خبر
آهن و فولاد  
عظیمیان در همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن:

رویکرد مبارکه در بومی سازی؛ گذر از قطعه سازی و رسیدن به فرآیندسازی و ماشین سازی

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان از رویکرد این شرکت برای بومی سازی فرآیندها و ماشین آلات خبر داد. عظیمیان در عین حال تصریح کرد که افزایش سرمایه این شرکت سبب افزایش قدرت فولاد مبارکه در بازار بورس و اخذ تسهیلات شده است.

به گزارش می متالز، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان که امروز در دهمین همایش سنگ آهن و فولاد با نگاهی به بازار سخن می گفت؛ اعلام کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه، بومی سازی و نگاه به ساخت داخل یک الزام است تا بتوان از ایجاد رکود و مشکل در بخش فولاد پیشگیری کرد.

به گفته وی، یکی از رویکردهای فولاد مبارکه اصفهان در بومی سازی بخش فولاد، گذر از قطعه سازی و رسیدن به فرآیندسازی و ماشین سازی است. عظیمیان ادامه داد: مبارکه طی ۲۰ سال گذشته در بومی سازی قطعات موفق بوده و بیش از ۴هزار قطعه تولید کرده است که منجر به ۵هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی ارزی شده است.

وی در عین حال تاکید کرد: علاوه بر بومی سازی برای حفظ سهم بازار باید به اصلاح مصرف انرژی و محیط زیست هم توجه شود.

 

تمام مراحل فولادسازی

وی افزود: ما نقشه راه خود را در بخش تکنولوژی کامل کرده ایم و در نظر داریم تمام مراحل فولادسازی را طی دهه آینده داشته باشیم و به تکنولوژی آن دست یابیم. برای دستیابی به این هدف اصلاح ساختار مالی در صدر برنامه های فولاد مبارکه است.

عظیمیان گفت: طی کمتر از یکسال گذشته فولاد مبارکه اصفهان ۲ بار افزایش سرمایه واقعی از محل سود انباشته داشته است که سرمایه این شرکت را به ۲۱هزار میلیارد تومان افزایش داده است. این امر بر افزایش قدرت در بازار سرمایه برای اخذ تسهیلات، اعتبار مالی و ارزش سهام مبارکه تاثیر گذار بوده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: فولادسازان کشور باید توجه داشته باشند که طی ۱۰ سال آینده تقاضای ۱۵ درصدی فولادهای خاص به ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت و در نتیجه بازار به فولادهای خاص نیاز دارد. بنابراین باید برای تولید فولادهای خاص برنامه ریزی شود.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد: برای حضور قدرتمند در بازار ملزم به استفاده از تکنولوژی نسل ۴ و برخورداری از کارخانه های هوشمند هستیم. وی تصریح کرد: فولاد مبارکه اصفهان تعدادی طرح را در راستای تامین نیازهای صنعت کشور تعریف کرده است. نورد گرم ۲ مبارکه، تکمیل فولادسازی سفید دشت، فولاد سازی ۵ میلیون تنی سنگان، افزایش ظرفیت فولادهرمزگان به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و احداث واحد نورد، تکمیل طرح های مبارکه در ریخته گری و نیز الکترودسازی در اردکان از جمله این برنامه برای حفظ سهم ۵۰ درصدی فولاد مبارکه در بازار برای تامین نیازهای این بخش است.

وی خواستار توجه مسوولان به ایجاد عدم توازن در چرخه مواد اولیه فولادسازان شد و افزود: قدرت مبارکه و تاثیر آن در صنعت موجب خشم دشمن و تحریم این شرکت شده است از این رو نیازمند حمایت دولت با وضع قوانین ثانویه در شرایط تحریم فولاد مبارکه هستیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل فولاد مبارکه:

انتخاب نویدکیا برگرفته از خرد جمعی بود/ نویدکیا: ترکیب اصلی را حفظ می‌کنیم

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: انتخاب محرم نویدکیا برگرفته از خواست عمومی و خرد جمعی کارشناسان ورزشی و دلسوز باشگاه سپاهان بود.
 

حضور پررنگ‌تر شرکت اندونزیای ایندال آلومینیوم در بازار متلاطم جهانی

می متالز - شرکت اندونزیایی ایندال آلومینیوم (Indal) اعلام نموده که تصمیم دارد در شرایط کنونی بازار متلاطم آلومینیوم، ظرفیت تولید خود را افزایش داده و با تکیه بر صادرات، حضور پررنگ‌تری در بازار این فلز داشته باشد.
 

گام بلند گل گهر در حوزه داخلی سازی تجهیزات/ دامپتراک هایی که بومی می شوند

می متالز - گل گهر تصمیم گرفت در حوزه ساخت دامپتراک به روش مهندسی معکوس وارد میدان شود و در این باره نقشه راه خود را منتشر کرده است.
 

حمایت مدیران ارشد کارخانه فولاد مبارکه از باشگاه سپاهان

می متالز - در دیدار مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه سپاهان بر حمایت از تیم فوتبال این باشگاه تاکید شد.
 

نشست سرمربی و هیات مدیره سپاهان با عظیمیان

می متالز - مسوولان باشگاه سپاهان با مدیرعامل فولاد مبارکه نشست داشتند.
 مهدی پازوکی:

باید عقلانیت اقتصادی در تصمیم‌گیری سیاسی حاکم شود

می متالز - مهدی پازوکی، اقتصاددان معتقد است اقتصاد نباید سیاست‌زده شود. باید عقلانیت اقتصادی را در تصمیم‌گیری سیاسی حاکم کرد نه اینکه ملاحظات سیاسی-اجتماعی و جناحی به منطق اقتصاد غالب شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما