خبر
خودرو  
یک کارشناس بازار خودرو در گفتگوی خود مطرح کرد:

پیش‌ بینی قیمت خودرو تا پایان هفته / احتمال گرانی خودرو به دلیل کاهش عرضه

می متالز - یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: قیمت خودرو به مولفه میزان عرضه و تقاضا ارتباط دارد. چنانچه در این هفته عرضه از سوی خودروسازان کاهش یابد، قطعا قیمت خودرو هم گران خواهد شد.

به گزارش می متالز، یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو تا پایان هفته چه روندی را دارد؟ قیمت خودرو به مولفه میزان عرضه و تقاضا ارتباط دارد. چنانچه در این هفته عرضه از سوی خودروسازان کاهش یابد، قطعا قیمت خودرو هم گران خواهد شد. متاسفانه در کشور ارائه آمار تولید و فروش خودرو انگار محرمانه است. بنابراین برآورد دقیقی از میزان تولید خودرو نداریم و نمی‌توانیم هم به طور جامع درباره آینده قیمت خودرو پیش‌بینی داشته باشیم.

 پیش‌بینی قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده

فربد زاوه افزود: آنچه از وضعیت فعلی خودروسازان مشخصِ این است که به دلیل سیاست‌های پولی کشور تورم در سال آینده مجدد افزایش می‌یابد. به همین دلیل ممکن است قیمت خودرو در سال آینده هم افزایش چشم‌گیری داشته باشد.

او در پاسخ به این پرسش که در فضای سیاسی و اقتصادی فعلی آیا ممکن است صادرات خودرو به بازارهای منطقه عملی شود؟ اظهار کرد: یکی از بازارهای جذاب صادراتی برای بنگاه‌های خودروسازی کشور عراق و سوریه بود. به دلیل مناقشات اخیر سیاسی با کشور عراق ورق برای صادرات خودرو به این بازار منطقه برگشت. آنچه که مشخص است به دلیل ناآرامی‌های سیاسی و تحریم‌های آمریکا صادرات خودرو به هر دو بازار یعنی عراق و سوریه روند پایداری ندارد.

کد خبر: 81781
تاریخ: 1398/11/05 - 15:36
منبع: تجارت نیوز

قیمت خودرو  خودروسازان  فربد زاوه  صادرات خودرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 برگزاری جلسه کمیته خودرو برای رسیدگی به وضعیت بازار

تحویل ۳۲۵ هزار خودرو به مشتریان از ابتدای امسال

می متالز - طبق اعلام مدیرکل دفتر صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا امروز (۲۰ شهریور ماه) تعداد تحویل خودروها به بیش از ۳۲۵ هزار دستگاه رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد پنج درصدی را نشان می‌دهد.
 مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت تاکید کرد:

تولید و تحویل خودرو افزایش یافت/ قیمت خودرو در بازار آزاد، تابع شاخص‌های کلان اقتصادی است

می متالز - مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش تولید و تحویل خودروها از سوی خودروسازان خبر داد و گفت: با توجه به روند رو به رشد تولید و تحویل خودرو از سوی خودروسازان، اتفاقات رخ داده در بازار آزاد خودرو تابعی از شرایط عرضه این محصول نیست.
 

بلاتکلیفی وزارت صمت صدای تولیدکنندگان را درآورد!

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) بیش از چهار ماه است که با سرپرست اداره می‌شود و این موضوع باعث انتقاد خانه صنعت، معدن و تجارت ایران شده، به‌طوری‌که هیات رئیسه این تشکل طی بیانیه‌ای از رئیس جمهور خواسته معرفی وزیر صمت را به عنوان اولین دغدغه و اولویت کاری خود تلقی کند.
 دو خودروساز ماهانه 25 هزار دستگاه خودرو به بازار عرضه خواهند کرد:

جزئیات فروش فوق العاده 150 هزار دستگاه خودرو تا پایان سال 99

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه فروش فوق‌العاده 150 هزار دستگاه خودرو با مدت زمان تحویل یک تا سه ماهه تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: به منظور کاهش التهابات بازار، دو خودروساز ماهانه 25 هزار دستگاه خودرو را به متقاضیان عرضه خواهند کرد.
 

فروش فوق‌العاده ۱۵۰ هزار خودرو تا پایان سال

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه فروش فوق‌العاده 150 هزار دستگاه خودرو با مدت زمان تحویل یک تا سه ماهه تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: به منظور کاهش التهابات بازار، دو خودروساز ماهانه 25 هزار دستگاه خودرو را به متقاضیان عرضه خواهند کرد.
 سرپرست وزارت صمت:

فروش فوق العاده خودرو ماهانه ۲۵ هزار دستگاه از ابتدای مهر

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از عرضه ماهانه ۲۵ هزار خودرو در طرح فروش فوق العاده از ابتدای مهر خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما