خبر
گاز  

استقرار پروژه جامع مدیریت یکپارچه خطوط لوله در نفت فلات قاره

می متالز - نخستین پروژه جامع مدیریت یکپارچه خطوط لوله دریایی (PIMS) صنعت نفت و گاز کشور در شرکت نفت فلات قاره ایران استقرار یافت.

به گزارش می متالز، به‌منظور رعایت الزام‌های بین‌المللی و ملی در زمینه بهره‌برداری استاندارد، ایمن و مستمر از خطوط لوله گازی میدان سلمان، پروژه استقرار نظام مدیریت یکپارچه خطوط لوله (Pipeline Integrity Management System) جمع‌آوری، انتقال و صادرات گاز میدان سلمان با مشارکت یک شرکت نروژی و شرکت فناوری خطوط لوله (Pipeline Technology) به‌عنوان نخستین پروژه جامع  PIMS صنعت نفت ایران با مدیریت و راهبری واحد تعمیرات تاسیسات دریایی مدیریت امور تولید شرکت نفت فلات قاره انجام شد.

در این پروژه همه ماژول‌های مربوط به استقرار PIMS در سطح بین‌المللی در قالب گزارش جامع مطالعات یکپارچه خطوط لوله یادشده به‌صورت مجزا انجام و همه اطلاعات ساخت، بهره‌برداری، بازسازی، تعمیرات و... در قالب یک بانک داده اطلاعاتی و نرم‌افزاری مبنی بر اطلاعات مکانی GIS و مدل داده UPDM با همکاری و نظارت همکاران واحد ICT نصب شد.

گفتنی است دوره آموزشی اصول مدیریت یکپارچه لوله و کاربری از نرم‌افزار مربوطه نیز با حضور کارشناس واحدهای مرتبط ستادی و مناطق سیری و لاوان برگزار شد.

با انجام این پروژه، گام نخست در مسیر استقرار نظام جامع مدیریت یکپارچه خطوط لوله دریایی به عنوان بخشی از نظام مدیریت یکپارچه دارایی‌ها (AIMS) در شرکت نفت فلات قاره ایران برداشته شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

توسعه شاخص‌های فناورانه در منطقه بهرگان

می متالز - توسعه شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) منطقه بهرگان، صرفه‌جویی چند میلیون دلاری در هزینه‌های شرکت نفت فلات قاره ایران به همراه داشته است.
 

فرآیند تعمیر تاسیسات فرآورش گاز هنگام پایان یافت

می متالز - تعمیرات اساسی تاسیسات فرآورش گاز هنگام با انجام بالغ بر ۷ هزار نفر ساعت فعالیت از سوی شرکت نفت فلات قاره ایران به پایان رسید.
 

کمپرسور انتقال گاز سکوی نوروز ۲ راه‌اندازی شد

می متالز - کمپرسور انتقال گاز سکوی نوروز ۲ با تلاش گروه تعمیراتی و کارشناسان این سکو در شرکت نفت فلات قاره ایران، تعمیر و راه‌اندازی شد.
 

مهم‌ترین محورهای کاری مدیریت امور فنی فلات قاره تشریح شد

می متالز - مهم‌ترین محورهای کاری مدیریت امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران در آیین معارفه مدیر امور فنی و سرپرستان ICT، مهندسی سیستم‌ها و حسابرسی داخلی این شرکت تشریح شد.
 مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران خبر داد:

۴ طرح بزرگ نفتی با اعتبار۱۱هزار میلیاردی/ احتمال حضور چند شرکت بورسی

می متالز - مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره از اجرای ۴ طرح بزرگ توسعه و نگهداشت تولید نفت با اعتبار ۱۱ هزار میلیارد تومانی و با استفاده از توان شرکت های داخلی از جمله چند شرکت بورسی خبر داد.
 پرداخت فوق‌العاده‌های تخصصی به کارکنان دریا موثرتر می‌شود

کارکنان نفت فلات قاره از وجود نگاه حمایتی نفت، دلگرم شده‌اند

می متالز - مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران با اشاره به ابلاغیه وزیر نفت درباره پرداخت فوق‌العاده تخصصی به کارکنان مستقر در دریا، گفت: کارکنان این شرکت از وجود نگاه حمایتی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران نسبت به سرمایه انسانی، احساس دلگرمی کرده‌اند و این احساس، از هر پاداش یا پرداختی ارزشمندتر است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما