خبر
آهن و فولاد  
عظیمیان در همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن:

رویکرد مبارکه در بومی سازی؛ گذر از قطعه سازی و رسیدن به فرآیندسازی و ماشین سازی

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان از رویکرد این شرکت برای بومی سازی فرآیندها و ماشین آلات خبر داد. عظیمیان در عین حال تصریح کرد که افزایش سرمایه این شرکت سبب افزایش قدرت فولاد مبارکه در بازار بورس و اخذ تسهیلات شده است.

به گزارش می متالز، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان که امروز در دهمین همایش سنگ آهن و فولاد با نگاهی به بازار سخن می گفت؛ اعلام کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه، بومی سازی و نگاه به ساخت داخل یک الزام است تا بتوان از ایجاد رکود و مشکل در بخش فولاد پیشگیری کرد.

به گفته وی، یکی از رویکردهای فولاد مبارکه اصفهان در بومی سازی بخش فولاد، گذر از قطعه سازی و رسیدن به فرآیندسازی و ماشین سازی است. عظیمیان ادامه داد: مبارکه طی ۲۰ سال گذشته در بومی سازی قطعات موفق بوده و بیش از ۴هزار قطعه تولید کرده است که منجر به ۵هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی ارزی شده است.

وی در عین حال تاکید کرد: علاوه بر بومی سازی برای حفظ سهم بازار باید به اصلاح مصرف انرژی و محیط زیست هم توجه شود.

 

تمام مراحل فولادسازی

وی افزود: ما نقشه راه خود را در بخش تکنولوژی کامل کرده ایم و در نظر داریم تمام مراحل فولادسازی را طی دهه آینده داشته باشیم و به تکنولوژی آن دست یابیم. برای دستیابی به این هدف اصلاح ساختار مالی در صدر برنامه های فولاد مبارکه است.

عظیمیان گفت: طی کمتر از یکسال گذشته فولاد مبارکه اصفهان ۲ بار افزایش سرمایه واقعی از محل سود انباشته داشته است که سرمایه این شرکت را به ۲۱هزار میلیارد تومان افزایش داده است. این امر بر افزایش قدرت در بازار سرمایه برای اخذ تسهیلات، اعتبار مالی و ارزش سهام مبارکه تاثیر گذار بوده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: فولادسازان کشور باید توجه داشته باشند که طی ۱۰ سال آینده تقاضای ۱۵ درصدی فولادهای خاص به ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت و در نتیجه بازار به فولادهای خاص نیاز دارد. بنابراین باید برای تولید فولادهای خاص برنامه ریزی شود.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد: برای حضور قدرتمند در بازار ملزم به استفاده از تکنولوژی نسل ۴ و برخورداری از کارخانه های هوشمند هستیم. وی تصریح کرد: فولاد مبارکه اصفهان تعدادی طرح را در راستای تامین نیازهای صنعت کشور تعریف کرده است. نورد گرم ۲ مبارکه، تکمیل فولادسازی سفید دشت، فولاد سازی ۵ میلیون تنی سنگان، افزایش ظرفیت فولادهرمزگان به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و احداث واحد نورد، تکمیل طرح های مبارکه در ریخته گری و نیز الکترودسازی در اردکان از جمله این برنامه برای حفظ سهم ۵۰ درصدی فولاد مبارکه در بازار برای تامین نیازهای این بخش است.

وی خواستار توجه مسوولان به ایجاد عدم توازن در چرخه مواد اولیه فولادسازان شد و افزود: قدرت مبارکه و تاثیر آن در صنعت موجب خشم دشمن و تحریم این شرکت شده است از این رو نیازمند حمایت دولت با وضع قوانین ثانویه در شرایط تحریم فولاد مبارکه هستیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بهین یاب چگونه به دلالان ورق فولاد مجوز می‌دهد؟/ حضور دلالان در اقتصادهای دستوری، باعث رشد حباب گونه قیمت‌ها می‌شود

می متالز - سودجویان و رانت خواران با شروع نوسانات ارزی و تغییر قیمت‌های جهانی محصولات فولادی دوباره به میدان آمده و فریاد گرانی قیمت محصولات فولادی مجتمع فولاد مبارکه اصفهان سر داده و از رشد قیمتی ورق‌های فولادی گلایه کرده‌اند.
 

"کتوکا" برنده شد

می متالز - شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا از برنده شدن در مناقصه خبر داد.
 وزیر نفت در جمع خبرنگاران عنوان کرد

ضرورت تقویت ساخت داخل در شرایط تحریم

می متالز - وزیر نفت گفت: باید از فرصت تحریم برای توسعه و تقویت ساخت داخل استفاده کنیم.
 سناریوهای اقتصاد ایران برای یک دوره پنج ساله بدون تحریم بررسی شد

سرعت‌گیر «رشد» تا ۱۴۰۰

می متالز - اگر تحریم‌ها باز نمی‌گشت اقتصاد ایران تا سال ۱۴۰۰ چه کارنامه‌ای ثبت می‌کرد؟ یک تحقیق در سال ۱۳۹۶، به این سوال پاسخ داده است: اگر اقتصاد ایران تحت تحریم قرار نمی‌گرفت و سیاست‌های اقتصادی بر همان مدار قبل تحریم بود، رشد اقتصادی ۳ درصد را سالانه تا سال ۱۴۰۰ محقق می‌شد.
 وزیر صمت تاکید کرد:

تسهیل امور، محور اصلی رونق تولید/ توجه به تولید ملی، راهکار اصلی کشور در مقابله با تحریم ها/ مدیریت واردات متناسب با ساخت داخل

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در هفدهمین جشنواره تولید ملی _ افتخار ملی گفت: در ابتدا تشکر ویژه ای از خانه صنعت، معدن و تجارت بابت برگزاری این مراسم دارم و با توجه به شرایط ویژه کشور این مراسم می تواند جلوه خاصی داشته باشد.
 رئیس‌جمهوری:

شرایط کشور در بخش انرژی، نفت و گاز مناسب است

می متالز - رئیس‌جمهوری با بیان اینکه تولید بنزین بیش از ۲ برابر شده و در گازوئیل به خودکفایی‌ رسیده‌ایم، گفت: شرایط کشور در بخش انرژی، نفت و گاز مناسب است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما