خبر
خودرو  
رئیس کمیسون «تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران:

مشکلی برای صادرات خودرو وجود ندارد

می متالز - محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسون «تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران و رئیس انجمن صنایع همگن استان تهران گفت: تمام شرکت‌های خودروسازی در تلاش هستند تا تعهدات خود را در زمان مقرر انجام دهند و اگر تعهدی دچار تاخیر و دیرکرد شده در اولویت برای ایفا قرار دهند.

به گزارش می متالز، محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسون «تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید» اتاق بازرگانی تهران و رئیس انجمن صنایع همگن استان تهران گفت: تمام شرکت‌های خودروسازی در تلاش هستند تا تعهدات خود را در زمان مقرر انجام دهند و اگر تعهدی دچار تاخیر و دیرکرد شده در اولویت برای ایفا قرار دهند. نتیجه این مساله نیز در آمار و داده‌های منتشر شده قابل مشاهده است به نحوی که شرکت ایران‌خودرو در دی ماه ۹۸ دو برابر دی ماه سال گذشته تولید داشته است.

مساله تعهدات داخلی اساساً ارتباطی به مساله صادرات خودرو ندارد. صادرات خودرو مشکلی ندارد و قاعدتاً نمی‌توان از منتفی بودن آن سخن گفت. ضمن این که با ورود خودروهای جدید امکان صادرات بیشتر و ظرفیت بالاتر می‌رود.

در مورد قیمت خودروی جدید رهام صرفاً می‌توان این اظهارنظر را داشت که قیمت خودروی مشابه در اروپا حدود ۱۲ هزار یورو است. اما این که قیمت این خودرو در ایران چقدر باشد مساله دیگری است و الزامات و قواعد خاص خودش را دارد.

صادرات خودرو منتفی نیست و بسته به شرایط تولید و بازارهای منطقه ظرفیت صادرات وجود دارد. مشکل کنونی قطعه‌سازان تامین نقدینگی است و در صورت رفع این مشکل، قطعه‌سازی توان پاسخگویی به نیازهای صنعت خودرو را دارد.

کد خبر: 81625
تاریخ: 1398/11/04 - 21:42
منبع: بورس نیوز

محمدرضا نجفی‌منش  صادرات خودرو  صنعت خودرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس بازار خودرو مطرح کرد:

افزایش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی نرخ خودرو

می متالز - با توجه به اتفاقات اخیر بازار، خبر‌هایی از استارت رشد گروه خودرویی، تجدید ارزیابی و بسته‌های حمایتی دولت به گوش می‌رسد.
 

واکنش صنعت جهانی خودرو به کرونا ویروس

می متالز - صنعت خودرو در جهان این روزها متاثر از شیوع ویروس کرونا با کاهش تولید مواجه شده است.
 

احتمال ضرر 6 میلیارد دلاری صنعت خودروسازی هند در پی تعطیلات اجباری

می متالز - انجمن خودروسازان هندی از ضرر بیش از 2300 کرور روپیه ای روزانه در پی تعطیلی خطوط تولید خبر داد.
 

لزوم تشکیل کمیته ملی برای جهش تولید در خودروسازی

می متالز - دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان‌ بر لزوم تشکیل کمیته ملی خودرو برای لازم الاجرا شدن تصمیم‌های خودرویی کشور در راستای تحقق شعار «جهش تولید» در صنایع خودرو و قطعه سازی تاکید کرد.
 

ویدئو| چگونه می‌توان از عقب‌ ‌ماندن فناوری در صنایع جلوگیری کرد؟

می متالز - مشکل شایعی گریبان‌گیر صنعت کشور حتی صنایع بزرگ از جمله خودروسازی و فولاد است که نمی‌توانند در مقیاس بالا تولید کنند و پژوهش انجام دهند و در نتیجه همواره از نظر فناوری عقب می‌مانند، این گزارش روند ایجاد این چرخه ناقص را بیان می‌کند.
 برآورد‌ها از جهش زیرمجموعه‌ها خبر می‌دهند:

سود سرشار «خبهمن» از صعود بازار سهام

می متالز - رشد قیمت سهم‌ها در بازار سرمایه بسیاری از شرکت‌های سرمایه گذار از جمله «خبهمن» را منتفع کرد و بررسی‌ها حاکی از بازگشت به مدار رشد است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما