خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان تاکید کرد:

تحریم فولاد باعث ارزان‌فروشی "ذوب" نمی شود

می متالز - فولادی‌ها در مسیر رقابت‌پذیری حضور دارند و باید سه مولفه اساسی یعنی "کاهش هزینه‌ها"، "تنوع تولید" و "تنوع بازار" را در برنامه‌ها داشت تا حضور فولادی ایران در بازار‌های اقتصادی ادامه پیدا کند.

به گزارش می متالز، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان درخصوص فشار تحریم‌ها بر صنایع فولادی و احتمال کاهش درآمد‌ها را اینگونه تفسیر کرد و گفت: صنعت فولاد کشور در تحریم ۴۰ ساله حضور داشته و کماکان به بقای خود ادامه می‌دهد و تاکنون دمای کوره‌های فولادسازان هیچگاه به‌خاطر مشکلی به نام تحریم، کاسته نشده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، هنگامی که فشار تحریم و چتر آن بر سر هر صنعتی که سایه می‌افکند باید در راستای مقاومت‌پذیری اقتصاد از جمله حوزه "فولاد" در مقابل برخی هزینه‌ها سیاست جداگانه‌ای را اتخاذ کرد تا کنترل هزینه‌ها در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرعامل "ذوب": افزود: کنترل هزینه‌ها باعث خواهد شد تا فولادی‌ها در مسیر ارزان فروشی گام نگذارند، زیرا این موضوع حدی داشته و نباید کنترل هزینه‌ها را به منزله ارزان‌فروشی تلقی کرد.

یزدی زاده تاکید کرد: فولادی‌ها در مسیر رقابت‌پذیری حضور دارند و باید سه مولفه اساسی یعنی "کاهش هزینه‌ها"، "تنوع تولید" و "تنوع بازار" را در برنامه‌ها داشت تا حضور فولادی ایران در بازار‌های اقتصادی ادامه پیدا کند.

این فعال صنعت فولادی تصریح کرد: فولادسازان در سال جاری حدود ۲۰ کشور را جزو بازار‌های صادراتی خود داشته و تعداد آن‌ها را افزایش داده‌اند که این بازار‌ها از شرق آسیای دور تا شمال آفریقا و حتی کشور‌های همسایه شمالی و حاشیه خلیج‌فارس را شامل می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 به همت شرکت مهندسی و پویش ساخت ذوب آهن اصفهان صورت می گیرد:

پیشرفت 30 درصدی پروژه بازسازی و بهینه سازی ديگ بخار شماره 4 نيروگاه مركزی

می متالز - ديگ های بخار نيروگاه مركزی در اوایل دهه ۵۰ با ظرفيت اسمی تولید بخار ۷۵ تن بر ساعت و با فشار ۴۰ اتمسفر و درجه حرارت ۴۳۰ درجه سانتی گراد راه اندازی شدند.
 آرسلورمیتال و مبارزه با کرونا در هند

کمک‌های میلیاردر هندی صنعت فولاد جهان به مهار کرونا در این کشور

می متالز - لاکشمی میتال، میلیاردر هندی صنعت فولاد جهان و مدیرعامل بزرگ‌ترین فولادساز دنیا، اعلام کرده است که شرکت‌های او در هند، یک میلیارد روپیه (بیش از ۱۳ میلیون دلار) به مبارزه با شیوع کرونا در هند کمک می‌کنند. این بخشی از کمک صنعت فولاد هند به برنامه‌های مهار کرونا در این کشور است.
 در روز ثبت رکورد شاخص در کانال ۵۷۳ هزارتایی رقم خورد:

معاملات مشکوک یک تامین سرمایه، سهم تازه وارد بورسی، دو بیمه و ۱۱ نماد

می متالز - در روز ثبت رکورد شاخص در کانال ۵۷۳ هزارتایی، تامین سرمایه لوتوس پارسیان، سهم تازه وارد بورسی، دو شرکت از صنعت بیمه و ۱۱ نماد دیگر مشمول معاملات مشکوک شدند.
 

رکورد شکنی ۲۰ هزار واحدی رشد شاخص بورس

می متالز - از میان ۳۱۶ نماد مثبت و ۳۵ نماد منفی امروز بورس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک ملت، گروه مپنا، معدنی و صنعتی گل گهر و پتروشیمی پارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بازار داشتند.
 عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد تاکید کرد:

مداخله‌های دردسرساز، غده سرطانی بازار فولاد

می متالز - منشا بسیاری از رانت‌ها و سواستفاده‌ها از بازار فولاد، همین قیمت گذاری‌های دستوری بوده که مجال تقابل بین عرضه و تقاضا و کشف قیمت واقعی را به این بازار نداده است.
 امام جمعه شهرستان مبارکه:

فولاد مبارکه در مبارزه با ویروس کرونا نیز عملکرد قابل تقدیری داشته است

می متالز - حجت الاسلام موسوی نمایندۀ ولی فقیه و امام جمعه شهرستان مبارکه در دیدار با نمایندگان مدیرعامل فولاد مبارکه از ادامۀ روند تولید در فولاد مبارکه و حمایتهای این شرکت در زمینۀ توسعۀ فضای فرهنگی شهرستان مبارکه و حمایت از نهادهای ذیربط کشور در مبارزه با ویروس کرونا تشکر و قدردانی کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما