خبر
آهن و فولاد  

مولفه‌های مثبت تاثیرگذار بر بازار مقاطع طویل

می متالز - متداول‌ ترین پرسشی که این روزها مطرح شده، تشخیص روند آتی فولاد در بازار داخلی است.

به گزارش می متالز، اصولی‌ترین شیوه تحلیل توجه به گزاره‌های بنیادین اثرگذار بر این بازار است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:
۱) بازار ارز بستر بازار ارز همان‌گونه که از شواهد برمی‌آید هنوز ملتهب است، برخی صرافی‌ها ملی تلاش کردند تا با یک مانور کاهشی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومانی التهاب را فرو نشانند اما روند بازار طلا به عنوان مهم‌ترین بازار نشان‌دهنده روند واقعی نرخ ارز در بازار داخلی، از این تغییر پیروی نکرد.
۲) بازارهای جهانیدر چند هفته گذشته بنا بر گزارش‌های دریافتی از رسانه‌های بین‌المللی از جمله متال بولتن و پلتس، سمت و سوی بازار شمش منطقه آسیایی به‌ویژه بازار کشورهای مستقل مشترک‌المنافع یا CIS و همچنین بازارهای هدف شمش صادراتی ایران، پیوسته افزایشی بوده است.
۳) کمبود مواد اولیه و مشکلات مرتبط با تولیددرباره موضوعات مرتبط با مشکلات تولید به بازتاب نظر یکی از کارشناسان مطلع و مورد وثوق بسنده می‌کنیم که معتقد است «بازار داخلی درحال‌حاضر با کمبود شدید مواد اولیه مواجه است؛ این مواد اولیه به صورت عمده شامل قراضه آهن و آهن اسفنجی دیده می‌شود؛ واردات ضایعات آهن شامل تعرفه وارداتی نشده و آزاد است؛ اما سازمان محیط‌زیست درحال‌حاضر مجوز واردات این محصول را نمی‌دهد. مشکل تولیدکنندگان شمش درحال‌حاضر فقط و فقط تامین آهن اسفنجی است. عرضه‌ها محدود شده و مشکل به طور عمده از سمت بالادست دیده می‌شود.»

محمد اصفهانی - کارشناس بازار فولاد

کد خبر: 71399
تاریخ: 1398/09/16 - 23:36
منبع: روزگار معدن

بازار مقاطع طویل  محمد اصفهانی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فاصله یک قدمی تا میلگرد ۱۱ هزار تومانی

سیگنال‌های افزایشی بازار فولاد

می متالز - بازار مقاطع طویل فولادی کشور در اولین روز از هفته جاری با افزایش تقاضا و رشد قیمت روبه‌رو شد، به‌گونه‌ای که بهای میلگرد سایز ۱۲ از ۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان در روز شنبه هفته قبل ( ۸ آذر) به ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان در شنبه (۱۵ آذر) رسید.
 

بررسی ورود نقدینگی به بازار فولاد

می متالز - قسمتی از نقدینگی سرگردان بازارها در چند ماه گذشته به ‌صورت هدفمند از سوی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده فولادسازان بزرگ کشور و با همراهی وزارت صنعت، معدن و تجارت به سمت غول‌های بزرگ اقتصادی روانه شده است.
 

نقش خریداران در بازار داخلی فولاد

می متالز - بازار داخلی فولاد را باید به لحاظ نحوه خرید آنها به دو بخش کلی خریداران درجه یک از بورس کالا و خریداران درجه۲ و خارج از بورس کالا تقسیم کرد. برخورد با این دو بازار و تحلیل رفتار آنها متفاوت است.
 

عوامل موثر بر بازار داخلی فولاد

می متالز - بازار داخلی فولاد را باید به لحاظ نحوه خرید آنها به دو بخش کلی خریداران درجه یک از بورس کالا و خریداران درجه۲ و خارج از بورس کالا تقسیم کرد. برخورد با این دو بازار و تحلیل رفتار آنها متفاوت است.
 

انتخاب بین بد و بدتر

می متالز - تکلیف FATF هم روشن شد. هم‌اکنون بسیاری نگران هستند که وضعیت بازار چه خواهد شد؟ برای اینکه به جواب برسیم، اجازه دهید جزئیات این موضوع را مرور کنیم.
 

تلاطم در بازار قوطی و پروفیل

می متالز - مدت‌هاست پیشنهاد قیمت محصولات حوزه قوطی و پروفیل تحت تاثیر بازار افسارگسیخته ورق و سوار بر تلاطمات آشفته این کالا از شفافیت خارج و بسیار غبارآلود دیده می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما