خبر
گمرک  
هیات وزیران تصویب کرد؛

ترخیص کالاهای معاف از پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی

می متالز - هیات وزیران ترخیص کالاهای معاف از پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی را تصویب کرد.

به گزارش می متالز،  در جلسه چهارشنبه هیات دولت، مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکل محور هراز، تکمیل و احداث جاده جایگزین در مسیر مجاور سد هراز و به منظور پیشگیری از حوادث غیرمترقبه، به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران اختصاص یافت.

در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی؛ رییس جمهوری برگزار شد، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات مذکور، گزارش عملکرد اعتبارات را هر سه ماه به سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان مدیریت بحران کشور ارسال کند.

 

ترخیص کالاهای معاف از پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی

 

دولت در اجرای تکالیف قانونی خود و به منظور پیشگیری از ایجاد اشکال در روند ترخیص کالاهای وارده مشمول معافیت از پرداخت تمام یا قسمتی از حقوق گمرکی و سود بازرگانی، مصوب کرد ترخیص کالاهای یاد شده طبق شرایط مقرر در قوانین و مقررات مربوط، کماکان توسط سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران انجام شود.

 

اعلام نظر دولت در خصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

 

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری موضوعات تعیین کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گمرک ایران اعلام کرد:

احتمال بسته شدن مرزهای عراق بمدت یک هفته/ صادرکنندگان احتیاط کنند

می متالز - طبق اعلام اداره گذرگاه مرزی عراق احتمال بسته شدن مرزهای عراق بمدت یک هفته وجود دارد.
 

ترخیص کالاهای معاف از پرداخت حقوق گمرکی ابلاغ شد

می متالز - با تصویب هیات دولت، گمرک موظف شد نسبت به ترخیص کالاهایی که مطابق قانون یا شرایط مصوب از پرداخت تمام یا قسمتی از حقوق گمرکی و سود بازرگانی معاف هستند،کماکان طبق شرایط مقرر در قوانین مربوط اقدام کند.
 

پیشنهاد برای تعیین تکلیف ۶۰ میلیون دلار کالای غیرضروری

می متالز - در پی دپوی کالاهای گروه (۴) در گمرک‌ها و بنادر ایران، چندی پیش و بعد از بازدید وزیر اقتصاد از این مناطق، وی پیشنهادی را در رابطه با تعیین تکلیف این کالاها که عمدتا مصرفی و غیرضروری هستند به هیات وزیران ارائه کرده است.
 

شکست رکورد ترخیص کالاهای اساسی از گمرک

می متالز - براساس اعلام معاون فنی گمرک ایران، در آذرماه رکورد ترخیص کالاهای اساسی از مسیر سبز گمرک شکسته شد. «مهرداد جمال‌ارونقی» در گفت‌وگو با «ایرنا» گفت: ماه گذشته (آذر) ۵۱ درصد اظهارنامه‌های کالاهای تولیدی و اساسی در مسیر سبز ترخیص شدند که این میزان پیش‌تر حدود۱۰ درصد بوده است.
 

آخرین آمارها از ترخیص کالاهای اساسی

می متالز - آخرین وضعیت ترخیص کالاهای اساسی از بنادر و گمرکات کشور اعلام شد. معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران با توضیح جدیدترین آمارها از وضعیت ترخیص کالاهای ضروری به تشریح جزئیات ترخیص کالاهایی از جمله برنج، دانه‌های روغنی، ذرت و کاغذ پرداخت.
 فاز جدید رسوب‌زدایی کالا از گمرک آغاز شد

ضرب‌الاجل برای ترخیص کالاهای لیست ممنوعه

می متالز - گام جدید برای رفع حبس کالاهای گروه چهارم معروف به «ممنوعه‌های وارداتی» برداشته شد. گمرک ایران در تازه‌ترین تصمیم خود برای تعیین تکلیف گروه کالایی چهارم، در قالب اطلاعیه‌ای آخرین مهلت و شروط ترخیص و ورود کالاهای مذکور را اعلام کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما