خبر
نفت  
رئیس کمیسیون انرژی اتاق تهران:

صنعت نفت از ظرفیت‎های بخش خصوصی بهره‎مند شود

می متالز - رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با اشاره به سهم کم بخش خصوصی از سبد مدیریتی اقتصاد کشور، گفت: نمایشگاه صنایع پایین‌دستی نفت می‌تواند قدرت برابری ایجاد کند تا از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

به گزارش می متالز، محمدرضا پدیدار، امروز (شنبه، ۱۶ آذرماه) در نشست خبری که با موضوع برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین‌دستی نفت، در محل اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی برگزار شد، افزود: هم‌اکنون ساختار اقتصادی کشور با توجه به تحولات سیاسی و اجتماعی نیازمند تغییراتی است، اما برای چنین تغییراتی راهبردها نیز باید ترسیم شوند.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه در شرایط کنونی باید به سیاست جانشینی واردات توجه ویژه شود، تصریح کرد: امروز بخش خصوصی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است که باید در حوزه‌های مختلف به‌ویژه صنعت نفت، از چنین ظرفیتی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: درصد کمی از سبد مدیریتی اقتصاد در دست بخش خصوصی است که نمایشگاه صنایع پایین‌دستی نفت می‌تواند قدرت برابری ایجاد کند تا از ظرفیت‌های موجود بهره ببریم، همچنین انرژی و نیروی انسانی در ایران مزیت نسبی به شمار می‌رود که باید از آن بهره ببریم و درآمد ملی را به ثروت ملی تبدیل کنیم.

پدیدار به تشکیل کارگروهی برای تامین ۱۰ گروه کالاهای پرمصرف نفت شامل تجهیرات سرچاهی و درون‌چاهی، ‌پمپ‌های سرچاهی و درون‌چاهی، مته‌های حفاری، شیرهای کنترلی، لوله‌ها، الکتروموتورهای ضد انفجار، ماشین‌های دوار، ‌فولادهای آلیاژی، ‌ابزارهای اندازه‌گیری و پیک‌های هوشمند اشاره و عنوان کرد: برای حضو در نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین‌دستی نفت به تمامی شرکت‌ها در این زمینه‌ فراخوان داده‌ایم.

محمد ناصری، رئیس شورای سیاست‌گذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین‌دستی نفت نیز در این نشست گفت: توجه به بازارهای بین‌المللی در این نمایشگاه در اولویت قرار دارد، زیرا معتقدم تجهیزات صنعت نفت ما قابلیت عرضه به بازارهای بین‌المللی را دارد.

وی افزود: این نمایشگاه بدون شک فرصت مناسبی برای حضور بخش خصوصی در صنایع پایین‌دست صنعت نفت است که بخش خصوصی واقعی ایران می‌تواند با بخش بین‌الملل در این حوزه ارتباط برقرار کند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین‌دستی نفت عنوان کرد: دولت یکی از پشتیبان‌های اصلی ساخت داخل بوده و وزارت نفت نیز در این حوزه پیشتاز بوده است.

وی گفت: بخش زیادی از تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت از سازندگان داخلی تامین می‌شود که امیدواریم این نمایشگاه فرصتی فراهم کند تا بتوانیم بیش از گذشته، ظرفیت‌های ساخت داخل را به نمایش بگذاریم.

نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین‌دستی نفت ۱۳ تا ۱۶ بهمن‌ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

یک اتفاق در بازار نفت | افزایش تولید اوپک در ماه جولای

می متالز - تولید اوپک در ماه جولای افزایش محسوسی داشت.
 وزیر نفت:

وضع شرکت‌های نفتی و پتروشیمی در بورس خوب است

می متالز - وزیر نفت گفت: شرکت‌های نفتی و پتروشیمی در بورس فعال هستند و خیلی خوب سهام آنها عرضه می‌شود، در واقع وضع خوب و قابل تأملی دارند.
 زنگنه در نشست پروژه گازرسانی به روستاهای خراسان:

صنعت نفت را با وجود کرونا و تحریم‌های شدید طی این دو سال زنده نگاه داشته‌ایم

می متالز - وزیر نفت گفت: توانسته ایم صنعت نفت را با وجود مشکلات و شیوع کرونا و تحریم های شدید این دو سال اخیر زنده نگاه داریم حتی طرح های جدیدی را آغاز کرده ایم که می تواند یک ریل گذار بسیار خوب برای آینده باشد.
 وزیر نفت:

۹۵ درصد جمعیت کشور تحت پوشش شبکه گاز هستند

می متالز - وزیر نفت گفت:‌ در حال حاضر ۸۸ درصد از جمعیت روستایی و ۹۵ درصد از مجموع جمعیت کشور تحت پوشش شبکه گاز هستند.
 

افزایش ۵۰ درصدی بستری بیماران کرونایی در بیمارستان نفت تهران

می متالز - مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت گفت: در بیمارستان نفت تهران تنها در شیفت عصر و شب بالغ بر ۴۰ مورد سی‌تی‌اسکن و در ۲۴ ساعت حدود ۴۰ الی ۵۰ تست پی‌سی‌آر انجام می‌شود، یعنی تقریباً ۵ برابر آمارهای قبل از تشدید کرونا است و همچنین در بیمارستان اهواز روزانه به‌طور میانگین، ۱۰۰ مورد سی‌تی‌اسکن انجام می‌شود.
 

صادرات روزانه ۷۵ میلیون متر مکعب گاز از کشور

می متالز - وزیر نفت گفت:‌ گازرسانی به شهرها و روستاهای و همچنین صادرات گاز کشور به برکت توسعه پارس جنوبی انجام شده است و هم اکنون روزانه ۷۵ میلیون مترمکعب گاز صادر می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما