خبر
مواد معدنی  
غریب پور:

رونمایی از 123 ایده نوآورانه معدن و صنایع معدنی در جشنواره اینوماین/ برای اثربخشی مدل مشارکت ایمیدرو و دانشگاه ها، باید نهادسازی کرد

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو از رونمایی 123 ایده نوآورانه معدن و صنایع معدنی در جشنواره اینوماین امسال خبر داد و گفت: برای اثربخش کردن مدل مشارکت ایمیدرو و دانشگاه ها، باید نهادسازی کرد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور در نشست "بومی سازی و فعال سازی ظرفیت های بخش معدن" که به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، افزود: همکاری ایمیدرو با دانشگاه ها روز به روز در حال افزایش است و در جهت رشد ایده ها و اثربخش کردن آن ها، تفاهمنامه ها در قالب قرارداد دنبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش از این، ارتباط بین معدن و صنایع معدنی و دانشگاه ها موثر نبود، گفت: برای اثربخش کردن همکاری ها، باید فرآیندها، برنامه ها، رویدادها و ریسک ها و ... را در کنار یکدیگر قرار داد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از جشنواره اینوماین به عنوان یک رویداد بزرگ یاد کرد و گفت: برای نخستین بار 70 شرکت دانش بنیان با حمایت شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی، ایده های نوآورانه خود را رونمایی خواهند کرد.
غریب پور با بیان اینکه هفت شرکت در برگزاری جشنواره اینوماین مشارکت داشته اند، گفت: طی تلاش هشت ماهه همکارانم برای برگزاری جشنواره اینوماین، به 123 ایده رسیدیم.
وی ادامه داد: به دنبال ارتباط موثر با دانشگاه ها هستیم و ایمیدرو فضایی را با محوریت تعامل با دانشگاه ها و بومی سازی در ساختار این سازمان ایجاد کرده است تا امور تبدیل به یک فرآیند علمی شود.

 

مدل همکاری با دانشگاه ها؛ متمرکز بر آینده نگری

رییس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه ها باید در اختیار بخش تولید قرار بگیرد، اظهار داشت: مدل همکاری ایمیدرو با دانشگاه امیرکبیر با تمرکز بر "آینده نگری" است.
غریب پور گفت: روابط بین سازمانی، باید فرآیندگونه باشد. به طور مثال دانشگاهی همچون امیرکبیر با تدوین طرح های تحقیقاتی، در آینده این سازمان توسعه ای اثرگذار باشد.
وی با اعلام اینکه 170 نیاز تحقیقاتی را در بخش معدن و صنایع معدنی شناسایی کرده ایم، اظهار کرد: از پایان نامه های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که نیازهای معدن و صنایع معدنی را احصا کنند، حمایت می کنیم.
رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: در جشنواره بومی سازی سال آتی که دانشگاه صنعتی امیرکبیر مجری برگزار آن است، دو مقوله فناوری و بومی سازی، شاخص های مورد توجه هستند.

وی با بیان اینکه بودجه بخش "آموزش" ایمیدرو تا 2 برابر افزایش یافته است، گفت: با پنج دانشگاه بزرگ در تهران، در حال همکای هستیم.
وی با بیان اینکه ایمیدرو 2 موسسه تحقیقاتی با مشارکت دانشگاه های تهران و صنعتی شریف راه اندازی کرده است، گفت: سیاست ما در بخش های تحقیقاتی، متمرکز بر مواردی همچون "بهره وری"، "ساخت داخل" و "فناوری" است.
این مقام مسوول در ایمیدرو ضمن تاکید بر اینکه فعالیت های ما در این بخش باید اثربخش باشد، یادآور شد: این سازمان در زمینه پژوهش، 50 درصد رشد عملکرد طی سال 98 داشته است.
وی با اشاره به تفاهم نامه امضا شده با محوریت "ساخت داخل" به ارزش 500 میلیون یورو در همایش ملی فولاد، اظهار داشت: این تفاهم نامه و قراردادها که بین صاحبان دانش و متقاضیان این فناوری ها به امضا رسید، گامی بلند در جهت اتکا بر توانمندی های داخلی بود. چراکه منجر به کاهش ارزبری بسیار زیادی خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو:

اعطای مشوق های صادراتی راه گذر از تحریم و کرونا

می متالز - مدیراقتصادی وتوسعه سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) معتقد است: امروز در شرایط تحریم و مساله کرونا که واحدهای تولیدی تحت تاثیر قرار می گیرند، یکی از گزینه های پیش رو اعطای مشوق های صادراتی به ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی به عنوان جایگزین نفت است.
 

داستان بوکسیت و آلومینیوم در ایران، جهت ثبت در تاریخ!

می متالز - آلومینیوم از صنایع معدنی است که برق (انرژی) در قیمت تمام شده آن نقش بالایی دارد، به‌همین دلیل است که امارات و عربستان فعلا جزو بزرگترین تولید کنندگان دنیا هستند.
 

حمایت 136 میلیارد تومانی معادن برای مقابله با کرونا

می متالز - مدیر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از جمع آوری مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مقابله با شیوع کرونا در چارچوب مسئولیت اجتماعی بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد.
 به روایت وزارت صنعت:

سهم ۲۵ درصدی بخش معدن از اجرای طرح‌های وزارت صنعت

می متالز - وزارت صعنت، معدن و تجارت آمار داد در دوره ۱۱ ماهه پارسال (منتهی به بهمن) از مجموع ۱۰۴ طرح مهم راه‌اندازی شده، بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود ۲۵ درصدی را به خود اختصاص داده است.
 رییس خانه معدن:

احیای معادن کوچک همسو با جهش تولید دنبال می‌شود

می متالز - رییس خانه معدن ایران گفت: یکی از دستاوردهای پارسال در بخش معدن، موضوع احیای معادن کوچک مقیاس بود که امسال هم همسو با برنامه جهش تولید دنبال خواهد شد.
 مدیر توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو:

ایمیدرو ۳۰ میلیون دلار برای واردات ماسک بیمارستان‌ها اختصاص داد

می متالز - سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ۳۰ میلیون دلار برای واردات و تامین ۱۱ میلیون عدد ماسک مورد نیاز بیمارستان‌ها اختصاص داد که بخشی از آن وارد کشور شده و بقیه آنها نیز بزودی وارد خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما