خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی   زمین شناسی  
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

هدف‌گذاری دشمن برروی فولاد/ تلاش برای افزایش ظرفیت اکتشافی کشور

می متالز - غریب‌پور با اشاره به تحریم‌های جدید، ظرفیت اکتشافی کشور در حوزه فولاد را رو به افزایش خواند و گفت: باید ساز و کاری اندیشید تا ظرفیت‌ها افزایش پیدا کند.

به گزارش می متالز، خداداد غریب‌پور رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: تحریم‌های جدید، صادرات ما را هدف قرار داده است چرا که معدن ارزآوری خیلی خوبی برای کشور دارد.

او بیان کرد: دشمن هدف‌گذاری برروی فولاد دارد. ۶ میلیون نفر در فولاد کار می‌کنند، در کشور ۵۵ میلیون تن تولید و ۴۴ میلیون تن صادرات داریم، ۴۰۰ میلیون تن هم ظرفیت مازاد داریم.

غریب‌پور گفت: امسال ٣٨ میلیون تن فولاد تولید خواهیم کرد. بین ٢٠ تا ٤٠ درصد فولاد‌ها سبک شده‌اند و این نشان‌دهنده تکنولوژی است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تشریح کرد: ایمیدرو به عنوان سازمان توسعه‌ایی شرایط خوبی دارد و افزایش سرمایه با بنگاه‌های اقتصادی از اهداف ایمیدرو است.

او افزود: ارزش بورسی شرکت‌های تحریمی ٢٨٠ هزار میلیارد تومان است. با ایمیدرو تأمین مالی هم انجام می‌دهیم چرا که باید سود حاصل از سرمایه‌گذاری را در جهت توسعه پیش برد.

غریب‌پور بیان کرد: شرکت‌های بزرگ ما وارد زیرساخت می‌شوند. در اکتشاف، ۲۵۰ هزار کیلومتر داشتیم و اکنون در بحث پهنه‌های معدنی افزایش اکتشاف خواهیم داشت. ظرفیت اکتشافی کشور رو به افزایش است و باید ساز و کاری اندیشید تا ظرفیت‌ها افزایش پیدا کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: بحث توسعه شرکت‌های دانش بنیان را داریم که خوب هم جواب گرفته‎ایم. انتظار می‌رود در شرایط فعلی فعالیت‌ها را افزایش دهیم.

غریب‌پور در ادامه اظهار کرد: نیاز ارزی صنعت فولاد در سال ۹۸ از ۱۰۰ دلار به ۷۵ دلار در ازای هر تن کاهش پیدا کرده است و امیدوار هستیم سال آینده شاهد ارائه آمار‌های مناسب این طرح باشیم. صنعت فولاد ایران رو به گسترش است و در ۶ ماهه، ۶ میلیون صادرات را تجربه کرده است؛ در شرایطی که رشد فولاد متوسط دنیا ۳.۵ درصد بود ما رشد ۶.۵ درصدی را تجربه کردیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو:

اعطای مشوق های صادراتی راه گذر از تحریم و کرونا

می متالز - مدیراقتصادی وتوسعه سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) معتقد است: امروز در شرایط تحریم و مساله کرونا که واحدهای تولیدی تحت تاثیر قرار می گیرند، یکی از گزینه های پیش رو اعطای مشوق های صادراتی به ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی به عنوان جایگزین نفت است.
 

داستان بوکسیت و آلومینیوم در ایران، جهت ثبت در تاریخ!

می متالز - آلومینیوم از صنایع معدنی است که برق (انرژی) در قیمت تمام شده آن نقش بالایی دارد، به‌همین دلیل است که امارات و عربستان فعلا جزو بزرگترین تولید کنندگان دنیا هستند.
 

حمایت 136 میلیارد تومانی معادن برای مقابله با کرونا

می متالز - مدیر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از جمع آوری مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مقابله با شیوع کرونا در چارچوب مسئولیت اجتماعی بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد.
 به روایت وزارت صنعت:

سهم ۲۵ درصدی بخش معدن از اجرای طرح‌های وزارت صنعت

می متالز - وزارت صعنت، معدن و تجارت آمار داد در دوره ۱۱ ماهه پارسال (منتهی به بهمن) از مجموع ۱۰۴ طرح مهم راه‌اندازی شده، بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود ۲۵ درصدی را به خود اختصاص داده است.
 رییس خانه معدن:

احیای معادن کوچک همسو با جهش تولید دنبال می‌شود

می متالز - رییس خانه معدن ایران گفت: یکی از دستاوردهای پارسال در بخش معدن، موضوع احیای معادن کوچک مقیاس بود که امسال هم همسو با برنامه جهش تولید دنبال خواهد شد.
 مدیر توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو:

ایمیدرو ۳۰ میلیون دلار برای واردات ماسک بیمارستان‌ها اختصاص داد

می متالز - سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ۳۰ میلیون دلار برای واردات و تامین ۱۱ میلیون عدد ماسک مورد نیاز بیمارستان‌ها اختصاص داد که بخشی از آن وارد کشور شده و بقیه آنها نیز بزودی وارد خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما