خبر
خودرو  
یک کارشناس بازار خودرو در گفتگوی خود مطرح کرد:

پیش‌ بینی قیمت خودرو تا پایان هفته / احتمال گرانی خودرو به دلیل کاهش عرضه

می متالز - یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: قیمت خودرو به مولفه میزان عرضه و تقاضا ارتباط دارد. چنانچه در این هفته عرضه از سوی خودروسازان کاهش یابد، قطعا قیمت خودرو هم گران خواهد شد.

به گزارش می متالز، یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو تا پایان هفته چه روندی را دارد؟ قیمت خودرو به مولفه میزان عرضه و تقاضا ارتباط دارد. چنانچه در این هفته عرضه از سوی خودروسازان کاهش یابد، قطعا قیمت خودرو هم گران خواهد شد. متاسفانه در کشور ارائه آمار تولید و فروش خودرو انگار محرمانه است. بنابراین برآورد دقیقی از میزان تولید خودرو نداریم و نمی‌توانیم هم به طور جامع درباره آینده قیمت خودرو پیش‌بینی داشته باشیم.

 پیش‌بینی قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده

فربد زاوه افزود: آنچه از وضعیت فعلی خودروسازان مشخصِ این است که به دلیل سیاست‌های پولی کشور تورم در سال آینده مجدد افزایش می‌یابد. به همین دلیل ممکن است قیمت خودرو در سال آینده هم افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

او در پاسخ به این پرسش که در فضای سیاسی و اقتصادی فعلی آیا ممکن است صادرات خودرو به بازارهای منطقه عملی شود؟ اظهار کرد: یکی از بازارهای جذاب صادراتی برای بنگاه‌های خودروسازی کشور عراق و سوریه بود. به دلیل مناقشات اخیر سیاسی با کشور عراق ورق برای صادرات خودرو به این بازار منطقه برگشت. آنچه که مشخص است به دلیل ناآرامی‌های سیاسی و تحریم‌های آمریکا صادرات خودرو به هر دو بازار یعنی عراق و سوریه روند پایداری ندارد.

کد خبر: 81781
تاریخ: 1398/11/05 - 15:36
منبع: تجارت نیوز

قیمت خودرو  خودروسازان  فربد زاوه  صادرات خودرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

20 بانک بورسی که در وام قطعه سازان تعلل دارند

می متالز - پرداخت تسهیلات قطعه سازان اگر چه به بانک های عامل ابلاغ شده اما همچنان با تعلل این بانک ها مواجه است.
 

«K132» محصول جدید ایران‌ خودرو با همت طراحان و مهندسان داخلی عرضه خواهد شد

می متالز - این فرصت ایجاد شده است تا تولید محصول کراس‌ اووری را که در برنامه داریم، روی همین پلت فرم باشد. بنابراین بسیاری از طراحی‌ هایی که در پلت‌ فرم این محصول انجام داده‌ایم در محصولات دیگر نیز قابلیت استفاده دارد. این موضوع نشان‌ دهنده آن است که در بحث‌ های مهندسی پیشرفت خوبی داشته‌ ایم.
 

روزانه بیش از ۲۰۰۰ خودرو در ایران خودرو تولید می‌شود

می متالز - مدیر عامل ایران خودرو با بیان اینکه هم‌ اکنون روزانه بیش از ۲۰۰۰ خودرو در ایران خودرو تولید می‌شود و به همین میزان هم خودرو به مردم تحویل می‌دهیم، گفت: سال گذشته در همین روزها میزان تولید ایران‌ خودرو روزانه حدود ۱۰۰۰ دستگاه بود.
 

دولت مکلف به رعایت ماده ۱۰۱ قانون توسعه پنجم/ مابه‌تفاوت نرخ یا تسهیلات به خودروسازان!

می متالز - اگر دلار به همان نسبتی که هزینه‌های تولید افزایش پیدا می‌کند؛ افزایش یابد، خودروساز با مشکلی مواجه نخواهد بود.
 جنب پل حافظ

سنگینی خودروسازان بر دوش سهام

می متالز - شاخص کل بورس تهران که در ابتدای معاملات روز گذشته خود با رشد حدود ۶۹۰۰ واحدی، به مرز کانال ۴۶۶ هزار واحدی نزدیک شده بود، در ادامه تغییر مسیر داد و با عقب‌گرد حدود ۴هزار واحدی از سقف روزانه خود، به رشد ۶/ ۰ درصدی بسنده کرد.
 رئیس انجمن قطعه‌سازان تاکیدکرد:

واگذاری سهام خودرویی‌ها و طلب قطعه‌سازان

می متالز - واگذاری سهام دولت به بخش خصوصی اتفاق مثبتی است که انتظار می رود بعد از این واگذاری، روند وصول مطالبات قطعه سازان از خودروسازان نیز تسهیل شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما