خبر
گاز  

استقرار پروژه جامع مدیریت یکپارچه خطوط لوله در نفت فلات قاره

می متالز - نخستین پروژه جامع مدیریت یکپارچه خطوط لوله دریایی (PIMS) صنعت نفت و گاز کشور در شرکت نفت فلات قاره ایران استقرار یافت.

به گزارش می متالز، به‌منظور رعایت الزام‌های بین‌المللی و ملی در زمینه بهره‌برداری استاندارد، ایمن و مستمر از خطوط لوله گازی میدان سلمان، پروژه استقرار نظام مدیریت یکپارچه خطوط لوله (Pipeline Integrity Management System) جمع‌آوری، انتقال و صادرات گاز میدان سلمان با مشارکت یک شرکت نروژی و شرکت فناوری خطوط لوله (Pipeline Technology) به‌عنوان نخستین پروژه جامع  PIMS صنعت نفت ایران با مدیریت و راهبری واحد تعمیرات تاسیسات دریایی مدیریت امور تولید شرکت نفت فلات قاره انجام شد.

در این پروژه همه ماژول‌های مربوط به استقرار PIMS در سطح بین‌المللی در قالب گزارش جامع مطالعات یکپارچه خطوط لوله یادشده به‌صورت مجزا انجام و همه اطلاعات ساخت، بهره‌برداری، بازسازی، تعمیرات و... در قالب یک بانک داده اطلاعاتی و نرم‌افزاری مبنی بر اطلاعات مکانی GIS و مدل داده UPDM با همکاری و نظارت همکاران واحد ICT نصب شد.

گفتنی است دوره آموزشی اصول مدیریت یکپارچه لوله و کاربری از نرم‌افزار مربوطه نیز با حضور کارشناس واحدهای مرتبط ستادی و مناطق سیری و لاوان برگزار شد.

با انجام این پروژه، گام نخست در مسیر استقرار نظام جامع مدیریت یکپارچه خطوط لوله دریایی به عنوان بخشی از نظام مدیریت یکپارچه دارایی‌ها (AIMS) در شرکت نفت فلات قاره ایران برداشته شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش ظرفیت تولید نفت ایران در خلیج فارس

می متالز - مدیرمهندسی و ساختمان شرکت نفت فلات قاره ایران با اعلام پایان عملیات ساخت سکوهای ۰۷ و ۰۸ میدان هندیجان و از اعزام این سکوها به سمت میدان هندیجان و افزایش ایمنی تولید خبرداد و گفت: امکان افزایش ظرفیت تولید نفت با اجرای روش‌های تکمیلی برداشت با نصب این عرشه‌ها ایجاد خواهد شد.
 

دکل چاه‌پیمایی سکوی D-۱۶ خارک نصب شد

می متالز - دکل چاه‌پیمایی سکوی D-۱۶ با تلاش کارکنان منطقه عملیاتی خارک شرکت نفت فلات قاره ایران نصب شد.
 

حفظ سطح تولید میدان‌های مشترک ایران در خلیج فارس در اوج تحریم‌ها

می متالز - مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از حفظ سطح تولید میدان‌های مشترک در خلیج فارس با وجود تحریم‌های ظالمانه غرب علیه کشورمان خبر داد.
 

قرارداد جدید اجاره «حبندر»

می متالز - دریایی و کشتیرانی خط دریابندر از اجاره شناور دریا بندر 3 برای مدت یک سال به شرکت نفت فلات قاره ایران به 39.2 میلیارد تومان خبر داد.
 

افزایش سرمایه‌گذاری شل در بزرگ‌ترین پروژه پتروشیمی چین

می متال - شرکت نفت و گاز هلندی-بریتانیایی رویال داچ شل و شرکت ملی نفت فلات قاره چین توافق کردند مجتمع پتروشیمی خود را در چین توسعه و گسترش دهند.
 

همکاری نفتی غرب با غول چینی

می متالز - شرکت ملی نفت فلات قاره چین (CNOOC)، بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت و گاز فلات قاره در این کشور و شرکت رویال داچ شل، بزرگ‌ترین مجموعه تولید انرژی و پتروشیمی جهان یک چارچوب مشترک همکاری را به ارزش ۶/ ۵ میلیارد دلار امضا کردند. نمایندگانی از دو شهرهای گوانگجو، پکن و لاهه از سوی این دو شرکت، قرارداد مذکور را به امضا رساندند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما