خبر
آهن و فولاد  

فولاد مبارکه «شرکت پیشرو» در بین 500 بنگاه صنعتی و اقتصادی موفق ایران

می متالز - در بیست‌ و‌ دومین دورۀ رتبه‌بندی شرکت‌های برتر کشور (100 IMI)، شرکت فولاد مبارکه در بین 500 بنگاه صنعتی و اقتصادی ایران، موفق به کسب عنوان «شرکت پیشرو» شد.

به گزارش می متالز، در این همایش که روز یکشنبه 29 دی‌ ماه در محل سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای و با حضور محمدباقر عالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، مجید درویش مدیر مرکز رتبه‌بندی شرکت‌های برتر و جمعی از مدیران شرکت‌های برتر کشور برگزار شد، از شرکت‌های برتر کشور با اهدای لوح تقدیر و تندیس تقدیر شد.
در این رتبه‌بندی، شرکت فولاد مبارکۀ اصفهان علاوه بر کسب عنوان پیشرو، رتبۀ اول ازنظر شاخص فروش در گروه فلزات اساسی، رتبۀ دوم در شاخص ارزش بازار، رتبۀ دوم در شاخص ارزش افزوده، رتبۀ دوم در شاخص بیشترین سودآوری و رتبۀ پنجم در شاخص فروش را در میان ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور به خود اختصاص داد.
در این جلسه که در آن نقش شرکت‌های بزرگ بر شاخص اقتصادی به‌عنوان پیشران و لوکوموتیو ایجاد رشد و توسعه در کشور و تجزیه‌وتحلیل نتایج این رتبه‌بندی‌ها به‌منظور تدوین سیاست‌های صنعتی کشور بررسی شد، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، پس از دریافت تندیس و لوح تقدیر این همایش، طی سخنانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به‌طور قطع کسب این موفقیت که با همدلی و همکاری کارکنان و با برنامه‌ریزی‌های مدون شرکت در مسیر تعالی انجام شده، به‌طور اتفاقی و یک‌شبه به دست نیامده است.
وی با تأکید بر این‌که تمامی شرکت‌های حاضر در فرآیند انتخاب 100 شرکت برتر، از جمله فولاد مبارکه، سالیان سال برای رسیدن به این نقطه برنامه‌ریزی و تلاش کرده‌اند، تصریح کرد: این‌که تمامی مراحل و فرآیند انتخاب 100 شرکت برتر و شرکت پیشرو بر مبنای رأی و ارزیابی ارزیابان زبدۀ کشوری و بین‌المللی انجام می‌شود از نقاط قوت این فرآیند است.
وی در پاسخ به سؤال دربارۀ نقش و جایگاه فولاد مبارکه در حوزۀ اشتغال‌زایی تصریح کرد: در حال حاضر در گروه فولاد مبارکه به‌طور مستقیم حدود 25 هزار نفر مشغول کارند. همچنین به‌طور غیرمستقیم حدود 350 هزار فرصت شغلی در زنجیرۀ تأمین و تولید فولاد مبارکه ایجاد شده است.
وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درخصوص زمان آغاز عملیات احداث نورد گرم شمارۀ 2 فولاد مبارکه گفت: در شرایط فعلی که کشور در اوج جنگ اقتصادی است و گسترش تولید به‌ویژه اتکا به اقتصاد غیرنفتی می‌تواند به بهبود فضای کسب‌وکار و درآمدزایی کشور کمک کند، به‌طور قطع مسئولان و متولیان امر می‌توانند روند اجرای این پروژۀ ملی را تسهیل و تسریع کنند. به عبارت دیگر، شرایط تحریم ایجاب می‌کند که با هموار کردن مسیر اجرای چنین پروژه‌هایی موانع از پیش روی تولید و رونق اقتصادی کشور برداشته شود. باید به خاطر داشته باشیم هرچه این پروژه عظیم زودتر اجرا شود، کشور زودتر از واردات بسیاری از انواع ورق‌های خاص و وارداتی بی‌نیاز خواهد شد. ضمن این‌که فضای بسیار مناسبی برای ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر برای جوانان و رونق کسب‌وکار در منطقه و کشور فراهم خواهد شد.
وی در ادامه با بیان این‌که گروه فولاد مبارکه علی‌رغم همۀ تحریم‌ها و محدودیت‌ها، به بیشترین میزان سودآوری برای ذی‌نفعان و کشور دست یافته است، اظهار داشت: شایسته است مطابق با شرایط تحریم، این شرکت مورد حمایت قرار گیرد.
در جریان برگزاری این همایش، معاون تکنولوژی فولاد مبارکه نیز گفت: شرکت فولاد مبارکه بر بستری از نظام‌های تعالی بنا نهاده شده و برنامه‌های استراتژی خود را به بررسی توانمندی‌ها معطوف ساخته است و طبیعتا نتایج متناسب با آن را حاصل خواهد کرد.
 سید مهدی نقوی با تأکید بر این‌که فولاد مبارکه دو بار جایزۀ تعالی سازمانی ایران و جایزۀ تعالی اروپا و همچنین تندیس جایزۀ ملی کیفیت را به خود اختصاص داده است گفت: این شرکت با برنامه‌ریزی‌های مدون از سال‌های گذشته تا  امروز و با تعریف سیستم‌های متفاوت، در سایۀ همت و عزم راسخ مجموعۀ مدیریت و کارکنان توانسته در سخت‌ترین شرایط، پویایی شرکت را حفظ کند.
وی کسب عنوان پیشرو را نمونۀ بارزی از شادابی و پویایی شرکت فولاد مبارکه دانست و تصریح کرد: در همین خصوص استراتژی جدید و بعدی شرکت حرکت به سمت فرآیندها و صاحب تکنولوژی شدن است.
معاون تکنولوژی فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: این شرکت 18 سال سابقۀ بومی‌سازی قطعات و 27 سال سابقۀ تولید فولاد را در کارنامۀ خود دارد و اکنون با رسیدن به سطح قابل‌توجهی از بلوغ سازمانی، حرکت خود را در مسیر صاحب تکنولوژی شدن آغاز کرده است.
وی در همین زمینه تصریح کرد: فولاد مبارکه برای دست‌یابی به موفقیت‌های بزرگ، تمام توانمندی کشور ایران برای ساخت تجهیزات و فرآیندهای تولید فولاد را بررسی و مسیرهای مرتبط با این دانش و تکنولوژی را استخراج کرده است. ضمن این‌که برای رفع موانع پیش روی خود برنامه‌های مدونی پیش‌بینی کرده است تا بتواند کشور را صاحب دانش فرایند تولید فولاد نماید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چرا از جیب سهامداران هزینه می کنید؟ / عده ای به دنبال رانت

می متالز - تصمیم با وزارت صمت است زمان زیادی از پخش گزارش تلویزیونی بازار سیاه ورق فولاد و سو استفاده برخی افراد در بازار فولاد نمی گذرد، که باز هم برخی افراد برای خرید محصول ارزان به بهانه تولید بیشتر به فولاد مبارکه اصفهان و همچنین وزارت صمت فشار وارد می کنند، تا کماکان امکان دریافت مواد اولیه با نرخ های کمتر از بازارهای جهانی را داشته باشند.
 

لیست 5 عرضه بلوکی تا پایان امسال | جزییات واگذاری + متن

می متالز - با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال حالا شرکت ها طبق عرف همه ساله در بازار سهام عرضه های بلوکی را شدت می بخشند. در تازه ترین آمار بورس تهران، 5 عرضه بلوکی اعلام شد.
 

بهین یاب چگونه به دلالان ورق فولاد مجوز می‌دهد؟/ حضور دلالان در اقتصادهای دستوری، باعث رشد حباب گونه قیمت‌ها می‌شود

می متالز - سودجویان و رانت خواران با شروع نوسانات ارزی و تغییر قیمت‌های جهانی محصولات فولادی دوباره به میدان آمده و فریاد گرانی قیمت محصولات فولادی مجتمع فولاد مبارکه اصفهان سر داده و از رشد قیمتی ورق‌های فولادی گلایه کرده‌اند.
 

"کتوکا" برنده شد

می متالز - شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا از برنده شدن در مناقصه خبر داد.
 

بازی متفاوت حقوقی ها در دو جبهه بازار سهام

می متالز - با تمرکز فعالان بازار بر سهام بزرگ کالایی، نقش بازیگران حقوقی بورس تهران اهمیت چندباره‌ای پیدا کرده است. همواره در جریان صعودی محسوس این گروه‌ها فروشندگان پرقدرت خودنمایی می‌کنند و در مواردی که نقدینگی ورودی مغلوب این جریان شود امکان توقف زودرس روند وجود دارد.
 در آخرین روز کاری سال :

بانک تجارت شرایط سومین عرضه بلوکی زیرمجموعه را هم اعلام شد

می متالز - بانک تجارت پس از عرضه دو بلوک فولاد مبارکه و تجارت الکترونیک پارسیان، شرایط واگذاری بلوک ۱۶.۵۷ درصدی هشتمین شرکت تازه وارد را در آخرین روز کاری سال اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما