خبر
نفت  

تأکید وزیر انرژی عربستان بر وحدت اوپک و متحدانش

می متالز - وزیر انرژی عربستان اعلام کرد سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش تنها زمانی از کاهش تولید عقب‌نشینی می‌کنند و تولید خود را افزایش می‌دهند که ذخیره‌سازی نفت جهان کاهش یابد.

به گزارش می متالز، عبدالعزیز بن‌سلمان، وزیر انرژی عربستان ابراز امیدواری کرد اوپک و متحدانش همکاری خود را پس از ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی (که زمان پایان توافق کنونی آنهاست) ادامه دهند.

وی اعلام کرد اگرچه بیشتر تولیدکنندگان نفت تمایل دارند تولید خود را افزایش دهند، اما عربستان تنها زمانی این کار را می‌کند که شاهد کاهش ذخیره‌سازی نفت در جهان باشد.

وزیر انرژی عربستان اعلام کرد این کشور تمایل دارد ذخیره‌سازی نفت نزدیک به میانگین پنج سال اخیر و سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ میلادی باشد.

عبدالعزیز بن‌سلمان همچنین اعلام کرد بالاتر بودن قیمت فروش نفت روز نسبت به قیمت فروش نفت آتی که به آن حالت وارونگی نیز می‌گویند، یکی دیگر از شاخص‌های قابل قبول برای موفقیت اوپک و متحدانش است.

طبق برخی گمانه‌زنی‌ها، دلیل کوتاه بودن توافق کنونی کاهش تولید نفت این است که روسیه می‌خواهد در ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی از این توافق خارج شود. با این همه، وزیر انرژی عربستان این مسئله را رد کرد و گفت: با روسیه متعهد به یک برنامه همکاری مشترک گسترده هستیم.

وی همچنین بر لزوم پایبندی تولیدکنندگانی همچون عراق و نیجریه بر توافق جهانی کاهش تولید نفت تأکید کرد. با این همه، وی تصریح کرد در صورت ادامه تخلف این کشورها، عربستان به‌طور یکجانبه تولید خود را افزایش نمی‌هد و تا نشست آینده اوپک و متحدانش در ماه مارس امسال منتظر می‌ماند.

عبدالعزیز بن‌سلمان گفت: ما اقدامات یکجانبه اتخاذ نمی‌کنیم و همچنان به مشورت و بررسی ادامه می‌دهیم؛ این گروه است که با کسانی که (به تعهد خود) عمل نکرده‌اند، برخورد می‌کند.

وزیر انرژی عربستان مدعی شد ارزش واقعی شرکت آرامکو این کشور، بالاتر از یک تریلیون و ۷۰۰ میلیارد دلار است که در طرح عرضه سهام این شرکت مشخص شده است.

پیش از این، عبدالعزیز بن سلمان اعلام کرده بود با توجه به استمرار کاهش تولید نفت عربستان به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز فراتر از سهمیه تعیین شده در توافق اوپک، مجموع کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش می‎تواند به دو میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز برسد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد ۴ درصدی نفت سنگین ایران

می متالز - نفت سنگین ایران که از شاخص‌های جهانی و همین‌طور بازار فیزیکی منطقه‌ای تبعیت می‌کند، در هفته گذشته ۸۹/ ۱ دلار معادل ۴۲/ ۴ درصد رشد کرد تا به قیمت ۴۴ دلار و ۶۱ سنت برای هر بشکه برسد.
 

جنگ نفتی عراق و عربستان در راه است

می متالز - رئیس گروه مرکز مطالعات انرژی وین با بیان اینکه سطح ذخیره‌سازی در چین، به حدی رسیده که این کشور، حالا شروع به صادرات هم کرده است، گفت: من منتظر جنگ سهم بازار جدیدی بین عربستان و عراق در آینده‌ای نه چندان دور هستم.
 

تنش‌های آمریکا و چین نفت را نزولی کرد

می متالز - قیمت شاخص‌های اصلی نفتی جهان در پی اخبار ناامیدکننده از گوشه و کنار جهان باز هم کاهش یافت. هر چند دو شاخص نفتی وست تگزاس اینترمدییت و برنت دریای شمال توانستند آمار مثبت هفتگی از خود برجای بگذارند، اما نباید فراموش کرد که این آمار مثبت نیز نتیجه‌ عملکرد فاجعه‌بار نفت در انتهای هفته گذشته است. هر چند در این هفته نیز در روز پایانی معاملات باز هم قیمت شاخص‌ها رو به افول نهاد و قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال را بار دیگر به زیر ۴۵ دلار کشاند.
 

آمریکا به عربستان نفت صادر کرد!

می متالز - آمریکا در ژوئن یک محموله نفت به عربستان سعودی فرستاد که نخستین محموله صادراتی به عربستان سعودی از زمان لغو ممنوعیت صادرات در سال ۲۰۱۵ بود.
 وزیر نفت عراق خود به صدا درآمد:

صبر اوپک پلاس لبریز شده است

می متالز - وزیر نفت عراق اعلام کرد که این کشور در اوت و سپتامبر ناچار خواهد شد پایبندی ۱۰۰ درصدی به توافق کاهش تولید اوپک پلاس داشته باشد زیرا صبر این گروه از عدم پایبندی کامل بغداد لبریز شده است.
 

یک اتفاق در بازار نفت | افزایش تولید اوپک در ماه جولای

می متالز - تولید اوپک در ماه جولای افزایش محسوسی داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما