خبر
نفت  

قیمت نفت به‌دنبال توافق اوپک و متحدانش افزایش یافت

می متالز - قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت در پایان هفته گذشته (جمعه، ۱۵ آذر ماه) به ۶۴ دلار و ۳۸ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش می متالز، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز پنجشنبه (۱۴ آذرماه) ۶۳ دلار و ۳۹ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۵۸ دلار و ۴۳ سنت بود.

پس از آنکه اوپک و متحدانش توافق کردند کاهش تولید خود را به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز تشدید کنند، قیمت نفت بیش از یک درصد در روز جمعه افزایش یافت.

باب یوگر، از مدیران مؤسسه میزوهو در آمریکا گفت: عربستانی‌ها با ایجاد این انتظار در بازار که شاید آنها کاهش تولید شدیدتری (نسبت به توافق) داشته باشند، عملکرد خوبی داشتند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سقوط ۲ درصدی نفت با وحشت از ویروس کرونا

می متالز - تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا و مرگ‌ و میر ناشی از آن رو به افزایش است و شهرهای چین با قرنطینه‌های شدیدتری روبرو شده‌اند؛ به همین دلیل ترس از کاهش تقاضا باعث سقوط شدید قیمت نفت شد.
 در کمیسیون انرژی اتاق تهران انجام شد:

بررسی مهم‌ترین مباحث حوزه نفت و پتروشیمی

می متالز - اعضای کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران، مهم‌ترین مباحث حوزه انرژی، نفت و پتروشیمی را در کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران بررسی کردند.
 

قیمت نفت در سطوح پایین باقی می‌ماند

می متالز - قیمت نفت با وجود پیش‌بینی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش درباره رشد ۱.۲۲ میلیون بشکه‌ای تقاضای روزانه نفت، در کوتاه‌مدت پایین باقی می‌ماند و در بازه محدودی معامله می‌شود.
 

ضعیف‌ترین عملکرد هفتگی نفت در ۶ ماه گذشته / طلای سیاه بیش از ۸ درصد افت کرد

می متالز - در حالی‌ که چین دومین مصرف‌ کننده و مشتری نفت در جهان است، شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر، بازار نفت را هم مانند سایر بازارها تحت تاثیر قرار داده است. در هفته‌ای که گذشت، نفت با ثبت سومین هفته نزولی، افت ۸٫۷ درصدی را تجربه کرد.
 

سه عامل پایین نگهداشتن قیمت نفت

می متالز - قیمت نفت در کوتاه‌مدت پایین باقی می‌ماند، زیرا عرضه مازاد، ویروس کورونا و افزایش شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا، فشار بر قیمت نفت را در آینده نزدیک حفظ می‌کند.
 وزیر انرژی عربستان اعلام کرد

احتمال بررسی تشدید کاهش تولید نفت در نشست آتی اوپک

می متالز - عربستان اعلام کرد در نشست آینده سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، همه گزینه‌ها از جمله تشدید کاهش تولید نفت قابل بررسی خواهد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما