خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری   مسکن و اقتصاد  
تصمیمات عجیب و تامل برانگیز سرمایه‌گذاران باید بررسی شود؛

عملکردی ضعیف و افت ۶۹درصدی "ثشاهد"

می متالز - درآمد سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، در این مدت ۷۱.۶ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی در حدود ۵۹ میلیارد ریالی را نشان می‌دهد.

به گزارش می متالز، در حالی که این روز‌ها بر خلاف رکود و شرایط نامناسب معاملات املاک کشور شاهد رشد و استقبال از سهام بی‌کیفیت ساختمانی در بازار بورس هستیم، صورت‌های مالی این شرکت‌ها نیز موید تصمیمات عجیب و تامل برانگیز سرمایه‌گذاران این صنعت است.

بر اساس صورت‌های مالی ۶ماهه حسابرسی نشده سرمایه‌گذاری شاهد، این شرکت در ۶ ماهه نخست سال تنها موفق به کسب سود خالص ۹۲ میلیارد ریالی شد که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، افتی ۶۹ درصدی در کسب سود داشته است.

درآمد سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، در این مدت ۷۱.۶ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی در حدود ۵۹ میلیارد ریالی را نشان می‌دهد.

با این وجود افت درآمد‌های ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها از ۳۱۶ میلیارد ریال در ۶ ماهه نخست سال گذشته نسبت به ۶۴ میلیارد ریال درآمد این سرفصل از تامل‌برانگیزترین نکات صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازار برتر بورس امسال راه اندازی می‌شود؟

می متالز - راه اندازی بازار برتر بورس، یکی از وعده‌هایی بود که از اوایل تابستان سال ۱۳۹۸ توسط بورسی‌ها داده شد اما سال به پایان رسید و وعده مذکور اجرایی نشد و به گفته مسوولان قرار است اصلاحاتی در تعریف بازار برتر ایجاد شود.
 

اقدامات بورس کالا در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

می متالز - معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران اقدامات بورس کالای ایران در جهت تسهیل معاملات در همه ابعاد و همراهی با ذینفعان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.
 افزایش حباب‌گونه قیمت سهام نیروگاه‌ها:

باغبانی که باغچه خود را بیل نمی‌زند

می متالز - در حالی که این روز‌ها برخی از مسئولین سازمان بورس و اعضای شورای عالی بورس خود را ناجی رکود و ریزش احتمالی قیمت سهام در بازار بورس و فرابورس می‌دانند، نگاهی اجمالی به نحوه رشد قیمت برخی از نماد‌های این گروه جهت یادآوری ضعف بدنه بازرسی و نظارتی سازمان بورس خالی از لطف نیست.
 

دلايل افت شاخص بورس از زبان مدیرعامل

می متالز - مدیرعامل بورس تهران تاکید دارد یکی از دلایل افت شاخص بورس تهران بدلیل نوسانات قیمت‌های جهانی در حوزه نفت و پتروشیمی است.
 

دلایل لغو مصوبه نوسان گیری ۲ درصدی بورس

می متالز - ورود نقدینگی سرگردان به بازار بورس و اتخاذ تصمیم‌های آنی از سوی سیاست‌گذاران بورس باعث بروز نوسانات جدیدی در بازار شده که کارشناسان معتقدند این هیجانات در نتیجه خروج سرمایه برخی تازه واردها از بورس است و البته این نوسانات گاهی به نفع معامله گران حرفه‌ای می‌شود چراکه آنها می‌توانند سهام شرکت‌های که قبلا صف طولانی داشته‌اند را بخرند.
 

فروش سهام آرامکو متوقف شد

می متالز - کاهش ۹ درصدی قیمت جهانی نفت موجب شد تا شرکت نفتی آرامکو عربستان معامله سهام این شرکت در بازار بورس را با هدف جلوگیری از ضرر بیشتر متوقف کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما