نرخ ارز در بازار داخلی، از این تغییر پیروی نکرد.
۲) بازارهای جهانیدر چند هفته گذشته بنا بر گزارش‌های دریافتی از رسانه‌های بین‌المللی از جمله متال بولتن و پلتس، سمت و سوی بازار شمش منطقه آسیایی به‌ویژه بازار کشورهای مستقل مشترک‌المنافع یا CIS و همچنین بازارهای هدف شمش صادراتی ایران، پیوسته افزایشی بوده است.
۳) کمبود مواد اولیه و مشکلات مرتبط با تولیددرباره موضوعات مرتبط با مشکلات تولید به بازتاب نظر یکی از کارشناسان مطلع و مورد وثوق بسنده می‌کنیم که معتقد است «بازار داخلی درحال‌حاضر با کمبود شدید مواد اولیه مواجه است؛ این مواد اولیه به صورت عمده شامل قراضه آهن و آهن اسفنجی دیده می‌شود؛ واردات ضایعات آهن شامل تعرفه وارداتی نشده و آزاد است؛ اما سازمان محیط‌زیست درحال‌حاضر مجوز واردات این محصول را نمی‌دهد. مشکل تولیدکنندگان شمش درحال‌حاضر فقط و فقط تامین آهن اسفنجی است. عرضه‌ها محدود شده و مشکل به طور عمده از سمت بالادست دیده می‌شود.»

محمد اصفهانی - کارشناس بازار فولاد

کد خبر: 71399
تاریخ: 1398/09/16 - 23:36
منبع: روزگار معدن

بازار مقاطع طویل  محمد اصفهانی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس صنعت فولاد تاکید کرد:

اثر تحریم های تاریخ مصرف گذشته

می متالز - محمد اصفهانی: ما خیلی وقت است که گوش‌هایمان از خبرهای تاریخ گذشته این چنینی پر شده و کلا تریبون تهدیدات تحریمی ترامپ را MUTE کرده‌ایم.
 

زنجیره خصوصی فولاد در مضیقه مواد اولیه

می متالز - بازارهای صادراتی شمش فولادسازان بزرگ دست‌کم در یک ماه گذشته افزایشی بوده، به‌طوری‌که شمش صادراتی ایران به مرز ۴۰۰ دلار بر تن رسیده است.
 

تاثیر موج منفی اذهان بر بازار

می متالز - بدتر از شرایط هیجانی و نابسامان کنونی بازار، افکار منفی است که در اذهان بیشتر فعالان بازار موج می‌زند.
 

عوامل تاثیرگذار بر بازار داخلی فولاد

می متالز - دو عامل محرک تاثیرگذار بنیادین بر بازار داخلی فولاد، آرامش فعالان بازار داخلی را برهم زده و عامل اصلی تحریک حوزه‌های گوناگون سمت عرضه از جمله حوزه نورد به‌شمار می‌رود.
 

خدشه بر آرامش بازار فولاد

می متالز - شاخص متوسط بازار داخلی میلگرد آجدار متاثر از آرامش چند ماهه حاکم بر بازار ارز در ابتدای آبان ۴۲۰۰ تومان/کیلو، توام با مالیات ارزش‌افزوده برآورد شد؛
 

عوارض آنتی‌دامپینگ گریبانگیر ایران

می متالز - وزارت صنعت و بازرگانی ویتنام با یک تصمیم، تعرفه وارداتی برخی از محصولات فولادی شامل فولاد با پوشش رنگی وارداتی از چین و کره‌جنوبی را با عنوان عوارض آنتی‌دامپینگ افزایش داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما