خبر
انرژی  
اردکانیان خبر داد:

تعویض یک میلیون کولر گازی به منظور مصرف صحیح انرژی

می متالز - وزیر نیرو از تعویض یک میلیون کولر گازی به منظور مدیریت مصرف صحیح انرژی خبر داد.

به گزارش می متالز، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه نشست امروز (دوشنبه 30 دی ماه) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: در جلسه امروز شورای عالی اقتصاد طرح‌های مربوط به وزارت نیرو بررسی و برخی از آنها تصویب شد که یکی از مهم ترین این طرح‌ها تعویض یک میلیون کولر گازی بود در واقع وزارت نیرو در تلاش است با اجرای این پروژه مصرف صحیح انرژی را مدیریت کند.

تعویض یک میلیون کولر گازی موجب صرفه جویی 2 میلیارد مترمکعبی گاز می‌شود

وی با بیان اینکه تعویض یک میلیون کولر گازی موجب صرفه جویی 2 میلیارد مترمکعبی گاز می‌شود، افزود: با اجرای این طرح، می‌توان زمینه صادارت گاز صرفه‌جویی شده را با نرخ صادراتی فراهم کرد.

عضو کابینه دوازدهم اضافه کرد: این طرح از مناطق گرمسیری شروع و طی سه سال با همکاری سازندگان داخلی 600 اشتغال مستقیم و 1800 اشتغال غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد.

اردکانیان اظهار کرد: از آنجایی که حدود 21 هزار مگاوات مربوط به اوج بار در هر سال به دلیل دستگاه‌های سرمایشی است، هرچه راندمان این دستگاه‌ها بهتر شود، برق کمتری مصرف خواهد شد در نتیجه کشور به احداث نیروگاه کمتری نیاز دارد. بیشتر سوخت مصرفی نیروگاه‌ها، گاز است بنابراین با کاهش نیاز کشور به احداث نیروگاه، صرفه جویی قابل ملاحظه ای در مصرف گاز صورت می‌گیرد.

وزیر نیرو ادامه داد: براساس گزارشات وزارت نفت، میزان مصرف گاز خانگی به ویژه در فصل سرما بسیار است که این مصرف بر صادرات گاز و تولید برق در نیروگاه‌ها تاثیر منفی دارد، اگر میزان مصرف گاز خانگی کنترل نشود ممکن است نیروگاه‌ها برای تولید برق با مشکل روبه رو شده و نقصان برق و مواجه با خاموشی خسارت قابل مواجهی را ایجاد کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد ۸۸ درصدی صادرات گاز در هفت سال گذشته

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به توسعه پارس جنوبی و افزایش تولید گاز در کشور گفت:‌ صادرات گاز در ۷ سال گذشته ۸۸ درصد افزایش داشته است.
 زنگنه:

تولید گاز در پارس جنوبی ۲.۵ برابر شد/ رکورد صادرات گاز شکسته شد

می متالز - وزیر نفت اعلام کرد: اگر توسعه گازرسانی در پارس جنوبی اجرایی نمی‌شد برای تامین ۲.۶ میلیون بشکه سوخت باید ۱۰ پالایشگاه ۱۰ هزار بشکه‌ای احداث می‌شد و تمام کشور نیز به آلودگی کشیده می‌شد. اما اکنون نه تنها سوخت ارزان مصرف می‌شود و ما واردکننده نیستیم بلکه نسبت به سال ۹۲ چهار برابر نیز صادرات بیشتری داریم.
 

فرصت یک‌ساله برای الحاق دائم موافقت‌نامه اتحادیه اوراسیا

می متالز - وزیر نیرو موافقت‌نامه کشورمان با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا را موقتی خواند و گفت: تنها یک سال فرصت داریم تا با کمک‌ تمام بخش‌های کشورمان برای الحاق دائم این توافق تلاش کنیم.
 کلنگ اولین سد مجازی در تهران زده شد

بازچرخانی آب، جایگزین سدسازی

می متالز - آبیاری فضای سبز پایتخت، سالانه ۱۸۰ میلیون مترمکعب از آب‌های زیرزمینی را می‌بلعد. این در حالی است که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تا سال ۱۴۱۰ میزان مصرف آب برای سبز ماندن فضای سبز تهران - معادل یک سد مجازی - به ۲۱۸ میلیون مترمکعب خواهد رسید.
 مصرف رکوردگونه بدنبال داشت؛

رکورد شکنی صنایع در مصرف برق همزمان با کسادی جهانی

می متالز - میزان مصرف برق در بخش صنایع کشورمان سه شب متوالی از مرز پنج هزارمگاوات درحالی عبور کرد که درجهان به دلیل شیوع کرونا،‌ صنایع با رکود و کسادی روبرو شده‌اند.
 وزیر نیرو خبر داد:

افزایش ۲۵۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید سالانه برق در دولت تدبیر و امید

می متالز - وزیر نیرو با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در صنعت برق انجام شده، گفت: سال آینده گزارش خواهیم داد که در ۸ سال دولت تدبیر و امید علاوه بر مدیریت مصرف، هر سال ۲۵۰۰ مگاوات ظرفیت جدید به مدار بهره‌برداری اضافه شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما